Вхід

Екологія важлива для 93% українців, а 65% намагалися сортувати сміття – опитування

Рекомендовані Екологія важлива для 93% українців, а 65% намагалися сортувати сміття – опитування

93% українців вважають охорону довкілля важливим питанням, а 87% вважають, що можуть особисто відігравати роль у захисті довкілля.

Про це свідчать результати дослідження щодо ставлення громадян до довкілля, проведеного у травні 2018 року соціологічною агенцією "Фама" у співпраці з ресурсно-аналітичним центром "Суспільство і довкілля".

Як передає Центр інформації про права людини, дослідження було презентовано 24 вересня на брифінгу в Києві.

За словами голови правління центру “Суспільство і довкілля” Наталії Андрусевич, такі високі відсотки визнання важливості проблеми є співмірними з даними Європейського Союзу.

"Якщо у нас це 93%, то в ЄС це 94%. Тобто ми перебуваємо в єдиному ціннісному просторі з екологічних питань із громадянами ЄС”, – зазначила вона.

Загалом опитали дві тисячі громадян, старших 15 років, по всій території України, крім тимчасово окупованої.

Так, згідно з дослідженням, найбільшими екологічними проблемами українці вважають часті посухи або повені (40,3%), зростання кількості відходів (37,4%), скорочення популяцій, вимирання видів та зникнення екосистем (34,8%), брак якісної питної води (30%).

При цьому більшість опитаних не бачать взаємозв’язку між екстремальними погодними явищами і глобальною зміною клімату: зміну клімату вважають проблемою 16,3% українців, тоді як, приміром, у Данії стурбовані зміною клімату 70% громадян.

За даними дослідження, 36% вважають, що вирішувати екологічні проблеми повинна центральна влада, 39% – органи місцевого самоврядування, 19% – ЄС.

Присутній на брифінгу міністр екології Остап Семерак констатував факт, що наразі немає активної співпраці і необхідна синергія спільних дій громадянського суспільства і влади.

При цьому, на його думку, усвідомлення в суспільстві відбувається швидше, аніж у політиків.

Так, у відповідь на запитання, що вони робили для збереження довкілля за останні півроку, 65% розказали про сортування сміття. Також 43% українців купували товари місцевого виробника, 35% – зменшили споживання енергії, 34% – уникали купівлі одноразових пластикових виробів, а 18% громадян почали менше користувались автомобілями.

Міністр екології переконаний, що усвідомлення – це перший сигнал до дії і потрібно збільшувати свої практики до нових правил поведінки.

На думку Андрусевич, добрим знаком є вже те, що українці починають сортувати сміття, думати про ощадливе ставлення до ресурсів. Водночас більшість заходів, за її словами, вони роблять з позиції економії коштів.

Для того щоб змінити свідомість громадян на ціннісному рівні, дуже багато часу потрібно, це не один і не десять років. Залишилося нам свої звички змінити, а це вже питання уряду, парламенту, громадських організацій та самих громадян”, – переконана вона.

Остап Семерак також нагадав, що у Верховній Раді чекає розгляду законопроект про підвищення штрафів за завдання шкоди довкіллю.

"Ми повинні докласти зусиль, щоб до кінця року змінити штрафи і посилити відповідальність усіх забруднювачів", – наголосив міністр.

Актуальну інформацію про пункти збору відходів повторного використання можна отримати на веб-порталі від Міністерства екології та природних ресурсів ecomapa.gov.ua або завантажити мобільний додаток "Екомапа".

З цими та іншими результатами дослідження можна ознайомитися на сайті www.rac.org.ua.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее