Вхід

Погоня зі стріляниною: який вирок отримали грабіжники

5 жовтня Козельщинський районний суд виніс вирок двом фігурантам бутенківської справи, яких місцеві жителі застали під час крадіжки з гаража та влаштували за ними погоню.

Чоловіків визнали винними у скоєнні злочинів, передбачених ч.3 ст.185 (Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому) та ч.3 ст.186 (Грабіж, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдав значної шкоди потерпілому).

Суд вирішив обом фігурантам призначити таке покарання:
за ч.3 ст.185 у виді позбавлення волі на 3 роки
за ч.3 ст.186 у виді позбавлення волі на 4 роки.

На підставі ч.1 ст.70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш сурового покарання більш суворим суд ухвалив призначити остаточне покарання у вигляді позбавлення волі на строк чотири роки.

Але, на підставі статті 75 КК України, звинувачених звільнено від покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 роки.

Тож, чоловіки не будуть сидіти у в’язниці, а повернуться додому. Щодо третього підозрюваного, який стріляв у жителів Бутенок, то він й досі знаходиться у розшуку.

Зазначимо, що у вироку йде мова про крадіжки, скоєні саме в ніч, коли злодіїв застали на гарячому. Не доведено, що інші крадіжки з гаражів, які були протягом місяця у селі, скоїли саме ці люди.

Потерпілі бутенківці обурені таким станом справи і мають намір подавати апеляцію.

Нагадаємо, крадіжки у Бутенках почастішали у лютому 2018 року – невідомі майже щоночі виносили з гаражів інвентар – «обносили» по кілька дворів за раз. Задля підвищення безпеки у громаді взяли на роботу двох «шерифів» (інспекторів з охорони громадського порядку), створили «нічний патруль» та й самі мешканці іноді проходилися вночі по вулицях чергували, не залежно від графіка.

Вночі з 30 березня на 1 квітня жителі Бутенок Кобеляцького району застали крадіїв, які виносили інвентар з гаража місцевого мешканця та влаштували за ними погоню. Непрошені гості відстрілювалися та тікали на джипі. Але врешті решт завдяки пильним бутенківцям поліції вдалося їх затримати. Крадіжки з гаражів припинилися.

На подив людей, які ризикували власним життям, ганяючись за злодіями, підозрюваних випустили під заставу через кілька днів після затримання. Адже на той момент експертиза по зброї, яку використовував один з крадіїв, не була готова, і усім трьом чоловікам пред’явили підозру лише у вчиненні грабежу та крадіжки.
Перебуваючи під заставою один з фігурантів бутенківської справи, який стріляв у жителів села, втік і зараз знаходиться у розшуку.

P.S.Публікація підготовлена в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір». Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее