Прихований сенс російських позначок "Z" і “V"

Російська армія 24 лютого напала на нашу країну, намагаючись захопити ключові населенні пункти, об'єкти соціальної та військової інфраструктури. Те, що ворог не зміг захопити, просто знищував. Гадаємо, всі помітили, на російському транспорті та військовій формі "загадкові" літери  "Z" і “V". 

Хто ще використовував такі позначки? Нацистська армія в роки Другої світової війни. Літерою "Z" німці позначали зони, де знищували в'язнів у концтаборах Третього Рейху. Так, в 1941 році в Заксенхаузені створили "Stazion Z" для знищення військовополонених. Вони переобладнали пічки для випікання хліба в спеціальні крематорії. Зона отримала назву "Z", бо ця літера є останньою в латинському алфавіті. У газових камерах та крематорії знищили понад 100 тисяч людей. До речі, одним із в'язнів, який вижив, був Степан Бандера. 

Позначка "V" в нацистів мала інше значення. Її носили тільки старші партійній офіцери СС*. Чорний або срібний шеврон носили на правому рукаві партійної сорочки. Цей знак був почесним, бо його власник вважався вірним ідеям НСРПН**. 

І вони українців називають нацистами?! 

*СС (Schutzstaffel)  військово-поліційна організація Націонал-соціалістичної німецької робітничої партії. Утворена 4 квітня 1925 року, як захисні загони партії. Протягом 4 липня 1934 — 8 травня 1945 існувала як окрема організація в складі збройних сил Німеччини. 

**Націонал-соціалістична робітнича партія Німеччини, НСРПН — єдина керівна партія Німеччини з 1933 до 1945 року. Її лідером був Адольф Гітлер. Відповідно до ідеології партії, що наголошувала на расовій чистоті німців, вона проводила компанію утисків та геноциду, який призвів до загибелі приблизно 12 мільйонів людей. 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...