Вхід

Булінг, насильство і неможливість впливати на освітній процес – діти презентували владі дослідження про свої проблеми

Рекомендовані Булінг, насильство і неможливість впливати на освітній процес – діти презентували владі дослідження про свої проблеми

82% опитаних дітей вважають, що влада повинна дослухатись до їхніх думок. 62% дітей хотіли б більше впливати на освітній процес у своїх школах та висловлювати думку щодо нього. Лише 50% дітей довіряють шкільним психологам.

Такі результати всеукраїнського дослідження про дотримання прав дитини "Голоси дітей", яке було презентовано 16 травня під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

Як повідомили Центру інформації про права людини в Коаліції "Права дитини в Україні", результати дослідження презентували підлітки та молодь.

Вони обговорили з народними депутатами та представниками державних органів стан дотримання прав дитини та проблеми, з якими стикаються діти в Україні.

До дискусії діти готувались близько двох років. Спільно з Коаліцією "Права дитини в Україні" та іншими партнерами вони обрали питання, провели опитування дітей, забезпечивши можливість говорити від імені всіх дітей в Україні.

Найгострішими проблемами, які виявило дослідження, є те, що майже кожна п’ята дитина в Україні потерпала від булінгу протягом останнього року, а майже 50% дітей ставали свідками насильства.

"Залишається проблемою булінг та насильство щодо дітей. Такі предмети, як християнська етика, також створюють умови для виокремлення дітей", – зазначила 16-річна Анна та закликала дорослих говорити з дітьми про булінг, довіряти словам дитини і захищати своїх дітей.

"Підтримка є необхідною дітям, але водночас лише 50% дітей довіряють шкільним психологам.  Дослідження показує, що діти не знають, куди звернутися по допомогу, коли вони її потребують", – говорить 16-річна Тетяна.

Молодь висловилась і про сексуальні домагання. За словами 16-річної Варвари, дівчата частіше за хлопців зустрічаються із сексуальними домаганнями, зокрема в громадському транспорті.

Водночас хлопці частіше за дівчат потерпають від фізичного насильства.

Хвилює молодих людей і нерівність у школах.

"В школах продовжується практика збирання грошей на різні заходи дозвілля, що сприяє виділенню дітей, які не мають грошей на ці заходи. На сьогодні в Україні прийнятий закон про інклюзивну освіту, і діти з інвалідністю повинні мати всі можливості для навчання у будь-якій школі, але не в усіх школах можна зустріти т’ютора або помічника вчителя", – зазначила 18-річна Ілона.

62 % дітей говорять про те, що хотіли б мати більше можливостей впливати на освітні процеси у своїх школах та висловлювати думку щодо них. Також діти хочуть висловлювати свої думки стосовно шкільних правил та норм.

"Потрібно інформувати дітей про їхнє право на участь у шкільному самоврядуванні, про можливість брати участь в обговореннях питань, що стосуються дитини, інформувати дорослих, зокрема вчителів, про право дитини вільно висловлювати свої погляди", – зазначила 14-річна Злата.

82% опитаних вважають, що влада України повинна дослухатись до думок дітей. Зокрема, впроваджувати різні форми представництва інтересів дитини, створювати дієві механізми врахування думки дітей у процесі ухвалення рішень. Такими механізмами можуть бути молодіжні та дитячі ради, опитування дітей з подальшим висвітленням результатів для широкої аудиторії.

У той же час хвилювання через школу і навчання є поширеним серед дітей. 

"Дві дитини з трьох упродовж року відчували стрес через навчання. Ця ситуація також уособлюється через булінг, що вже став частиною шкільного життя", – підкреслила 15-річна Анна.

Також підлітки вважають, що інформування дітей про їхні права в школах відбувається неефективно.

"У школах викладають правознавство та проводять різні заходи для повідомлення дітям про їхні права, але всі ці заходи не є ефективними, загалом через відсутність у дорослих розуміння прав дитини", – говорять учасники зустрічі.

При цьому 72% опитаних дітей бачать своє майбутнє позитивно, але не завжди в Україні.

Так, 17-річний Ярослав зауважив, що "46% дітей не впевнені в тому, що зможуть працевлаштуватися за здобутою освітою".

У засіданні Комітету взяли участь народні депутати, Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба, представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Аксана Філіпішина, заступник міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна, представники державних та громадських організацій.

Більшість присутніх підтримала необхідність вирішення проблем, які озвучили діти.

Голова комітету Артур Палатний наголосив, що Комітет часто розглядає законопроекти, які стосуються прав дитини, і діти можуть брати участь у таких засіданнях.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее