Вхід

В Україні запустили перший правозахисний відеокурс про права людей, які живуть з ВІЛ

Рекомендовані В Україні запустили перший правозахисний відеокурс про права людей, які живуть з ВІЛ

З ініціативи БО «100 відсотків життя» стартував спецпроект про і для людей, які живуть з ВІЛ, та їх рідних. Також матеріали відеокурсу будуть корисними для медичних і соціальних працівників, правозахисників, громадських активістів, працівників поліції, чиновників. Саме у відповідь на їх запит було створено такий спецпроект.

«Знай свої права» має на меті:

а) допомогти розібратись з основними і найважливішими правами людей, які живуть з ВІЛ;

б) навчити розрізняти ключові порушення прав

в) розкрити дієві та реальні механізми, алгоритми, важливі аспекти захисту прав людей, які живуть зВІЛ.

Складається спецпроект з 6 тем: дискримінація, сімейні права, медичні права, соціальні права, спілкування з поліцією, захист прав. Містить експертні відеолекції, тематичні інтерв’ю, практичні тести та спеціальні інформаційні довідки. Авторами контенту є експерти Української Гельсінської спілки з прав людиниНаталя КозаренкоОлена Проценко, Андрій ГалайМаксим Єлігулашвілі. Додатково до розробки «Знай свої права» долучилася Тетяна Краснопольська з Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

«Права людини — це слова, які часом можуть бути незрозумілі, адже не до кінця визначені кордони: що ж це таке особисто для кожної людини. Наша організація і особисто я багато років поспіль боремось за права людей в Україні і поза її межами. Право бути людиною, яка заслуговує на повагу й може цю повагу отримувати. Право на роботу, освіту, свободу, пересування. Фундаментальне право, на якому будується весь цивілізований світ: мати свою точку зору та її висловлювати. Багато людей готові все життя провести за ґратами, щоб їх цього права не позбавили. За це не просто варто боротися — заради цього є сенс жити», – переконаний Дмитро Шерембей, голова координаційної ради БО «100 відсотків життя».

Розробником спецпроекту виступила студія онлайн-освіти EdEra, створена навесні 2014 року. Їх силами створено вже більше 20 онлайн-курсів, 11 інтерактивних підручників та 12 спецпроектів.

На початку 2018 року в співпраці з Міністерством освіти і науки України EdEra розробили унікальний «Онлайн-курс для вчителів початкової школи», на якому навчається більше 165 тисяч користувачів.

Відеокурс «Знай свої права» є частиною комплексного проекту «Прискорення заходів з подолання ВІЛ-інфекції в Україні» (HealthLink), що реалізовується з осені 2017 року у 12 регіонах України силами БО «100 відсотків життя» в партнерстві з Альянсом громадського здоров’я. Основна мета 5-річного проекту HealthLink – прискорити процес подолання епідемії ВІЛ в Україні через  можливість швидко і безпечно пройти тест на ВІЛ і почати лікування. Проект містить у собі 2 глобальних напрямки: сервісні послуги для клієнтів та активності з адвокації на національному та регіональному рівнях. Все це має забезпечити в країні умови

для сталого надання сервісів і послуг пацієнтам за фінансової підтримки держави та у партнерстві з громадським сектором.  Більше про проект читайте тут.

Для нас дуже важлива Ваша думка! Якщо маєте зауваження чи побажання стосовно спецпроекту, поділіться з нами через цю форму, будь ласка.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее