Право на анонімність: тест пройдено

Попри складнощі реформи медицини в Україні та пандемію коронавірусу, право наших громадян на анонімне проходження тесту на ВІЛ/СНІД втілюється й нині.

Ця державна послуга, як зазначає правозахисниця, керівниця громадської приймальні Благодійної організації Фонд Милосердя та здоров'я Олена Старюк, гарантована Ов'єдською Конвенцією, яку Україна підписала 22.03.2002 р., та Законом України “Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ”. 

Журналісти “Вгору” вирішили дізнатися про нинішні умови проходження цієї процедури з офіційним запитом та у ролі анонімного користувача. І впевнилися - кожен може і сьогодні здати анонімний тест на ВІЛ/СНІД без перепон. 

Усе, що потрібно від людини, - прийти до спеціального центру/кабінету. Там потрібно здати кров і  вже за декілька хвилин отримати результати. На місці також працюють професійні психологи, які допомагають людини морально і мотивують її. Від клієнтів у жодному разі не потребують ніяких документів, що посвідчують особу, - це заборонено. Людина може підписати себе як завгодно, згідно зі своїм бажанням чи небажанням приховувати свою особистість.

Нагадуємо: у Херсоні пройти анонімне тестування можна в мережі кабінетів “Довіри”, а також в інших пунктах тестування, розташованих в медичних закладах. Звернутися туди можна завжди, це все цілком конфіденційно. Ось перелік лікарень та пунктів, де можна зробити безкоштовні тести: 

  • обласний центр профілактики та боротьби зі СНІД за адресою проїзд Береговий, 3. Також можна звернутися до них за телефоном: 0552-27-36-91, 0552-27-79-51.

  • обласний шкірно-венерологічний диспансер, де є анонімний кабінет. Його адреса - Горького, 39. 

  • лікарня імені Лучанського, що розташована за адресою вул. Кримська 138.

  • у лікарні імені Тропіних на вулиці Комарова, 2. 

  • кабінет “Довіри” є в міській клінічній лікарні, що розташована за адресою проспект Ушакова 22/1. 

  • фтизіопульмонологічний медичний центр Херсонської обласної ради (протитуберкульозний диспансер) також має кабінет “Довіри”, адреса - Миколаївське шосе, 82.

  • та обласний наркологічний диспансер на вулиці Рози Люксембург, 8.

Крім того, як запевняють профільні лікарі та психологи Національної гарячої лінії з питань замісної підтримуючої терапії (0-800-500-451), немає перепон у постачанні препаратів для антиретровірусної терапії. Щоправда, через форс-мажорні обставини іноді перебої з постачанням трапляються, однак проблеми зазвичай вирішують дуже швидко, й жодний пацієнт не залишається без ліків. 

P.S. Також анонімно та безкоштовно можна отримати комплексу юридичну допомогу  у мережі громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини у 13 містах України. 

Благодійна організація Фонд милосердя та здоров’я також входить до мережі громадських приймалень УГСПЛ. І юристи Фонду надають допомогу у сферах медичного, трудового, адміністративного та кримінального права; порушення безперервності лікування; гендерної рівності та правопорушень, пов’язаних з цим, а також щодо заборони катувань, нелюдського або такого, що принижує честь і гідність, поводження або покарань щодо осіб, які належать до цих цільових груп.

Адреса приймальні: Херсон, вул. Бориса Мозолевського (Фрунзе), 2 оф. 19

Приймальні дні:

Понеділок, вівторок із 09.00 до 17.00

Перерва з 12.00 до 13.00

Попередній запис за тел. (066) 790 90 21

(0552) 49-60-03,

Електронна адреса: [email protected]

P.P.S. Проєкт "Юридичний захист людей, які живуть з ВІЛ, ТБ та представників уразливих до ВІЛ груп населення через надання комплексної юридичної допомоги" реалізується в рамках проєкту "Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні" за фінансової підтримки  Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини