Вхід

MKU

Зміна свідомості: випускники академії лідерства та «шерифи»

Рекомендовані Зміна свідомості: випускники академії лідерства та «шерифи»

Випускники Української академії лідерства познайомилися з правозахисним рухом Херсонщини та з дослідженням команди проекту «Шерифи для нових громад».

Українська академія лідерства – це безкоштовна 10-місячна освітня програма для молоді (працює з вересня по червень). В Академії студентам допомагають знайти своє призначення, обрати професію, пізнати країну та світ, розкрити свої лідерські якості, придумати та реалізувати у своїй громаді цікавий проект.

Наразі працює 6 осередків Академії: у Києві, Миколаєві, Львові, Полтаві та Харкові. Приблизно 10% студентів кожного з осередків, це місцева молодь, інші 90% - з усієї країни, у тому числі з тимчасово окупованих територій.

Найважливіший критерій для вступу — активна позиція у житті та бажання працювати над собою: змінювати себе і змінювати країну.

Спільнота випускників УАЛ нараховує вже 639 активістів з усіх регіонів України. У цьому році навчалося понад 260 молодих людей. Вони побували з експедиціями за кордоном та у різних регіонах України, де знайомилася з місцевими «агентами змін»: з громадськими активістами, науковцями, лідерами думок, іншими видатними людьми. І вперше - відвідали Херсонщину.

Як пояснили організатори зустрічі з цьогорічними студентами УАЛ, тотальна більшість з них ніколи не була на півдні (окрім одного Миколаївського осередку), і в їх розумінні Херсон - це болото, де ніколи нічого не відбувалось. Тому запросили керівницю проекту «Шерифи для нових громад» Наталію Бімбірайте розповісти про правозахисний рух Херсонщини; про особливості нашого регіону; про успіхи, яких вдалося досягнути завдяки партнерам та незалежним ЗМІ (зокрема, газеті «Вгору»); про виклики, які подолали/долають місцеві активісти. Тобто про все те, чим Херсонщина насправді може дуже пишатися, і що може надихнути молодих лідерів надалі міняти громаду навколо себе.

Здивувати людей, котрі навчилися різних активностей не лише у великих містах країни, а й ще на теренах Євросоюзу — важко.

Але Наталії Бімбірайте це вдалося. Бо вона, крім усього іншого, розповіла, як звичайні мешканці маленьких сіл та містечок проводять серед своїх земляків профілактичну роботу задля безпеки своєї громади. Адже, як відомо, для кожної людини це відчуття є одним з найголовніших для подальшого розвитку та самореалізації. Бо коли страшно, мрії та інші привабливі перспективи відступають на другий план. Тож Наталія Бімбірайте розповіла про «шерифів», які в своїх населених пунктах залагоджують сімейні конфлікти, щоб чвари вщухли та до біди не дійшло; заспокоюють бешкетників; залагоджують сусідські конфлікти; навіть розкривають крадіжки ще до приїзду поліції та відловлюють браконьєрів.

І хоча їх діяльність іноді взагалі волонтерська та нашим законодавством майже не регламентована, результати вражаючі: кількість правопорушень у селі/містечку знижується в рази, а про тяжкі злочини взагалі забувають.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) - 49 - 60 - 03, (066) - 790 - 90 - 21.

А також у Центрі безоплатної первинної допомоги, створеному Офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» та ХОО КВУ за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного Фону «Відродження».

Графік роботи: понеділок – четвер з 9.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00. П’ятниця з 9.00 до 12.00 та з.13.00 до 15.30.

Телефон для довідок: 099 - 468 - 38 - 48.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее