Вхід

На українських пунктах пропуску на адмінкордоні з Кримом немає туалетів і заборонено користуватися мобільними телефонами

Рекомендовані На українських пунктах пропуску на адмінкордоні з Кримом немає туалетів і заборонено користуватися мобільними телефонами

На українських пунктах пропуску Чаплинка та Каланчак на адмінкордоні з Кримом немає туалетів і заборонено користуватися мобільними телефонами. Окрім того, митні служби в цих пунктах по-різному трактують законодавство, пише Центр інформації про права людини.

Це засвідчила Кримська правозахисна група під час моніторингу спільно з працівниками Міністерства з питань тимчасово окупованих територій, прокуратури АРК та представників громадських організацій: Української Гельсінської Спілки з прав людини та КримSOS.

Так, біля КПВВ пропуску немає місць, де люди могли б перечекати негоду, відсутні умови для надання необхідної медичної допомоги. Немає доступу до питної води. В пунктах пропуску немає туалетів та кімнат матері й дитини. А також відсутні закриті місця, де можна очікувати на свою чергу, розповідає експерт Кримської правозахисної групи Олександр Седов. Окрім того, дорога від Херсона, де знаходиться найближчий Центр надання послуг адміністративного обслуговування до пропускного пункту триває, як правило, від 2 до 2,5 годин, а на під'їздах до пунктів дорожнє покриття в дуже поганому стані, наголошують монітори.

Прикордонники також заявляють, що пропускають усіх громадян України, навіть якщо у них немає підтверджувальних документів. "Це значить, що якщо людина заявила, що є громадянином України, але у нього не має свідоцтва про народження, коду ІПН чи копії паспорта, викликається наряд поліції, яка перебуває на відстані 20 кілометрів від пункту пропуску, і людину передають співробітникам поліції , які повинні встановити його особу. Таким чином, людина буде перебувати вже на підконтрольній території України, але до встановлення особистості – в поліції", – пояснює Седов.

Однак під час спілкування моніторів з працівниками пункту пропуску Чаплинка з’ясувалося, що громадянам, які перебувають у пункті, заборонено користуватися мобільними телефонами. "Тобто у них немає можливості зателефонувати на гарячу лінію, щоб повідомити про можливі незаконні дії, зв'язатися з адвокатами або правозахисниками", – наголошує експерт.

Прикордонники пояснили, що люди можуть дзвонити, коли пройдуть контрольні пункти. При безпосередньому спілкуванні з керівництвом прикордонної служби вдалося з'ясувати, що мобільними телефонами можна користуватися, заборонено лише проводити відео- та фотозйомку. "Але оскільки в момент проходження КПВВ з людьми спілкується не керівництво, а старший зміни чи його підлеглі, які можуть заборонити громадянам спілкуватися мобільними телефонами, щоб отримати юридичну інформацію", – зауважує Седов.

Також монітори наголошують, що у митників на КПВВ виникають серйозні розбіжності у розумінні того, що люди можуть провозити з собою. Це свідчить про те, що працівники не знають або не розуміють документи, з якими працюють, або дуже вільно трактують їх. Однак водночас це говорить про те, що самі документи написані неоднозначно, кажуть правозахисники. Це створює певні "сірі зони", в яких люди, які перетинають контрольні пункти, не мають механізмів захисту своїх прав.

У 2017 році Кримська правозахисна група направляла рекомендації державним органам України за результатами моніторингу КПВВ, проте більшість із них до досі не виконані, зазначає Седов.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее