Вхід

Дії прокуратури суд визнав незаконними

Коли слідчий прокуратури Суворовського району Шишенко запросив Ольгу Яловенко на розмову як свідка, вона й гадки не мала, що її одразу ж заарештують і відправлять до камери попереднього ув’язнення Суворовського райвідділу міліції.

Це складно уявити, але там у неї відібрали ліки від гіпертонії, які вона має приймати суворо за графіком. 53-річній жінці, яка нещодавно перенесла інсульт, стало зле, і вона втратила свідомість у камері-одиночці. І тільки тому, що серед співробітників райвідділу у Ольги Іванівни був знайомий, що зайшов її провідати, знепритомнілу жінку “добрі” міліціонери відправили до реанімації. І вже там Яловенко, як небезпечну злодійку, прикували до ліжка, а поряд поставили міліціонерів.
А через три дні з’ясувалося, що дії, вчинені стосовно хворої жінки, а головне, її затримання – були незаконними.
Всі ці події – не сюжет з фільму про репресії 30-х років минулого сторіччя й не плід хворої уяви. Це факти з життя голови правління інституту “Херсонагропроект” Ольги Яловенко, яка 10 квітня мала необережність повірити повістці прокуратури і без адвоката прийти на бесіду. Викликали її як свідка по кримінальній справі, яку 4 квітня порушив прокурор Суворовського району Майдан за фактом привласнення 400 тис. грн. посадовими особами інституту.
Ті, хто слідкує за подіями, що вже декілька років розгортаються навколо “Херсонагропроекту”, мають пам’ятати, до яких тільки хитрощів та непорядних дій не вдавались представники київської фірми “УкрАгроПромПроект”, намагаючись відібрати у колективу інституту їх власність – приміщення у центрі міста, орієнтовна вартість якого близько $1,5 млн. Спочатку це були суди, на яких приймались потрібні замовнику рішення, потім справа дійшла до спроби дати хабара Ользі Яловенко, щоб вона відмовилась від своїх прагнень зберегти інститут, що прибутково працює, та його власність. За відмову від боротьби їй пропонували саме 400 тис. грн. Ольга Яловенко повелася так, як каже закон. Вона звернулась до управління по боротьбі з оргзлочінністю МВС в Херсонській області. Міліціонери мужньо довели справу до кінця, зафіксували факт передачі хабара і в серпні 2005 р. відправили справу до Суворовської прокуратури. Була порушена кримінальна справа, яку через декілька днів... закрили. Тим часом гроші, що були переведені на рахунок інституту, так і залишились там лежати.
А 5 квітня Вищий Господарський суд підтвердив право власності колективу інституту на приміщення. Але все та ж Суворовська прокуратура порушує кримінальну справу, тепер вже за заявою директора “УкрАгроПромПроекту”. Він звинувачує Ольгу Яловенко у привласненні все тих же 400 тис. грн.
Дивно, але ніхто вже не зважає на наявні й передані у серпні 2005 р. в прокуратуру матеріали про фіксування хабара. Дивно, що до останнього часу більше року ніхто не цікавився долею 400 тис, які були на рахунку інституту. Дивно й ще раз дивно, що ноги всього того безладу, що коїться навколо “Херсонагропроекту”, ростуть саме з прокуратури – органу, який має контролювати додержання закону. Бо події останнього тижня, пов’язанні з затриманням Ольги Яловенко за постановою прокурора Суворовського району аж ніяк не можна назвати законними. І це підтвердив Суворовський суд своєю ухвалою від 13 квітня.
Редакція газети “Вгору” надіслала запит до прокурора області Василя Черникова з проханням відповісти зокрема: чи проводилася перевірка законності дій прокурора Суворовського району пана Майдана в частині, яка стосується винесення постанови про затримання 10.04.06 р. Ольги Яловенко. Якщо така перевірка проводилася, то які її результати.

http://old.vgoru.org/old/modules.php?name=News&file=article&sid=4055

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее