Вхід

MKU

Херсонська «ПОЛІНА» стартує 17 вересня

Рекомендовані Херсонська «ПОЛІНА» стартує 17 вересня

У вівторок, 10 вересня, в обласному главку поліції обговорили запуск мобільних поліцейських груп, відомих під назвою «Поліна». Вони мають розпочати свою роботу з 17 вересня і поки що обслуговуватимуть лише м. Херсон.

Нагадаємо, «ПОЛІНА» - скорочення від фрази «поліція проти насильства». Це групи реагування на сімейні конфлікти, до складу яких входять представники слідчого підрозділу, дільничні офіцери, інспектори ювенальної превенції. У різних випадках група працює по-різному. Адже кожна сім'я - індивідуальна, отже, і насильство буває різним: психологічне, економічне, сексуальне, фізичне. Фахівці можуть обмежитися профілактичною бесідою з правопорушником, а можуть ініціювати кримінальне провадження. Крім того, вони працюють з жертвою, допомагають їй подолати наслідки насильства.

Вперше «ПОЛІНА»  запрацювала в липні 2017 року в трьох містах: Києві, Одесі та Сєвєродонецьку. Торік за підтримки місії ОБСЄ в Україні проект поширився ще на 7 міст, в тому числі - на Херсон. Планувалося, що нові мобільні групи зможуть приступити до роботи з 1 липня 2019 року.

До групи входить 12 поліцейських, які пройшли додаткову підготовку та спеціалізоване навчання завдяки Фонду у галузі народонаселення ООН. Крім того, спеціальне навчання пройшли оператори спецлінії «102» та оперативні чергові територіальних підрозділів поліції Херсонщини. Адже майже кожне десяте звернення на «102» (враховуючи помилкові та неправдиві повідомлення) - це крик про допомогу від жертв домашнього насильства. А у цих випадках найчастіше і найсильніше страждають діти.

Але вийшла затримка через нестачу матеріально-технічного забезпечення (а головне - транспорту). Ця проблема стосується не лише Херсонщини, аналогічна ситуація і в інших регіонах. Її вирішують по різному. Зокрема, у Вінниці для «ПОЛІНИ» транспорт забезпечила мерія. Правоохоронці Херсонщини сподівалися все ж таки отримати автівку від міністерства, однак направили звернення й до органів місцевого самоврядування.

Заступник начальника відділу дільничних офіцерів поліції Управління превентивної діяльності Головного управління Нацполіції в Херсонській області Андрій Хурса пояснив, що наказ про запуск «ПОЛІНИ» з 17 вересня вже підписано, міністерство вже виділило для роботи херсонської групи необхідне обладнання (планшети, боді камери, оргтехніку) але транспорт обіцяють надати лише через місяць. Тому поки що для роботи «ПОЛІНИ» будуть використовувати автомобіль, який тимчасово позичили у групи швидкого реагування Олешківського відділення поліції.

А під час зустрічі в обласному главку більше говорили про взаємодію мобільної групи поліції, патрульної поліції, дільничних, операторів гарячої лінії, мобільної бригади соціальних служб та громадських організацій, які опікуються постраждалими від насилля в сім’ї.

Як розповіла регіональна координаторка Фонду в галузі народонаселення ООН Анжела Литвиненко, спільні з поліцією робочі зустрічі будуть проходити ще неодноразово, поки взаємодія між правоохоронними органами, медичними працівниками, соціальними службами та кризовим центром повністю «відшліфується»: адже види насильства різноманітні, і алгоритм дій у кожному окремому випадку може сильно варіюватися.

Однак те, що «ПОЛІНА» вже запрацює з 17 вересня - це дуже значно, адже це потужний інструмент у боротьбі з кривдниками.

Довідкове: За інформацією директора Кризового центру для постраждалих від насилля в сім’ї Наталії Краска, за період з 15 лютого по 31 серпня 2019 охоплено послугами 98 осіб:

- у рамках Кризового центру (орендованому секретному будинку без розголошення адреси з можливістю тимчасового перебування до 10 жінок та їх дітей одночасно, окремо від кривдника) - 24 осіб, з них 14 дітей;

- у рамках Денного центру («Ресурсному центрі для жінок» за адресою: м. Херсон, вул. 295 Стрілецької Дивізії, 6/9) - 26 осіб, з них 50 дитини.

Надано послуг – 963, з них: соціальних – 540, психологічних – 206, юридичних – 162, інших послуг (переадресація до суду, поліції, медичних закладів) - 55.

За серпень:

- у рамках Кризового центру 9 осіб, з них 5 дітей, нових клієнтів – 4 (2 жінки, 2 дітей);

- у рамках Денного центру 7 осіб, з них 3 жінки, 4 дітей.

Надано послуг - 158: соціальних – 159, психологічних – 47, юридичних – 36, інших послуг (переадресація до суду, поліції, медичних закладів) - 9.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее