fbpx
Вхід

У Нововодолазькому районі Харківщині започатковують «Безпечну громаду»

Рекомендовані У Нововодолазькому районі Харківщині започатковують «Безпечну громаду»

У селах Рокитне та Станичне Нововодолазького району Харківської області розпочалася реалізація проекту «Безпечна громада».

Його впроваджують у рамках виконання Стратегії розвитку Харківської області до 2020 року. Суть проекту – створення безпечного середовища для будь-якої громади. Це і встановлення відеокамер на вулицях, і організація спільного громадського патрулювання. Уже є позитивні приклади такої діяльності в окремих селах Нововодолазького району (зокрема, у с. Одринка). Також подібні рішення успішно діють у містах Первомайський та Балаклія Харківської області.

Щоб показати жителям сіл Рокитне та Станичне переваги і функції програми «Безпечна громада», влітку там провели громадські слухання. Пояснили основні складові програми і власне роль жителів у її реалізації.

Голова Асоціації «Спілка робітників сфери безпеки», член Громадської ради при Харківській облдержадміністрації Володимир Косенко стверджує, що «Безпечна громада» може стати найважливішим проектом, який коли-небудь впроваджували на території району:

«Важливо не тільки захистити населення від злочинності, але й реагувати на інші безпекові проблеми. Наприклад, якщо раптом літній людині стане погано, потрібно швидко зреагувати і допомогти, переконатися, що все в порядку. Або миттєво виїхати на пожежу, яка спалахнула у віддаленій місцевості. Вчасно розчистити дорогу, щоб вранці у віддалене село хліб доїхав свіжим. Для всього цього в нагоді стануть системи відеоспостереження».

А для цього громаді, владі, поліції і жителям необхідний спеціальний програмно-апаратний комплекс. І потрібні гроші на камери відеоспостереження з розподілом відеопотоку, публічні тривожні кнопки, систему оповіщення тощо.

Тому представники проекту та місцевого самоуправління провели перемовини з кампанією «Укргазвидобуток», яка теж погодилася надати фінансову допомогу в реалізації «Безпечної громади» у селах Рокитне та Станичне.

За результатами пілотної роботи проекту у 2-х селах буде зроблено аналіз та висновки щодо доцільності його масштабування на весь Нововодолазький район.

Нагадаємо, що у Нововодолазькому районі значну увагу приділяють питанням забезпечення публічної безпеки в громадах: тут діють 2 громадські формування з охорони громадського порядку, а в селі Одринка організовано місцевих «шерифів», які охороняють спокій односельців у вечірні й нічні години.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров’я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір». Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее