Вхід

«Коли виходимо на вулиці, ми вже запобігаємо порушенням правопорядку»

Рекомендовані «Коли виходимо на вулиці, ми вже запобігаємо порушенням правопорядку» Всі фото Юрія Чумака

Перебуваючи у м. Краснограді Харківської області, ми дізналися про активну діяльність місцевого козацького куреня у забезпеченні громадського порядку. Тому вирішили поспілкуватися з козацькими очільниками.

Олександр Горбань, отаман «Красноградського козацького куреня»:

– У м. Краснограді колись був козацький стан, де неодноразово зупинявся легендарний отаман Сірко. А ми тут «козакуємо» вже 6 років. Займаємося патріотичним вихованням молоді, відновленням козацьких традицій. Я думаю, що пішли ми правильною дорогою.

Завзято почали працювати саме в 2014 – 2015 роках, коли загострилася соціально-політична ситуація в країні. Ми приймали участь у спільному патрулюванні з поліцією та представниками мерії. Вони подивилися, побачили позитивний настрій козаків – і незабаром запропонували нам організувати при Красноградській міській раді «козацький патруль». Ми поспілкувалися з мером і досягли такої згоди.

Командувати патрулем призначили Олега Баєва, у нас він має «посаду» начальника безпеки куреня. Рішенням Красноградської міської ради від 25 травня 2016 року «Про організацію діяльності громадського формування з охорони громадського порядку громадської організації «Красноградський козацький курінь» було офіційно створено наш патруль.

До козаків люди відносяться не так, як до поліції, адже ми не караючий орган, до нас більше довіри. Тому багато хто підтягнувся до нас. Зараз до складу нашого громадського формування з охорони громадського порядку входить 15 чоловік: 8 – з ГО «Красноградський козацький курінь» та 7 – із ГО «Захисники Вітчизни».

В організації я отаман, а Баєв – мій підлеглий, а в патрулі я ходжу як рядовий козак.

Олег Баєв, начальник служби патрулювання громадського формування з охорони громадського порядку громадської організації «Красноградський козацький курінь»:

– Ми співпрацюємо з Красноградським відділом поліції. Про нашу роботу можуть розповісти папери, що знаходяться у черговій частині, в нас там є журнал проходження інструктажів, журнали, в яких розписано час, коли заступали до патрулювання, хто виходив тощо.

Виходимо на маршрути, які погоджені з начальником відділу поліції. Також нас поліція та мерія залучають на усі масові заходи.

Ми патрулюємо в козацькому однострої, представники «Захисників Вітчизни» – у камуфляжі. У міській раді нам видали пов’язки «ЗГО» (Загін громадської охорони).

Звітуємо ми і перед поліцією, і перед мерією. Якраз нещодавно я на сесії інформував про проведену нами роботу за І півріччя 2018 року.

Після розводу у відділі поліції ми вирушаємо на маршрут, патрулюємо як у центрі, біля автовокзалу, так і в мікрорайонах. Зараз у поліції немає піших патрулів, тільки автомобільні. У випадку виявлення правопорушення викликаємо поліцію, і ті швидко приїжджають.

Раніше ми виходили у п’ятницю, суботу та неділю – «найвеселіші» дні. Так ми відпрацювали цілий рік. З нами патрулювали і депутати міської ради, і навіть сам мер. За цей рік набагато спокійніше стало в місті, покращилася криміногенна ситуація.

І, з огляду на те, що кожен має свої справи, наша діяльність проводиться на громадських засадах та не фінансується з боку міськради, вирішили відтепер здійснювати охорону громадського порядку не в такому активному режимі, а під час масових зібрань.

Так, ми забезпечували порядок на святах, футбольних матчах, велопробігу та інших заходах, що проходили у Краснограді.

Крім того, виходимо і на прохання допомогти у забезпеченні правопорядку – наприклад, поряд із автостанцією або біля місцевого музею. Було й таке, що патрулювали ліс разом із лісовою охороною – аби запобігти незаконній вирубці ялинок напередодні Нового року.

На жаль, члени нашого формування не відчули підтримки від місцевої влади у вигляді спеціальної форми, засобів зв’язку, наданого приміщення, хоча в Законі України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» в розділі VI, статті 19 про це написано.

З важливих наших здобутків: 3 рази губилися діти, і ми їх знаходили: то у натовпі під час свята, то малолітня дитина сама приїхала до центру на маршрутці без супроводу, то хлопчик не дійшов до школи… І ми повертали дітей батькам, за що нам дякували. Про це навіть писали у місцевій газеті.

А одного разу затримали крадія металу, передали його поліції, де й з’ясувалося, що той перебуває у розшуку вже 3 роки. Завдяки цьому вдалося спіймати ще 2-х його «подільників», які вже 5 років розшукувалися поліцією.

Ще один випадок: біля магазину побили чоловіка, відібрали гаманець та годинник. І люди прибігли до нас, а не до поліції. Мені вдалося знайти парубка, який зняв побиття на відеокамеру у смартфоні. Тоді вже поліція по свіжих слідах знайшла кривдника, і той повернув все награбоване потерпілому.

Олександр Горбань, отаман «Красноградського козацького куреня»:

– В принципі, ми не ставимо для себе задачею боротися зі злочинністю. Наше завдання – попереджати правопорушення. Коли виходимо на вулиці, ми тим самим вже запобігаємо потенційним порушенням правопорядку. Приміром, йдемо повз скупчення юнаків, які п’ють пиво у громадському місці, звертаємося до них з проханням припинити – і вони з розумінням ставляться.

Ще один приклад: під час масових акцій у місті стало набагато менше сміття, адже ми закликаємо громадян прибирати після себе.

І за «шерифство» ми говоримо вже 3 роки. Тому що ідея шерифів – класна! Оскільки люди обирають самі собі стражів порядку – тих, кого знають і кому довіряють. Так само і в нас, козаків: якщо отаман не матиме підтримки серед козацького кола – його не переоберуть. Шерифу дали зірку, громада визначила, скільки в нього буде помічників, виділила відповідне асигнування – і правоохоронці працюють. Немає тут нічого складного, необхідно лише одне – бажання!

От дивіться, Баєв – водій, я – каменяр, ми ніколи не служили в міліції, але забажали – і змогли. І знайшли чимало спільників.

Ми спитали про роботу козаків щодо забезпечення громадського порядку і в поліцейського, який працює з ними.

Начальник сектору превентивної діяльності Красноградського відділу поліції підполковник поліції Володимир Россоха повідав:

– Козаки є для правоохоронців першими помічниками. Вони допомагають під час здійснення охорони масових заходів, а також на виборах. Нерідко виступають в якості понятих, неодноразово сприяли в розкритті злочинів (так, нещодавно козаки затримали молодика, який віз на велосипеді вкрадені дроти «Укртелекома»). Проводять козаки і профорієнтаційну роботу серед молоді, і вже кілька «козачат» висловили бажання навчатися на поліцейських.

P.S: Публікація підготовлена в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров’я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Див. також:

Інформувати та попереджувати

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее