Вхід

На Миколаївщині запроваджують «шерифів» від центрів зайнятості

Рекомендовані На Миколаївщині запроваджують «шерифів» від центрів зайнятості

За часів СРСР нас привчали зневажати роль особистості в історії. Однак у цій історії саме особистість директорки Вознесенського міськрайонного центру зайнятості та її активність і наполегливість призвели до того, що в Миколаївській області підхопили ідею впровадження «шерифів» від центрів зайнятості.

На Вознесенщині вирішили розбудувати «Діалог громадськості, влади та поліції задля безпеки в місті». Проект із такою назвою реалізовує благодійна організація «Фонд громади Вознесенська». Керівниця Фонду Вікторія Бальцер, дізнавшись про те, що в Чугуєві Харківської області вводили механізми «Community Policing» (організації діяльності поліції, орієнтованої на громаду), запросила до Вознесенська експерта Юрія Чумака. А він запропонував одночасно з досвідом «Community Policing» поділитися інформацією про проект «Шерифи для нових громад», який досліджує існуючі в нашій країні форми участі цивільних осіб у забезпеченні безпеки в містах і селах.

І 13 вересня 2018 року у м. Вознесенську Миколаївської області пройшов семінар-тренінг «Взаємодія поліції та громади». Під час якого Ю. Чумак розповів про різноманіття «шерифів», яких, при узагальненні, можна звести до:

- членів громадських формувань з охорони громадського порядку;

- інспекторів сільрад або ОТГ з охорони правопорядку

- інструкторів, що здійснюють роботи з інформування населення щодо запобігання порушенням громадського порядку від центрів зайнятості.

В якості ілюстрації гість презентував учасникам заходу табличку «Безпека в громадах – переваги та недоліки організаційних форм», розроблену фахівцями проекту «Шерифи для нових громад», продемонстрував трейлер документального фільму «Українські шерифи», що оповідає про роботу з профілактики правопорушень інспекторів сільради села Стара Збур’ївка Херсонської області, а також ролик про «шерифів» з села Одринка Харківської області.

Експерт звернув увагу на те, що існуючі форми громадської участі доцільно поєднувати, аби бажання громадян долучитися до забезпечення безпеки у своїх населених пунктах, поєднане із можливостями і спроможностями громад підтримувати таких активістів, а також із тісною співпрацею з поліцією давало ефективну синергію на місцевому рівні.

Зауважимо, що директорка Вознесенського міськрайонного центру зайнятості (знедавна – Вознесенської міськрайонної філії Миколаївського обласного центру зайнятості) Ірина Ларченко, довідавшись про досвід «шерифів», які працюють від центрів зайнятості, та зрозумівши, що така діяльність є корисною для громад і місцевих мешканців, вирішила започаткувати подібну практику й на Вознесенщині.

З огляду на те, що піонером у впровадженні «шерифів» від центрів зайнятості була Херсонщина, І. Ларченко розпитала своїх колег з Чаплинського районного центру зайнятості Херсонської області, взяла в них зразки відповідних документів. Також пакетом важливих паперів щодо налагодження співпраці поліції (міліції) з центрами зайнятості в даному напрямку поділився Юрій Чумак.

Потім Ірина Ларченко звернулася за підтримкою до Херсонського обласного центру зайнятості та до об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Вознесенського району. Оскільки саме обласний центр зайнятості має узгодити виділення коштів від Служби зайнятості на громадські роботи, а місцеві ради – замовити відповідний вид громадських робіт та забезпечити їх співфінансування (як правило, на принципах 50/50).

Миколаївський обласний центр зайнятості радо підтримав цю ініціативу. І до неї вже пристало кілька громад Вознесенського району.

За інформацією директорки Вознесенського ЦЗ, виявили бажання працювати з новими для себе видами громадських робіт (під умовною назвою «шерифи»):

- Прибужанівська сільська рада (ОТГ), сільський голова Олександр Тараненко (планується 1 «шериф»);

- Олександрівська селищна рада (ОТГ), селищний голова Микола Бензар (1 «шериф»);

- Новогригорівська сільська рада, сільський голова Людмила Цоня (заплановано 2 «шерифи» – для сіл Новогригорівка та Ракове).

Як розповіла нам І. Ларченко, до кінця вересня буде завершено процес оформлення документів та виділення коштів, а з жовтня 2018 року ця програма вже запрацює на Миколаївщині.

Від себе додамо: аби таку ініціативність та працьовитість виявляли й інші відповідальні особи центрів зайнятості, місцевих рад та поліції, ситуація із залученням громадян до вирішення безпекових проблем у громадах України була б набагато кращою. Оскільки, як відомо, той, хто бажає – завжди знаходить можливості.

Довідково:

Ірина Ларченко в службі зайнятості працює з 2005 року. Починала з фахівця відділу організації працевлаштування населення (прийом безробітних). У 2009 році переведена у відділ взаємодії з роботодавцями, там був напрацьований досвід роботи з укладання договорів, проведення семінарів і тренінгів. У 2013 році стала начальником цього ж відділу. 1 серпня 2014 року було підписано наказ про призначення її на посаду директора Вознесенського міськрайонного центру зайнятості.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров’я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір». Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее