Вхід

Як поскаржитись на сексистську рекламу

Громадська організація "Ліга захисту прав жінок "Гармонія рівних" розробила інструкцію про те, як поскаржитись на сексистську рекламу і домогтись припинення її розповсюдження.

Про це пише у своєму матеріалі на порталі "Повага" голова громадської організації Олена Голуб.

За словами Олени Голуб, її організація останнім часом системно займається протидією сексизму в рекламі.

У містах України організація має активістів, які виступають так званими антисексистськими інспекторами. Вони відстежують факти сексизму, інформацію оприлюднюють та систематизують, аби потім надіслати її до відповідних державних установ. Основна увага Ліги та її активістів спрямована на рекламну продукцію, публікації у ЗМІ та висловлювання публічних осіб.

"За два місяці нашої роботи за допомогою активістів ми зафіксували більше 100 фактів дискримінаційної реклами. Понад 90% такої реклами стосувалося саме жінок. Переважно це зображення оголених жінок у рекламних цілях, транслювання гендерних стереотипів, вульгаризація жінки, зображення сцен насильства над жінкою. Такого штибу реклама поширена практично в усіх галузях", — зазначає Олена.

Вона додає, що найчастіше така реклама зустрічалася серед закладів харчування, стоматології, косметології, нічних та чоловічих клубів, лаунж-барів, у рекламі нерухомості, мобільного зв’язку, одягу, взуття, будівельних матеріалів.

Водночас, за словами правозахисниці, чинне законодавство України прямо забороняє дискримінацію в рекламі за ознакою статі. Про це йдеться в ст. 8 закону "Про рекламу". Крім того, ст. 7 цього ж закону стверджує, що реклама не повинна містити інформації або зображень, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності.

Також діє маркетинговий стандарт "Недискримінаційна реклама за ознакою статі". Згідно з ним реклама не може описувати жінку або чоловіка як прикрасу чи сексуальний об’єкт, не повинна включати натяки на статеві стосунки та сексуальність людей, якщо вони нічим не пов’язані з рекламованим продуктом. Порушення посилюється, якщо сексуальність людини зображена чи описана принизливо, зневажливо, наклепницьким чином (для людської гідності) через мову, позування, вербальні або невербальні натяки тощо. Також цей стандарт вважає дискримінаційною ту рекламну продукцію, яка стверджує або натякає, що роль однієї статі в соціальному, економічному й культурному житті нижча за роль іншої.

В організації наводять приклади державних інституцій, які приймають скарги громадян на сексистську рекламу і здатні припинити поширення такого контенту.

- Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів – центральний виконавчий орган влади, який, серед іншого, здійснює контроль у сфері реклами. Держпродспоживслужба має право штрафувати порушників на суму, що дорівнює п’ятикратній вартості розповсюдженої реклами. Звернення треба писати на ім’я голови цієї установи Лапи Володимира Івановича та надсилати за адресою: 01001 м. Київ, вул. Бориса Грінченка, 1 або на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

- Індустріальний гендерний комітет з реклами – організація для саморегуляції українського рекламного ринку. Вона перевіряє дотримання рекламодавцями стандарту щодо заборони дискримінаційної реклами за ознакою статі. Отримавши скаргу, Комітет у двотижневий термін її розглядає, здійснює експертизу й складає свій висновок. Комітет за результатами висновку звертається до рекламодавця з проханням зняти рекламну продукцію. Якщо це не допомагає, то передає справу до Дисциплінарного комітету, що вирішує її в юридичній площині. Спрямовуйте звернення до Комітету на ім’я його секретаря Лилик Ірини Вікторівни за адресою: 03058, м. Київ, вул. Генерала Тупикова, 11А або на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

- Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. У випадку, якщо Держпродспоживслужба не діє, можна звернутися до Офісу Омбудсмена, аби змусити держустанову виконувати свої обов’язки. Звернення треба писати на ім’я Уповноваженого Лутковської Валерії Володимирівни та надсилати на адресу: 01008,  м. Київ, вул. Інститутська, 21/8 або на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

- Національна рада з питань телебачення і радіомовлення приймає скарги на телевізійну сексистську рекламу. В її арсеналі є різноманітні санкції: від анулювання ліцензії  телеканалу (за позовом Нацради) до значних штрафів (від 5% загальної суми ліцензійного збору). Надсилайте звернення на ім’я голови Нацради Артеменка Юрія Анатолійовича за адресою: 01601, м. Київ, вул. Прорізна, 2 або на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

У зверненні важливо вказати точну та детальну інформацію щодо місця (населений пункт, вулиця, номер будинку) та часу, коли така реклама була виявлена, а також назви підприємства чи організації, яка таким чином рекламує свої товар і послуги. Це суттєво допоможе під час розгляду звернення по суті.

ЗРАЗОК СКАРГИ

У "Лізі захисту прав жінок "Гармонія рівних" зазначають, що загалом спрямували вже 107 скарг до Держпродспоживслужби, Індустріального гендерного комітету з реклами, Омбудсмана та Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Наразі накладені штрафи на порушників законодавства в Луцьку, Рівному, Житомирі, Вінниці, Тернополі.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее