У 2020 році в Україні значно зросла кількість нападів на журналістів

Сімдесят сім випадків застосування сили до журналістів в Україні зафіксовано у 2020 році в рамках “Індексу фізичної безпеки журналістів”. Водночас загальна кількість постраждалих працівників медіа ще більша – 101, адже часто фіксуються напади на знімальні групи або групи журналістів.

У 2019 році трапилися 75 інцидентів застосування сили до журналістів, у яких постраждали 86 медійників. Зростання випадків фізичної агресії  до журналістів в НСЖУ насамперед пов’язують із психологічною напругою в суспільстві, викликаною запровадженими урядом карантинними обмеженнями.

Антирейтинг проявів фізичної агресії до журналістів у 2020 році традиційно очолив київський регіон. У столиці та області – 26 випадків застосування сили до працівників ЗМІ. На другому місці – Одеська область (9 випадків), у Львівській і Харківській – по 6, у Дніпропетровській і Херсонській – по 5.

Стабільно високим лишається рівень фізичної агресії до жінок-журналісток: у 2020-му році постраждали 36 працівниць медіа (у 2019-му – 34).

Новою небезпечною темою є висвітлення дотримання в Україні карантинних обмежень. Таких випадків, коли порушники карантину нападали на представників ЗМІ, зафіксовано 14.

Представники поліції чи різних правоохоронних структур застосовували силу до медійників 6 разів, посадовці, депутати та чиновники – 4 рази. Один випадок відбувся із застосуванням зброї.

У Національній спілці журналістів України переконані, що професію журналіста робить небезпечною системна безкарність за злочини проти працівників ЗМІ та атмосфера ворожнечі, яка розпалюється публічними особами. Водночас у НСЖУ відзначають, що в 2020 році Національна поліція, як правило, оперативно реагувала на повідомлення про перешкоджання журналістській діяльності. Але без прецедентів успішних розслідувань та вагомого покарання нападників хвилю фізичної агресії проти працівників ЗМІ в Україні не зупинити.

“Нині в суспільстві немає розуміння суті професії й важливості місії, яку виконують журналісти. Цькування, свідоме залякування, грубе перешкоджання професійній діяльності для декого – своєрідна норма. І це робить професію журналіста небезпечною”, – коментує голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Очільник спілки нагадує, що нерозкритими залишаються резонансні вбивства журналістів. Повністю відсутній, зокрема, прогрес у справі вбитого у 2019 році журналіста-розслідувача з Черкас Вадима Комарова.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини