Вхід

Чому ратифікувація Римського статуту такиа важливиа для України?

Рекомендовані Чому ратифікувація Римського статуту такиа важливиа для України?

Ратифікація Римського статуту забезпечить прозорість проведення розслідування в Україні злочинів, скоєних під час Євромайдану, окупації Криму та збройного конфлікту на Донбасі.

Про це під час брифінгу заявили правозахисники, які виступають за ратифікацію документа, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Римський статут Міжнародного кримінального суду – це установчий договір, що заснував Міжнародний кримінальний суд, розташований у Гаазі, який має компетенцію переслідування та притягнення до відповідальності винних у скоєнні геноцидів, злочинів проти людяності, воєнних злочинів та злочинів агресії. Його ухвалили на дипломатичній конференції в Римі у липні 1998 року.

Україна підписала Римський статут у 2000 році. З того часу до парламенту неодноразово носили законопроекти щодо ратифікації документа та відповідних змін до Конституції, проте до сьогодні політики так і не ратифікували статут. У червні 2016 року до Конституії внесли зміни щодо можливості визнання юрисдикції МКС на умовах, визначених Римським статутом, але ці положення наберуть чинності лише 30 червня 2019 року.

"Безкарність (у площині покарання за порушення міжнародного кримінального права, міжнародного гуманітарного права та прав людини – ред.) не просто існує в Україні, а продовжує процвітати", – зауважує координаторка робочої групи Правозахисного порядку денного щодо ратифікації Римського статуту Надія Волкова.

За її словами, ратифікувавши статут, Україна не тільки продемонструє намір провести якісне розслідування щодо осіб, винних у скоєнні таких масштабних злочинів, як розстріли під час Євромайдану, але й отримає підтримку офісу прокурора МКС, що є надзвичайно важливим.

Правозахисники наголошують, що збираються перезапустити кампанію щодо ратифікації статуту, яку вже проводили у 2015–2016 роках. Адже, на їхню думку, досі українці не до кінця розуміють важливості ухвалення рішення щодо ратифікації, а саме того факту, що це допоможе жертвам конфлікту в Криму та на Донбасі домогтися справедливості.

"Ратифікація статуту – це не просто виконання міжнародних зобов’язань України (пункт про ратифікацію є в Угоді про асоціацію з ЄС – ред.). Це потрібно нам, адже йдеться про наше минуле, яке ознаменувалося трагічними подіями революції, окупації Криму та збройної агресії на Донбасі, а також про майбутнє, бо ми хочемо жити в країні, де жодній партії більше не прийде в голову розстрілювати мирних протестувальників", – говорить голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

У лютому 2014 року Верховна Рада ухвалила заяву до Міжнародного кримінального суду про визнання юрисдикції МКС щодо скоєння злочинів проти людяності вищими посадовими особами держави. Проте, за словами адвоката родин Героїв Небесної сотні Маркіяна Галабала, після цього Україна опинилась у ситуації, коли отримала тільки обов’язки та не отримала прав, що мають держави, які ратифікували документ:

"Як адвокат я розумію, що контроль з боку міжнародної інституції має надзвичайно важливе значення, адже він стимулюватиме правоохоронну систему ретельніше збирати докази для притягнення винних до відповідальності. Ратифікація статуту є запобіжником неповторення подій, які відбувалися та досі відбуваються в країні".

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее