Вхід

У Києві управління соцзахисту направило до Криму запит про отримання переселенкою виплат на дитину

Рекомендовані Віктор Вуйка, юрист УГСПЛ. Фото: investigator.org.ua Віктор Вуйка, юрист УГСПЛ.

19 січня Оболонське райуправління соціального захисту м. Києва оформило запит до окупованого Сімферополя для отримання відомостей про виплати на дитину переселенки з Криму, хоча законних підстав до цього чиновники не мали.

Про це Центру журналістських розслідувань розповів Віктор Вуйка, юрист громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) з питань Криму.

За його словами, в управлінні соціального захисту жінці повідомили, що якщо з окупованої території надійдуть дані, що переселенка отримувала виплати на дитину в Криму, то батькам дитини відмовлять у коштах на підконтрольній Україні території. Більш того, жінці натякали на відкриття кримінального провадження, розповів правозахисник.

«Три тижні тому до мене звернулась переселенка з Криму. Звернулась вона одразу, коли їй почали натякати на кримінальну відповідальність, якщо буде інформація про отримання нею соціальних виплат у Сімферополі. Коли в Оболонському управлінні соціального захисту їй сказали про необхідність надання особової справи з Криму через запит в Сімферопольске управління соціального захисту, я їй порадив взяти на руки цей запит, щоб зрозуміти який його зміст. Зараз цей запит з мокрою печаткою знаходиться у нас», – сказав Віктор Вуйка.

За його словами, незалежно від змісту запиту, вимога документації від органів місцевого самоврядування окупованих територій є абсурдною, адже, фактично, управління соціального захисту у Києві визнало чинність цих довідок, а, отже і визнало юрисдикцію органів окупаційної влади. Це порушення пунктів 2 та 3 статті 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», де зазначено, що «будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків».Більш того, зазначив юрист УГСПЛ, у запиті чиновники вказали, що жінка має статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО), її адресу на материковій Україні та її особисті дані, що також є порушенням її прав на конфіденційність. У запиті чиновники управління соцзахисту вимагали «надіслати паперову та електронну особову справу отримувача допомоги та повідомити, за який час зазначена допомога була визначена».

«У нас є постанови КМУ №365 та №637, які встановлюють чіткий порядок проведення соціальних виплат ВПО, без будь-яких запитів на окуповану територію. Це порушення прав людини. Це абсурд, людина, яка є внутрішньо переміщеною особою, вона переїхала сюди з дитиною, влаштувала її в садочок, вона вже живе на підконтрольній території. І коли вона звертається у такому питанні, вона з перших хвилин чує про кримінальну відповідальність», – сказав Віктор Вуйка.

У наданні допомоги в управлінні соцзахисту переселенці все ж відмовили, аргументом стало невчасне звернення до органів соціального захисту. Юристи УГСПЛ вже готують оскарження цього рішення у суді.

rasporyazhenie_upravlenie_soczashity_obolon_r-n_kiev

Наслідком розголосу цієї справи може стати відповідальність однієї окремої людини, адже за словами юриста, хоч отримати такий запит вдалось вперше, та УГСПЛ вже неодноразово стикалась із зверненнями громадян, які говорили про існування таких запитів. Отже, вказівка працювати в такому режимі була згори. Центр журналістських розслідувань надіслав запити в Управління праці та соціального захисту населення Оболонського району м. Києва та до Міністерства соціальної політики України, відповідей поки що не отримано.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее