Вхід

Юрист Мережі правового розвитку допоміг отримати зароблені гроші

Рекомендовані Юрист Мережі правового розвитку допоміг отримати зароблені гроші

До Херсонського Офісу мережі правового розвитку при громадській організації “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” звернувся херсонець Дмитро В. і попросив допомогти з отриманням зароблених ним грошей, які працедавець перевів на поточний рахунок у ПАТ “КБ “Райфайзен Банк “Аваль”.

Чоловік розповів, що коли він прийшов до відділення банку, щоб зняти з рахунку готівкові кошти, йому повідомили, що начебто згідно з новими правилами, встановленими НБУ, для зняття готівки клієнту необхідно заповнити кілька анкет: надати інформацію щодо походження грошових коштів, їх використання, тощо.

Тобто банк від клієнта вимагав розкрити дані особистого характеру, які люди мають надавати тільки на вимогу правоохоронних органів за наявності обґрунтованих підстав. Чоловік, який звернувся по допомогу до Херсонського Офісу мережі правового розвитку при ГО “ІРЦ “Правовий простір”, ніяких проблем у стосунках з правоохоронними органами не мав, кошти отримав за виконану на законних підставах роботу. І просто не бажав повідомляти про себе забагато персональних даних.

Він відмовився заповнювати запропоновані банком анкети. І почув від менеджера банку, що у такому випадку не отримає гроші.

Як прокоментував ситуацію юрист Херсонського Офісу мережі правового розвитку при ГО “ІРЦ “Правовий простір” Костянтин Капошилін: «Дійсно, листом Національного Банку України на прохання Державної служби фінансового моніторингу було рекомендовано банківським установам заповнювати дві анкети своїх клієнтів. Тема першої анкети – «Ризики використання готівки», другої – «Ризики тероризму і сепаратизму». У супровідній записці НБУ пояснив, що опитувальники розроблені державною службою фінансового моніторингу, а зібрані дані стануть основою детального дослідження”.

Але, юрист зазначив, що цей лист Нацбанку не є нормативно-правовим актом, тому не обов’язковий до виконання.

Костянтин Капошилін підготував письмові роз’яснення щодо правової природи документу, на підставі якого банківські працівники відмовлялися видавати клієнту його гроші.

У роз’ясненні було акцентовано увагу на рекомендаційному характері листа, що означає: вказані у ньому дії не обов’язкові для виконання і не тягнуть за собою якісь санкції за їх невиконання.

Тобто банк міг запропонувати клієнту заповнити певні анкети, а той на власний розсуд міг погодитися чи відмовитися. Але гроші людина мала отримати незалежно від відповіді на пропозицію банку.

При повторному зверненні до відділення банку Дмитро В. надав зазначені вище письмові пояснення. І працівниця банку після додаткових консультацій зі своїм керівництвом погодилась із обставинами, викладеними в поясненнях. Та видала заявнику гроші із його поточного рахунку без заповнення додаткових анкет.

Адреса Центру безоплатної первинної правової допомоги: пр. Ушакова, 37, каб. 115 (будівля Херсонської міської ради).

Графік роботи юристів: понеділок – четвер з 9.00 до 17.00. По п’ятницях з 9.00 до 15.45. Обідня перерва з 12.00 до 13.00.

P. S. Центр безоплатної первинної правової допомоги створений Херсонським офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках проекту «Енергія змін».

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее