Вхід

Виправна колонія-лікарня в Херсоні - проблема державного рівня

Рекомендовані Виправна колонія-лікарня в Херсоні - проблема державного рівня Фото Ірини Ухваріної

Справа про перенесення за межі міста виправної колонії-лікарні № 61 для хворих на туберкульоз ув’язнених знову зрушила з місця. Тепер цим питанням опікується Омбудсмен, Уповноважена з прав людини Верховної Ради Людмила Денисова.

Людмила Денисова призначена на цю посаду 15 березня цього року. З того часу вона вже відвідала Лук’янівське СІЗО в   Києві, Старобельське СІЗО (Луганська область) та два психоневрологічних інтернати, де утримуються не тільки психічно хворі ув’язнені, що скоїли злочин, але й просто пацієнти, у яких теж обмежено свободу, бо не можуть жити самостійно. 

Під час візиту до Херсона Омбудсмен відвідала три установи несвободи: дві виправних колонії і слідчий ізолятор.

За словами Людмили Денисової, вона побачила, що будівлі СІЗО в загрозливому аварійному стані. Після кожного дощу тріщини все більше розходяться. Стіни можуть просто обвалитися на голови наглядачів, що чергуючи, ходять під ними. Можуть бути дуже страшні наслідки. А в корпусі, розрахованому на 300 людей, зараз утримуються 450 арештантів. Тобто, перевантаження величезне. У деяких камерах, наприклад, розміром в 31 кв. метр, перебувають 24 особи. Кількість людей така, що важко дихати.  Хоча всі вікна відкриті, у деяких камерах навіть зняли рами, але це не допомагає, повітря все одно не вистачає.

Омбудсмен каже, що стан СІЗО такий, що навіть немає сенсу його ремонтувати. Легше збудувати новий, причому, за межами Херсона. А щоб зменшити навантаження зараз, то є можливість, наприклад, тимчасово використовувати для утримання арештованих інші установи пенітенціарної системи. Скажімо, будівлі законсервованої Білозерській виправній колонії № 105. Але для цього треба внести деякі зміни в Положення про режим роботи Національної гвардії, щоб ув’язнених могли вивозити звідтіля на слідчі дії або на судові процеси.

Крім того, Людмила Денисова відкриє провадження, щоб розслідувати, хто «довів» СІЗО до такого стану: хто мав робити ремонти, за які кошти, та хто не зробив.

Також Уповноважена відвідала хворих на туберкульоз, що утримуються у Херсонській виправній колонії № 61 – міжобласній спеціалізоваій туберкульозній лікарні. За всю історію установи візит Омбудсмена - уперше.

- Її регулярно відвідує наш регіональний представник, -  пояснила Людмила Денисова. -  Але коли вона спілкувалась, ув’язнені просили, щоб все ж таки Уповноважений відреагував на їх скарги. Одна скарга стосувалася соціальних виплат. Ще мама одного довічно засудженого скаржилася, що його не так лікують.  Коли я почула про такі проблеми в Херсоні, то приїхала, щоб усе побачити на власні очі. Ми побачили також і засуджених довічно, які у них умови, як вони лікуються. Але коли ми з ними спілкувалися, то від них скарг практично не було ніяких.

Що стосується самої установи, то перше питання, яке потребує нагального вирішення – це негайно побудувати систему знезараження. А друге питання, яке також потрібно паралельно вирішувати - перенести цю установу за межі міста.

-   Я зустрічалася вчора з губернатором Херсонської області, сьогодні - з мером міста  і домовилися  разом  відпрацьовувати ці пропозиції. Я буду звертатися до прем’єр-міністра України, щоб усе ж разом вирішити цю проблему. Це проблема не міста Херсона, це проблема державна, це проблема пенітенціарної служби. І потрібно її вирішити. Я знаю, що намагання таки були, у 2014 році  практично було прийняте рішення про виділення 40 гектарів землі за межами міста для розбудови і Херсонського СІЗО і  колонії. Буду з’ясовувати, що було зроблено керівником колонії, місцевою владою, прокуратурою, усіма екологічними інспекціями щодо організації епідеміологічного нагляду та дезінфекційних заходів. Далі створимо робочу групу та будемо працювати над комплексним та системним вирішенням виявлених під час візиту проблем, – зазначила Омбудсмен.

Автор відео Ірина Ухваріна

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее