Вхід

На Харківщині ознайомились з проектом «Шерифи для нових громад»

На Харківщині ознайомились з проектом «Шерифи для нових громад» Фото з архіву Мереф'янської громади (Харківська область)

29 травня у залі засідань Мереф’янської міської ради відбулося засідання робочої групи щодо розробки концепції програми «Шерифи для нових громад» з метою впровадження її на території громади.

На нараді були присутні: Мереф’янський міський голова Веніамін Сітов; голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», координатор проекту «Шерифи для нових громад» в Харківській області Юрій Чумак; директор Харківського районного центру зайнятості Олександр Хмель; помічник ректора Харківського національного університету внутрішніх справ Валерій Московець; начальник сектору превенції Харківського відділу поліції Національної поліції у Харківській області Карина Білошенко та заступник начальника цього сектору Дар’я Біда, голови об’єднань районних комітетів органів самоорганізації населення (РК ОСН) Мереф’янської міської ОТГ.

У вступній частині Ю. Чумак розповів, що у Херсонській, Полтавській та Харківській областях розпочався новий проект «Шерифи для нових громад», який реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров’я» спільно з Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір». Мета – успішне самостійне вирішення проблем безпеки. Він зауважив, що у новостворених об’єднаних територіальних громадах є можливість самостійно визначати пріоритети розвитку, і при цьому приділяти більшу увагу забезпеченню громадської безпеки, поєднуючи зусилля поліції та цивільних.

Долучитись до цієї діяльності можуть члени громадських формувань з охорони громадського порядку, добровільні помічники дільничних офіцерів поліції, люди, які виконують громадські роботи з інформування щодо запобігання порушень громадського порядку від центрів зайнятості. Усі вони можуть стати «шерифами», головне – мати авторитет серед місцевого населення.

О. Хмель наголосив: «Запровадити шерифів можливо через центри зайнятості за умови співфінансування з місцевих бюджетів».

Як зазначили К. Білошенко та Д. Біда, зі створенням громад проблема кадрового резерву не зникла. На весь Харківський район із 17 дільничних інспекторів, у штаті – 3. Дільничні не справляються, оскільки, вони не можуть бути одночасно скрізь, тому питання шерифів – досить актуальне. Та передусім, шериф повинен займатися профілактикою правопорушень. Без цього ніякі показники не зменшаться.

В. Московець зазначив, що майбутнім шерифам потрібна фахова перепідготовка, оскільки в них відсутні повноваження та діяльність законодавчо не закріплена.

Завершив нараду В. Сітов зі словами: «Тільки спільними зусиллями місцевих активістів, небайдужих до питання забезпечення правопорядку людей (майбутніх шерифів), керівництва органів місцевого самоврядування, а також поліції, можна вирішити проблеми безпеки громади на своїх територіях. Впевненість в особистій безпеці дозволяє рухатись до змін».

Яка форма безпеки підходить для громади найбільше, чи готова громада брати на роботу шерифів або створювати муніципальну варту, як співпрацювати із Національною поліцією? Ці та інші питання, пов’язані з правопорядком, профілактикою правопорушень у громаді ще будуть обговорюватись, але найголовніше, що кроки вперед вже зроблені і позитивні наслідки обов’язково відбудуться.

P.S. Публікація підготовлена ​​в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее