Вхід

MKU

Сусідська варта по-херсонськи

Рекомендовані Корабельний мікрорайон - ОСББ Береговий 5. Фото Василя Кузьмука Корабельний мікрорайон - ОСББ Береговий 5.

«Сусідська варта» - форма співпраці жителів багатоповерхівки чи вулиці приватного сектору з поліцією, щоб на цій території стало спокійніше та безпечніше.

Про «сусідську варту» в Херсоні вперше заговорили два роки тому. Тоді патрульна поліція запрошувала всіх глав ОСББ, всіх квартальних, зустрічалися з жителями та всім розповідали, як разом можна знизити кількість злочинів на своєї території.

Про те, як така форма взаємодії працює зараз в Херсоні, розповіла* інспектор зі зв'язків із громадськістю Управління патрульної поліції в Херсонській області Олена Вахтель:

- Коли ми починали у нас була підтримка міжнародної організації «IREX». Вони фінансували передачу спеціальних наліпок з написами «сусідська варта», паспортів безпеки, вогнегасників, муляжів відеокамер (виглядають як справжні, тож навіть коли людина підозрює, що то макет, все одно оглядається та замислюється - чи скоювати правопорушення, чи ні), дошки оголошень (щоб не на стінах чи стовпах їх наклеювали), всю необхідну інформаційну літературу. І перше, що ми робили - це огляд території. Казали: дивіться, тут у вас темно, світла немає, тут ймовірно траплятимуться небезпечні ситуації. Тут замок бажано встановити, тут - решітку. Але по факту зорганізувалося менше, ніж 20 варт. Та й серед них тільки 3-4 активні, а інші - так собі. Ми приїжджаємо, проводимо там профілактичну роботу, і все.

- Яку саме профілактичну роботу?

- Наприклад, у місті почастішали випадки шахрайства. Ми дзвонимо, пропонуємо розповісти, які схеми можуть використовувати шахраї, порадити, як себе вберегти. І вони охоче погоджуються, збирають своїх жителів, ми роз’яснюємо, роздаємо пам'ятки, говоримо, щоб дзвонили та їдемо. Або, якщо в цьому районі було ДТП й постраждала дитина, - приїжджаємо і розповідаємо про небезпеку, нагадуємо правила.

- Поясніть, що має зробити «сусідська варта», щоб з «пасивних» перейти в «активні»?

- Наприклад. У Таврійському мікрорайоні у нас був квартальний. Він зібрав людей, і ми також робили там огляд території. На одній з вулиць є покинута двоповерхівка. У неї є якийсь власник, але будівля арештована банком, а власник кудись поїхав. І тепер там збираються підозрілі люди, вживають наркотичні засоби, кидають шприці і таке інше. Ми прийшли, подивилися. І говоримо: «Ми, патрулюючи цей квартал, приділятимемо цій будівлі більше уваги. Але вам потрібно цю територію прибрати».

- А чого ми маємо її прибирати, у неї ж власник є? Або хай мерія прибирає, комунальники, це їх робота.

- Добре, дивіться, а чиє це сміття? Ось купа сухої виноградної лози. Тут вона не росте, але росте, саме така в того сусіда за парканом, бачите? Це ж не власник цієї будівлі спеціально приїхав, у сусіда її зрізав і тут у себе кинув? А це - чиї квитанції, бляшанки? За сміттям зовсім не важко встановити, звідкіля воно. А паркан хто зламав та забрав до себе? А коли будівля була огороджена, туди ніхто не лазив. Це ж не безхатченко прийшов та вкрав, і не чиновники з мерії. Це ж ви самі.

Домовилися, що ми будемо контролювали, а вони приберуть. Ми їздимо, контролюємо, я особисто туди не раз заходила, а будівля як стояла засмічена, так і стоїть…

Так, місцеві кажуть, що стало спокійніше, що людей туди стало набагато менше заходити. Але, ми зі свого боку домовленість виконуємо, а люди сміття туди ще більше накидали й подовжують кидати. І діру в огорожі не закрили. А це все - теорія розбитих вікон. Тобто там, де розбито, там ще більше б’ють, де зламано - подовжують інше трощити, де є сміття - ще більше засмічують. І дрібні правопорушення переростають у тяжкі злочини, - ситуація накручується. А якщо б прибрали, то й спокуси набагато менше було.

- А де найбільш активні «сусідські варти»?

- Найбільше - в Корабельному мікрорайоні. Наприклад, ОСББ Береговий 7, ОСББ Береговий 8, Береговий 5. Але є і в Шуменському районі, на ХБК. Коли відбувається щось дуже підозріле, схоже на кримінал, черговий «сусідської варти» (або всі мешканці за порядком наглядають по черзі, або когось обирають своїми «дружинниками») телефонує на «102». Але у нас є свій чат, де вони ставлять питання, консультуються про різні події. Наприклад, що у дворі «закладку» зробили, тобто хтось наркотики заховав; або орендар двері власниці не відкриває; чи що робити, бо в ліфті «чужі» люди катаються. Питання геть різні.

Патрульна поліція намагається максимально реагувати на всі повідомлення. І, до речі, як зауважив заступник начальника Управління патрульної поліції в Херсонській області Євген Лехновський, саме завдяки інформації про «закладки», вдалося досягнути значного успіху в боротьбі з торгівлею наркотиками.

А керівник Управління Костянтин Дронгаль додав, що поставити камери, таблички «Сусідська варта», та один раз прибрати територію - цього замало. Треба постійно працювати, підтримувати порядок, тоді буде результат. І там, де цим постійно займаються, там результат дуже гарний.

*Спілкування відбувалося у форматі «живої бібліотеки», яку організував Херсонський обласний центр «Успішна жінка».

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) - 49 - 60 - 03, (066) - 790 - 90 - 21.

А також у Центрі безоплатної первинної допомоги, створеному Офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» та ХОО КВУ за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного Фону «Відродження».

Графік роботи: понеділок – четвер з 9.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00. П’ятниця з 9.00 до 12.00 та з.13.00 до 15.30.

Телефон для довідок: 099 - 468 - 38 - 48.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее