Вхід

Диванні таємні детективи США

Рекомендовані Диванні таємні детективи США

Будь-який мешканець Штатів може анонімно допомогти розкрити злочин й отримати за це винагороду. Бо там із 1976 року працює програма Crime Stoppers (Стоп криміналу), яка дозволяє людині надати відомості та взяти кошти, не виказуючи себе.

Програму запроваджено тому, що основні причини небажання громадян повідомити поліцію/шерифа про злочин – це страх репресивного ставлення у громаді та переслідування з боку злочинних елементів; апатичне ставлення до проблеми, яка не торкнулась людини безпосередньо, небажання бути залученим до процесу слідства та виступати свідком у суді.

Реалізують її у співпраці з поліцією громадські організації, об’єднані в одну загальнонаціональну мережу Crime Stoppers USA.

Як вона працює:

  1. Поліція/офіс шерифа надає органіації Crime Stoppers інформацію про вчинений злочин.
  2. Працівники та волонтери Crime Stoppers розміщують надану інформацію у ЗМІ з контактами своєї організації, через які громадяни можуть повідомити відомості про цей злочин (спочатку це був тільки телефонний зв’язок, на даний час повідомлення можна здійснити через форму на сайтах організацій Crime Stoppers та мобільний додаток) .

- Особі, що повідомляє про злочин, не треба надавати свої персональні дані, її повідомленню присвоюється номер, який необхідно зберігати.

- У випадку взаємодії через мобільний додаток або веб-сайт, особі, що повідомляє про злочин, надається пароль, за допомогою якого вона може повторно заходити у профіль повідомлення про злочин, а офіцери правопорядку можуть ставити додаткові уточнюючі питання (через волонтерів організації).

  1. Отримана організацією інформація передається офіцерам правопорядку (без вказівки на джерело повідомлення). Поліція/шерифи користуються інформацією при проведенні слідчих дій.
  2. Якщо повідомлення стало корисним у розкритті злочину, поліція повідомляє про це волонтера Crime Stoppers.
  3. Організація приймає рішення про виплату винагороди, її розмір та передає до відділення банку у конверті з номером повідомлення.
  4. Волонтери Crime Stoppers повідомляють особу, щодо якої прийнято рішення про виплату винагороди, про відділення банку, в якому можна отримати кошти.
  5. Особа звертається до касира банку та називає номер свого повідомлення, після чого отримує конверт з готівкою, нічого не підписуючи та не підтверджуючи свою особу.

Кошти на фінансування цієї програми можуть жертвувати різні організації та фізичні особи, за що отримують від держави податкові пільги.

У рамках Crime Stoppers створений механізм взаємодії, який може реалізувати ініціативна група будь-якої громади. Для цього достатньо зареєструвати неприбуткову організацію, в якій будуть діяти посадові особи, відповідальні за тісну співпрацю з поліцією/офісом шерифа, розміщення інформації у медіа, залучення волонтерів та збір пожертвувань.

При підготовці статті використані матеріали за посиланнями:

http://www.crimestoppersusa.org/profile/

http://www.facsflorida.org/what-we-do/how-they-do-it/

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір». Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее