Вхід

Багатоповерхівки без криміналу: міжнародний досвід

Рекомендовані Багатоповерхівки без криміналу: міжнародний досвід

В Канаді та США є багатоквартирні будинки, які злочинці оминають. На їх стінах прикріплюють знак: «Crime Free», тобто - вільно від криміналу.

Як зробити життя безпечним в багатоквартирних домах, придумав ще в 1992 році поліцейський з департаменту Меса в Арізоні (США) Тімоті Зерінг.

В США є велика кількість багатоповерхівок, де всі квартири здаються в оренду. На той час, коли пан Зерінг працював в поліції, було дуже багато дзвінків про злочини з цих будинків. Він замислився, у чому ж причина високої криміногенності і яким чином зловмисники потрапляють до квартир.

Серед причин - відсутність довгострокових планів на проживання у мешканців та фінансових інвестицій у житло, як наслідок - відсутність бажання працювати над створенням навколо себе безпечного середовища. А «шляхи проникнення» злочинців до будівель можна поділити на три групи:

  • злочинець там живе;
  • злочинець відвідує там друзів або родичів;
  • злочинець випадково потрапляє у власність, оскільки існує така можливість.

Тімоті Зерінг та його колеги, поліцейські округу Меса, розробили заходи, які «перекривають» злочинцям найпоширеніші «шляхи проникнення». І стали пропонувати власникам багатоповерхівок безкоштовну «Програму безпеки у багатоквартирних домоволодіннях» (Crime Free Multi-Housing Program), розроблену на основі тих заходів. Її сутність – надати дієві рекомендації , щоб будівля не «спокушала» випадкового злодія, а також,  яку роботу провести серед орендаторів, щоб у них не виникала навіть думка про правопорушення та з’явилась відповідальність за своїх гостей.

Ідеї Програми виявилися настільки простими та ефективними, що дуже швидко розповсюдилися по штатах. Тепер це - міжнародно визнана безкоштовна Програма безпеки у багатоквартирних домоволодіннях. Зокрема, майже одразу, в 1994 році, її «запозичило» місто Нью-Уенсмінстер (Канада, провінція Британська Колумбія).

Тепер Програму запроваджено вже у 2 000 містах 48 штатах США, у 5 провінціях Канади, в Англії, Нігерії та Пуерто-Ріко.

Щоб будинок отримав сертифікат, що він вільний від криміналу, власникам (чи управителям) та мешканцям треба «пройти», за допомогою поліції, три етапи, тобто захистити будинок від тих трьох шляхів, по якім злочинці проникають всередину.

В Канаді, наприклад, це відбувається так.

На першому етапі місцевий відділ поліції проводить для власників та управителів багатоквартирних будинків восьмигодинний семінар. На ньому розповідають про концепцію запобігання злочинності, та як поліція та управителі можуть разом протидіяти нелегальній активності. Крім того, інформують про права й обов’язки орендарів та власників приміщень. А також презентують документ, що має бути додатком до договорів оренди. Згідно з додатком, квартиранти зобов’язуються дотримуватись правил домоволодіння, а будь-які протиправні дії будуть безумовною підставою для негайного розірвання договору оренди.

На другому етапі власник отримує підтвердження, що його нерухомість відповідає вимогам безпеки за принципами планування та забудови території (Crime Prevention through Environmental Design (CPTED)). Тобто, що будівля недоступна для «випадкового» злочинця. Принципи CPTED побудовані на багаторічних кримінологічних дослідженнях, які виявили, що доступність місця вчинення злочину є одним із ключових факторів при прийнятті особою рішення про вчинення протиправної дії. CPTED включає вимоги, наприклад, щодо освітлення, обзору території, конструкційних рішень, що запобігають несанкціонованому доступу в будівлю.

На третьому етапі представники поліції та власник або управитель зустрічаються з мешканцями з питань попередження злочинності.

Після цього багатоповерхівка отримує сертифікат, що вона вільна від криміналу, а управителям надаються великі металеві знаки, що розміщуються на домоволодінні. Також, надається дозвіл використовувати логотип «Crime Free» в рекламних оголошеннях (наприклад, щодо оренди майна).

Дивовижно, але такі не затратні та зовсім прості речі - працюють! Учасники програми, які пройшли повну сертифікацію, звітують про зменшення викликів поліції до 70%. А квартиранти сертифікованих багатоповерхівок пишаються, що живуть в безпечному та порядному середовищі.

При підготовці статті використані матеріали за посиланнями:

http://www.crime-free-association.org/lease_addendums_az_english.htm   

http://cptedontario.ca/  

https://www.vernon.ca/sites/default/files/docs/building-planning/permits-applications/crime_free.pdf

http://www.crime-free-association.org/multi-housing.htm 

Timothy Zehring Discusses The Crime Free Multi-Housing Program https://www.youtube.com/watch?v=cb1clEMkMkE

P.S. Публікація підготовлена ​​в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее