Депутат Херсонської обласної ради не знає про ситуацію з розповсюдженням коронавірусу в області

На сесії Херсонської обласної ради 17 грудня депутат Сергій Хлань виступив із пропозицією “винести на наступне засідання проєкт рішення “Звернення до Кабінету Міністрів від Херсонської обласної ради щодо невведення локдауну в Херсонській області з 8 січня”. Як аргумент він зазначив, що “Херсонська область ніколи не входила навіть до “помаранчевої зони” небезпеки, вона знаходилась завжди  у “жовтій” та “зеленій” зоні” (3:08:29 - 3:08:42).

Чи справді це так - дізнавались фактчекери.

ТЕЗА: “Херсонська область ніколи не входила навіть до “помаранчевої зони” небезпеки”

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

Херсонщина довгий час була в жовтій зоні, і кілька районів, останні в Україні, залишалися у “зеленій”. 

Але вже 15 жовтня, на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, вирішили з 00 год. 00 хв. 19 жовтня в Херсоні, Високопільському та Нововоронцовському районах встановити “помаранчевий рівень” епідемічної небезпеки поширення COVID-19. 30 жовтня до “помаранчевої зони” додали Білозерський, Великоолександрівський та Нижньосірогозький райони.

А на засіданні 6 листопада комісія визначила, що з 9 листопада вся область переходить до “помаранчевої зони”, а Великоолександрівський район - до “червоної”. 

Отже, частина Херсонщина була не тільки у “помаранчевій зоні”, а й у “червоній”. І до Великоолександрівського району могло додатися більше населених пунктів. Про це 11 листопада на брифінгу (1:22-1:41) щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції в області повідомив заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан: 

Ми бачимо зростаючу динаміку і, за всіма розрахунками, з наступного тижня місто Херсон, Каховка, Нижньосірогозький район та Високопілля будуть додатково віднесені до “червоної зони”.

Але цього не сталося, бо, цього ж дня, Кабінет Міністрів України підтримав рішення щодо переходу до загальнодержавного карантину з обмеженнями, які відповідають “помаранчевому” рівню епідеміологічної небезпеки.

«Матеріал підготовлено в рамках проєкту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах». За підтримки фактчек-проєкту «БезБрехні».

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини