Вхід

У Полтаві запустять онлайн-сервіс для комунікації поліції та громади

Рекомендовані У Полтаві запустять онлайн-сервіс для комунікації поліції та громади

5 червня у Полтаві розпочне свою роботу інтернет-майданчик Bezpechne community, де жителі зможуть комунікувати з поліцією. Про це повідомила керівниця проекту «Взаємодія поліції та громади» ГО «Київ мрії» Анастасія Багній на засіданні секторальної платформи «Безпека у громаді» Асоціації ОТГ, що відбулося 23 травня в Києві. Онлайн-сервіс уже працює в столиці та Тернополі. Функціонування сайту поки що оплачується донором – Міжнародним Фондом «Відродження». Але в майбутньому, якщо комунікаційний майданчик матиме попит, кошти на модератора виділятиме місцевий бюджет. Принаймні, такі плани у команди проекту.

Наразі онлайн-сервіс у Полтаві ще не активний, але перехід на нього з сайту поліції вже є. Посилання знаходиться у розділі «Громадянам» - «Сайт взаємодії поліції та громади».

На сайті ви зможете:

  • поставити питання поліції та отримати відповідь на нього,
  • переглянути питання та відповіді сусідів,
  • дізнатися, хто ваш дільничний інспектор.

Основою сервісу є Google-карта, на якій з’являються питання та відповіді на них.

Анастасія Багній наголошує, що сайт не є аналогом служби 102 та призначений для вирішення неоперативних питань.

Анастасія Багній презентує сервіс представникам громад, що входять до Асоціації ОТГ. Фото: Людмила Чванько

Як це працює

Користувач описує проблему або ставить запитання. За потреби додає фото і проходить коротку реєстрацію: вказує своє ім’я та електронну адресу, щоб можна було з ним зв’язатися. Меседж спочатку потрапляє до модератора. Якщо з повідомленням усе гаразд – воно з’являється на мапі, стає загальнодоступним. Питання без відповіді позначаються червоними піктограмками.

Фото: Скрін з сайту

Після того, як звернення користувача вже опубліковане, модератор направляє його до поліції, де визначають, яке саме управління займається заявленою проблемою, та готують відповідь. Наприклад, у Києві команда проекту тісно співпрацює з відділом зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції.

У формуванні відповіді за потреби беруть участь не лише поліцейські, а й юристи. Налагоджена співпраця з центрами надання безоплатної правової допомоги і з юридичними клініками Національної академії внутрішніх справ. Якщо питання не в компетенції поліції, воно перенаправляється до відповідної інстанції. Однак користувачеві модератор радить і самому звернутися до компетентного органу, аби реакція була швидшою. Відповідь додається до питання, і піктограма на мапі змінюється на зелену.

Анастасія Багній зазначає, що команда проекту може ініціювати створення робочих груп для обговорення та вирішення питань, які стосуються не лише поліції, а й іншої структури.

У планах в Тернополі запустити пілотний проект «кабінет дільничного». Користувач матиме можливість написати приватне повідомлення своєму дільничному офіцеру поліції. А у Києві – «кабінет поліцейського», де кияни зможуть залишати офіційне звернення до поліції.

З якими питаннями найчастіше звертаються (приклад Києва)

Фото: Скрін з презентації Анастасії Багній

Як під’єднати до сервісу своє місто/ОТГ

Експерт говорить, що технічно підключити місто неважко, треба лише додати до сервісу карту необхідного населеного пункту і створити адміністратора цього сервісу. Далі діло за громадою – адміністрування та наповнення.

"Ми даємо можливість регіональним представникам протестувати цей інструмент, щоб зрозуміти, чи потрібен він їм. А далі в планах, щоб вони перевели його фінансування вже на місцеві бюджети. Тому що фонд не зможе постійно фінансувати цей проект", - коментує Анастасія Багній

За словами керівниці проекту, кошти знадобляться лише на оплату роботи модератора. Щодо технічної підтримки, то її гарантують розробники.

P.S. Публікація підготовлена ​​в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее