Вхід

MKU

Тростянецька «СіЧ»

Рекомендовані Тростянецька «СіЧ»

Проект «Шерифи для нових громад» наразі працює в 3-х областях України – Херсонській, Полтавській та Харківській. Але цікавий досвід запровадження «шерифів» у громадах інших регіонів не залишається поза нашою увагою.

Координатор проекту в Харківській області  поспілкувався з міським головою Тростянця Сумської області Юрієм Бовою.

Як розповів мер, у Тростянці працює громадське формування з охорони громадського порядку «Сила і честь» («СіЧ»), що підтримується міською радою. Формування виникло в 2014 році як реакція активних городян на ризик можливого військового вторгнення Росії. Тоді місцеві жителі об’єдналися для чергування на блокпостах неподалік від держкордону. З часом вони переорієнтувалися на вирішення безпекових проблем у громаді.

А з січня цього року на базі ГФ «СіЧ» запрацював Центр громадської безпеки. Це спільний проект  формування та Тростянецької міської ради, який  підтримав Міжнародний фонд «Відродження». Ідея  в тому, щоб разом із поліцією підвищувати рівень безпеки в місті та підтримувати  порядок. Члени  формування патрулюють вулиці, здійснюють рейди на браконьєрів та проводять профілактичні бесіди з порушниками.

За словами Юрія Бови, роботу місцевих «шерифів» оплачують за рахунок грантових грошей та завдяки перемозі ГФ «СіЧ» у конкурсі соціальних проектів, що проводився Тростянецькою міською радою.

Офіс Центру громадської безпеки ГФ «СіЧ» розташований у самому центрі міста на першому поверсі готелю «Тростянець». Звертатися до ГФ «СіЧ» можна особисто або за телефонами – якщо стали свідками псування  майна громади у парках та вулицях; розпивання алкогольних напоїв у невстановлених місцях;   хуліганство;  насильство у сім’ї;  недотримання тиші після 23 години. Заяви громадян реєструють  у журналі звернень і передають їх у відділення поліції.

У теплу пору в Тростянці постійно вирують фестивалі: у травні – класичної музики «Чайковський Fest», у червні – історичної реконструкції «Стара фортеця», у липні – для любителів велоспорту «Велофест», у серпні – рок-фестиваль «Схід-рок». Це приваблює тисячі туристів. І члени ГФ «СіЧ» разом із поліцією забезпечують  порядок під час масових заходів.

У місті встановлено 23 відеокамери, а диспетчерський пульт виведено на офіс «Сили і честі». Так, 7 листопада в міському парку ім. Чайковського змонтували дві відеокамери, які  придбали за кошти Міжнародного фонду «Відродження». Завдяки відеокамерам  уже вдалося розкрити низку кримінальних правопорушень, зокрема, пограбування банкомату та шахрайські дії стосовно людей поважного віку. І криміногенна ситуація в місті   значно покращилася.

Довідково:

За 9 місяців роботи Центру громадської безпеки громадським формуванням з охорони громадського порядку «СіЧ» проведено 172 патрулювання. За різні правопорушення в Тростянецьке відділення поліції  доставлено 46 правопорушників, проведено 49 зустрічей з громадянами, вуличними комітетами та ОСББ. Роздано понад 4000 флаєрів, прийнято і передано в Тростянецьке відділення поліції 9 заяв і звернень громадян. Члени ГФ «СіЧ» брали активну участь в охороні  порядку на всіх масових заходах, що проводилися в місті, при цьому не було допущено  злочинів і адміністративних правопорушень.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров’я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір». Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее