Вхід

MKU

ЖЕК компенсує херсонцям моральну шкоду

Рекомендовані В Херсоні часто зустрічаються діряві дахи. Всі фото з архіву "Вгору" В Херсоні часто зустрічаються діряві дахи.

Херсонський міський суд прийняв унікальне рішення в справі проти ЖЕКа. Обслуговуючу компанію визнано винною в невиконанні договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території. І зобов’язано виплатити мешканцям квартири не тільки збитки, завдані внаслідок протікання даху, а й моральну компенсацію.

Всі ми хоч раз в житті відчували дуже неприємне розчарування, коли платиш за одне, а в результаті або непотріб отримуєш, або взагалі - нічого. Це стосується і матеріальних речей, і послуг.  Але ще гірше почуваєшся, коли намагаєшся домогтися справедливості, отримати належне, а у кривдника - набагато більше коштів, цілий штат юристів та й ще це «людина при владі». А спокусники,  оточуючи, немов змії, твердять про “в нашій країні завжди так було”, “не шукай тут правди”, “ти нічого не доб’єшся”.

Ця історія могла би бути про саме таку зраду. Але вона про інше - про гідність і здобуту перемогу.

Мешканці квартири, що живуть на останньому поверсі багатоквартирного будинку, кожної дощової чи сніжної днини впродовж більш ніж двох років потерпали від дірявого даху.

ЖЕК, що обслуговував цей будинок, відхрещувався від зобов’язання ремонтувати дах, мотивуючи тим, що в них не вистачає на це коштів.

Родина Гавришів, що мешкає в цій квартирі, вирішила не «опускати руки» і звернулася зі своєю проблемою до Громадської приймальні Благодійної організації “Фонд милосердя та здоров’я” і разом з керівницею та юристкою цієї приймальні пані Оленою Старюк розробили стратегію дій.

Щоб спонукати ЖЕК відремонтувати  покрівлю та заплатити за руйнацію квартири, спочатку було необхідно отримати офіційний висновок, що така проблема дійсно є, а не вигадана мешканцями квартири.

Тому родина звернулася до ТОВ "Україна" (той самий ЖЕК, яким керує член херсонського міськвиконкому Ніна Савіна) із заявою про забезпечення комісії для обстеження та складання акту протікання покрівлі над квартирою. Також комісія мала зафіксувати, яку вже шкоду отримало житло. Комісія обстежила будинок, однак, копію акту надавати заявникам «чомусь» відмовилася.

Тоді квартиру обстежили  спеціалісти Херсонського обласного товариства захисту прав споживачів і встановили, що  потрапляння атмосферних опадів до квартири трапилось внаслідок порушень ТОВ "Україна" державних будівельних норм, а сума матеріальних збитків, заподіяних протіканням покрівлі, склала 10849,00 грн.

Після цього постраждалі вкотре звернулися до обслуговуючої компанії з листом, в якому знову вимагали відремонтувати дах і, крім цього, компенсувати 10 тис. грн.. матеріальної шкоди.

Але ЖЕК знову проігнорував ці вже офіційно задокументовані претензії, не залишивши родині Гавришів жодного іншого варіанту, як тільки позиватися на них до суду.

На судових засіданнях керівниця ЖЕКу Ніна Савіна та її адвокат намагалися виправдатися то нестачею коштів, то існуванням «інших пріоритетів, ніж дірява покрівля», то тим, що тепер дах потребує вже не поточного, а капітального ремонту і це вже - прерогатива міської влади. Навіть «апелювали» тим, що ТОВ «Україна» - обслуговуюча компанія, а не благодійна організація  та вимагали чеки, які б підтверджували матеріальні збитки,

Але ці аргументи на суддю Херсонського міського суду Інну Хайдарову не вплинули.

Ретельно розібравшись в ситуації, вивчивши документи, суд прийшов до висновку, що ТОВ «Україна» «злісно» не виконувало свої обов’язки.

Зачитуючи рішення, Інна Хайдарова погодилася з аргументацію позовних вимог, що допомогла підготувати родині юристка Олена Старюк:

«Досліджені судом докази та встановлені фактичні обставини справи належним чином підтверджують факт спричинення шкоди позивачам, внаслідок бездіяльності ТОВ "Україна" щодо несвоєчасного проведення ремонтних робіт з покрівлі, а й в повній мірі дають підстави вважати, що між шкодою та діями ТОВ "Україна" є безпосередній причинний зв'язок. Отже, в даному випадку наявні всі необхідні елементи складу цивільного правопорушення, що свідчить про можливість настання цивільно-правової відповідальність відповідача у справі, а тому матеріальна шкода, заподіяна майну позивачів, підлягає відшкодуванню в повному обсязі… Виходячи з принципу розумності та справедливості, оскільки позивачі змушені були звертатися до різних установ для обстеження квартири за захистом своїх порушених прав, крім того, постійне відновлення нормального стану квартири, відповідач у добровільному порядку не забажав відшкодовувати завдані ним збитки. Внаслідок таких обставин позивачі вимушені витрачати додаткові зусилля на захист свого порушеного права. У зв'язку з викладеним, на відшкодування моральної шкоди суд вважає за необхідне стягнути з відповідача - 500 грн. на кожного позивача.» - цитата судового рішення.

Отже, суд постановив стягнути з обслуговуючій компанії на користь родини матеріальне відшкодування у розмірі 10849 грн. та 1,5 тисячі гривень компенсації завданої моральної шкоди.

За дивним (чи не дуже) збігом обставин, ТОВ “Україна” програла тендер на обслуговування цього багатоквартирного будинку і тепер його обслуговує вже інший підрядник.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее