Вхід

Автори сексистської реклами скаржаться, що на них тиснуть феміністки

Рекомендовані Автори сексистської реклами скаржаться, що на них тиснуть феміністки

Виробник дитячих меблів Indigo wood kids прорекламував свою продукцію текстом про те, що возити колясочки "не чоловіча справа" і запропонував "справжнім чоловікам" машинку. А коли кілька жінок висловили зауваження щодо сексистського характеру реклами, у відповідь отримали образи та намагання помститися за допомогою інтернет-сервісів.

Про свою суперечку із власником виробництва написала ґендерна активістка, голова громадської організації "Студена" Анастасія Мельниченко.

"Ну звичайно ж це не чоловіча справа з коляскою гратись. Для справжніх хлопців ми зробили таку машинку Біп-Біп", — було зазначено у рекламному пості на сторінці виробника у Фейсбук.

Мельниченко, за її словами, у коментарі під постом зазначила, що допис поширює ґендерні стереотипи і пропагує думку про те, що чоловіки не мають бути залучені до догляду за дитиною.

У відповідь їй закрили доступ до коментарів на сторінці, а коментарі видалили. Аналогічна ситуація відбулась із іншими жінками, які намагались у коментарях вказати, що таке позиціонування в рекламі недоречне.

Крім того, деякі коментаторки отримали образливі повідомлення у приватний чат від представника компанії Дмитра Белиха.

Кілька обурених відвідувачів встигли поставити одиницю у рейтингу компанії на сторінці у Фейсбук. Але представники виробника меблів знайшли сторінки їхніх бізнесів і мстилися, також виставляючи низькі оцінки.

"Чим ця ситуація обурлива? Її можна було виправити за 5 хв, в коментах хтось запропонував нейтральний текст, що рекламував би товар і не поширював гендерних стереотипів. Натомість умовний Дімочка почав насміхатися і хамити своїй аудиторії! Зрештою, навіть через годину після початку конфлікту можна було розрулити, просто розмістивши вибачення. Але ні, СММник почав мститися і писати гадості в приват", — пише Мельниченко на своїй сторінці у Фейсбук.

Вона додає, що ображені та "забанені" користувачі зрештою виставили низький рейтинг компанії на Google-карті.

"На мою думку, такі кейси не можна лишати без уваги. Бо початково пост був типовим, скажімо так, дуже в дусі низькосортних компаній. Але саме хамство СММника довело ситуацію до абсурду", — додає Мельниченко.

В результаті резонансу у соцмережі пост з сексистською рекламою був видалений зі сторінки виробника. Але натомість з’явилось оголошення про те, що на компанію тисне "група осіб", яка не має почуття гумору.

"На сьогодні ми знаходимося під тиском певної групи осіб, у зв'язку з чим рейтинг нашої сторінки знизився. Нам дуже прикро, що наші погляди на гумор не збіглися. Впевнені, дане явище тимчасове і відгуки реальних покупців і поціновувачів українського продукту відновлять справедливість",йдеться у пості.

Водночас під постом Анастасії Мельниченко з’явились коментарі чоловіків, які звинуватили її у хворобливій уяві, а також порадили матусям синів із рожевими колясками тегнути гей-спільноти.

"Матусям, які включилися в цю історію, сини яких, як я розумію з повідомлень, гуляють з рожевими колясками, рекомендую тегнуть сюди парочку гей спільнот", — зазначив дописувач Едуард Перепелкін.

Ситуацію прокоментувала експертка з питань недискримінації Центру інформації про права людини Ірина Виртосу.

"Іграшки можуть бути будь-яких кольорів, форми, для хлопців, для дівчат, для чоловіків або для жінок, але позиціонування цих іграшок з боку виробників має бути ґендерно нейтральним. Бо на дворі вже 21-тисячоліття", — говорить Виртосу.

За її словами, реклама виробника дитячих меблів укотре підсилила стереотипи про те, що чоловіки не повинні займатися дітьми, що це не чоловіча справа, що це щось меншовартісне.

"Це у першу чергу нашкодило виробнику. Адже він втратив певне коло клієнтів, які є сучасними, орієнтованими на цінності і не підтримують поширення ґендерних стереотипів. Зрештою, до цього іде весь світ. Тому війна виробника із такими клієнтами є дуже неперспективною", — додає експертка.

Таку тезу підтверджує коментар дописувачки, яка розказала про те, яким чином позиціонує свої іграшки відомий британський бренд Mothercare.

"Колись працювала в mothercare.ua. Там в брендбуці написано, що СММ-ник не може приписувати іграшки до певної статі. На сайт зайдіть, там до кожної майже іграшки, принаймні до того йде, фото хлопчика і дівчинки з нею. І до колясок, і до кухонь, і до поїздів і машинок, всюди. І не дай боже написати голубеньке для хлопчиків, рожеве для дівчаток. І це міжнародний бренд, який у всьому світі є", — пише піар-менеджерка Ксенія Семенова-Шелевицька.

Нагадаємо, минулого року Центр інформації писав про сексистську рекламу заходу у Музеї науки у Вінниці. Заклад оголосив, що 22 жовтня до них запрошуються винятково чоловіки. Як йшлося у пості на сторінці музею у Фейсбук, в цей день у світі нібито святкують день захисту чоловічої нервової системи від насильницьких дій з боку жінки. Організатори обіцяли, що в цей день Музей науки стане надійним "бабосховищем", де чоловіки зможуть відпочити "від усіх бабських примх" і ні про що зайве не думатимуть.

Після численних скарг від жінок пост був видалений, але заклад не вибачився і наголошував на своїй правоті. Було зазначено, що "пост видалено через особисті образи та погрози керівництву Музею у коментарях від осіб, що вважають цей допис сексистським та мізогонічним". Водночас керівництво Музею науки дотримується позиції, що "пост не містив образливої для жінок інформації".

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее