Вхід

52% українців хочуть бачити в політиці жінок і чоловіків на рівних – опитування

Рекомендовані 52% українців хочуть бачити в політиці жінок і чоловіків на рівних – опитування

52% українців вважають, що і жінки і чоловіки мають бути рівною мірою залученими до політичного життя. Стать кандидата як фактор електоральної поведінки має значення лише для 2-3% опитаних.

Такі результати загальнонаціонального опитування представила керівниця програми "Жінки-Лідери" Національного демократичного інституту Олена Єна на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

"Ці цифри говорять про те, що українські виборці готові голосувати за жінок-кандидаток. Чи достатньо в українському парламенті жінок чи недостатньо – мають вирішувати виборці. Але для того, щоб вони мали можливість обирати, має бути достатньо кандидаток серед тих, хто балотується", – зазначила Олена Єна.

68% респондентів погоджуються з тим, що партії більше схильні висувати чоловіків-кандидатів. Для того щоб збалансувати партійні списки, пропонують запровадити механізм ґендерних квот, коли для жінок у партіях резервують певну кількість мандатів. У законі про місцеві вибори вже затвердили 30% ґендерних квот. Однак минулі місцеві вибори показали, що поруч із квотами потрібно також запроваджувати відповідальність за їхнє недотримання.

"За останні роки ми бачимо суттєвий прогрес. Цьому свідчить той факт, що в закон про місцеві вибори, за яким ми провели останні вибори, були записані квоти: не менше третини осіб кожної статі мають бути записані у списках. Але не була затверджена відповідальність за їхнє недотримання. Не всі партії цього дотримались, але багато партій максимально намагались слідувати цьому", – зазначив Олександр Черненко, народний депутат України.

Ґендерні квоти також хочуть запровадити на національному рівні. За проект Виборчого кодексу, який передбачає 40% ґендерних квот, уже проголосували в першому читанні. Однак реакція суспільства на такий механізм є неоднозначною – частина вважає його недемократичним.

"З одного боку – це, дійсно, виглядає, як преференція певної групи. Однак квоти – це саме той необхідний, тимчасовий інструмент, який потрібен, щоб допомогти групі, яка дуже довгий час була відсунута від старту", – пояснила Ганна Довгопол, координаторка програми "Ґендерна демократія" Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні. 

"Говорити про квоти обов’язково потрібно. Просто потрібно розуміти, що загальне розуміння необхідності квот ніколи не буде досягнуте на рівні більшості серед населення. Просто тому, що таким чином питання поставлене. Якщо їх запитати, чи хотіли б вони бачити українську політику більш збалансованою, з рівною кількістю чоловіків і жінок, опираючись на дані наших досліджень, ми можемо стверджувати, що ви би отримали позитивну відповідь", – додала Олена Єна.

Для того щоб стимулювати в суспільстві дискусію щодо ґендерної рівності в політиці, організатори цьогорічного конкурсу "Стоп цензурі!" зробили це питання головною темою. Роботи прийматимуть до 15 липня.

"Ми плануємо, що після того, як у вересні експертне журі обере переможців цього конкурсу, буде сформована певна експозиція, яка буде подорожувати країною і створювати дискусію на місцевому рівні. У підсумку ми хочемо надихнути політичні партії взяти сміливість підписати неформальний меморандум: незалежно від того, чи запрацюють квоти, чи ні, – прогресивні партії, які позиціонують себе як демократичні, могли б зобов’язатися "джентльменською угодою" сформувати свій список із збалансованим залученням жінок і чоловіків", – зазначила Інна Борзило, виконавча директорка ГО "Центр UA".

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее