Вхід

Рада ухвалила закон про правовий статус зниклих безвісти із побажаннями правозахисників

Рекомендовані Рада ухвалила закон про правовий статус зниклих безвісти із побажаннями правозахисників

Рада ухвалила Закон України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти", врахувавши ті правки, на яких наполягали представники громадських організацій.

За ухвалення законопроекту №5435 у другому читанні та в цілому проголосували 238 народних депутатів, повідомляє Укрінформ.

Закон забезпечує правове регулювання відносин, пов’язаних з обліком та розшуком зниклих безвісти задля максимального подолання руйнівних наслідків збройного конфлікту на території України.

Відповідно до закону, особа набуває статусу зниклої безвісти з моменту подання заяви про факт її зникнення та її розшук. Також підставою для цього є рішення суду. При цьому набуття відповідного статусу не зменшує обсяг цивільної правоздатності такої особи, за нею зберігаються місце роботи та посада. Водночас за зниклою безвісти особою, яка була уповноважена на виконання функцій держави, зберігаються також і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування.

Особам, які зникли безвісти під час проходження військової служби внаслідок збройного конфлікту або воєнних дій, надаються гарантії, передбачені, зокрема, законом "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

"За даними Міжнародного комітету Червоного Хреста, в Україні – щонайменше 1,5 тисячі людей, які зникли безвісти. Але, за тими ж даними, приблизно або щонайменше одна тисяча тіл є неідентифікованими. Частина з них продовжує знаходитись у моргах, частина – у братських могилах. І це не просто зниклі безвісти, тому що в Україні щороку реєструються приблизно 34-35 тисяч заяв про зниклих безвісти, а це – зниклі безвісти під час війни, в зоні конфлікту. Тому організуюча ідея цього закону – визначити правовий статус цих осіб, створити спеціальний орган, який був би складовою державної системи розшуку осіб, зниклих безвісти", – пояснив голова комітету ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря, презентуючи доопрацьований законопроект.

Так, законом передбачено створення при Кабміні комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, яка є постійним консультативно-дорадчим органом. Ця комісія забезпечуватиме координацію діяльності держорганів, уповноважених на облік і розшук осіб, зниклих безвісти, у тому числі в районі проведення АТО на території Донецької та Луганської областей. До її складу входитимуть представники, визначені Нацполіцією, Службою безпеки України, Генпрокуратурою, Міністерством оборони, Міжнародним комітетом Червоного Хреста та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

Співавтор закону Ірина Геращенко також зазначила, що під час підготовки законопроекту до другого читання були враховані й ключові новели альтернативного проекту №5435-1 авторства народного депутата Мустафи Найєма. На цих правках також наполягали представники громадських організацій

Альтернативний законопроект, зокрема, передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України щодо криміналізації насильницьких зникнень, а також право родичів осіб, зниклих безвісти, на отримання пенсії у зв’язку із втратою годувальника, оскільки вони знаходились на повному його утриманні (зокрема, діти) і є соціально вразливою категорією громадян.

Так, законом визначено, що право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає через один місяць із дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Вона виплачується за весь час, протягом якого особа зберігає правовий статус зниклої безвісти.

Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее