Вхід

«Робити ставку» на громадські роботи у пошуках шерифів на Полтавщині не варто: центр зайнятості

Зліва направо Тамара Сохацька, заступниця директора та Галина Поліцкова, начальниця відділу організації надання послуг роботодавцям Полтавського обласного центру зайнятості. Фото Людмили Чванько Зліва направо Тамара Сохацька, заступниця директора та Галина Поліцкова, начальниця відділу організації надання послуг роботодавцям Полтавського обласного центру зайнятості.

Люди, які виконують громадські роботи по інформуванню населення щодо запобігання правопорушень від центрів зайнятості, не захищені законодавством. Їхня участь в цих роботах обмежена та не гарантує влаштування на постійну роботу. Про те, чому у Полтавській області «робити ставку» на громадські роботи у пошуках шерифів не варто, розповіли представниці Полтавського центру зайнятості на круглому столі «Як забезпечується безпека у громадах», що відбувся у рамках проекту «Шерифи для нових громад» 27 лютого у Полтаві.

Згідно з відповіддю Полтавського обласного центру зайнятості на запит команди проекту «Шерифи для нових громад», «громадські роботи з інформування населення щодо державної політики у сфері законності та правопорядку, проведення профілактично-роз'яснювальної роботи з запобігання вчинення протиправних діянь» на Полтавщині реалізовувалися у 2011-2012 роках та у 2015-2016 роках. На Херсонщині людей, які виконують ці роботи, називають «шерифами». Після закінчення робіт їх часто працевлаштовують при сільрадах чи ОТГ.

Представниці Полтавського обласного центру зайнятості Тамара Сохацька, заступниця директора, та Галина Поліцкова, начальниця відділу організації надання послуг роботодавцям, зазначають, що «робити ставку» на громадські роботи у пошуках шерифів на Полтавщині не варто з кількох причин:

  • згідно з законодавством, людей, які виконують громадські роботи, не можна наражати на небезпеку, а робота шерифа не завжди безпечна,
  • участь в громадських роботах для людини протягом календарного року обмежена 180 днями. Це позаштатна посада, яка не гарантує влаштування на постійну роботу,
  • людина не захищена законодавством.

Важко підібрати на цю роботу морально стійку людину з огляду на те, що підвищилася проблемність: і зброї багато, і люди приходять з зони АТО…. Їх мають реабілітувати. І в найменшій конфліктній ситуації непідготовленій особі і не захищеній законодавчо дуже важко, - говорить Галина Поліцкова, начальниця відділу організації надання послуг роботодавцям Полтавського обласного центру зайнятості. - Ми стикнулися з тим, що з усієї області у нас нормально більш менш ці роботи громадські пішли у Зіньківському районі. Там, де був голова громадського формування ... Він «горів» цією справою.

На Херсонщині вищевказані громадські роботи проводилися у рамках проекту від центру зайнятості «Шериф». На Полтавщині – трохи інша ситуація. Як зазначає Галина Поліцкова, громадські роботи по інформуванню населення «підводилися» під програму профілактики правопорушень злочинності у Полтавській області від обласної ради.

Статистика по Полтавщині

За даними Полтавського обласного центру зайнятості, вищезазначені громадські роботи проводилися у Полтавській області:

  • у 2011 році – в одному районі (залучені 2 особи)
  • у 2012 році – у 16 районах (залучені 87 чоловік)
  • у 2015 році – у 11 районах (залучені 67 людей. З них – 41 учасник АТО, 1 переселенець)
  • у 2016 році – у 6 районах (залучені 25 людей. З них – 14 учасників АТО, 5 переселенців)

У яких саме районах проводилися ці роботи – дивіться в інфографіці.

За даними Кобеляцької філії Полтавського обласного центру зайнятості, людей, які виконували громадські роботи за видом інформування населення щодо запобігання порушень громадського порядку у їхньому районі, брали на посаду «Інструктор».

«Інструктори» працювали у 2015 році на території Вільховацької, Бутенківської та Білицької сільських рад Кобеляцького району. У 2016 році – лише на території Вільховацької.

У Семенівському районі людей, які виконували громадські роботи за видом інформування населення щодо запобігання порушень громадського порядку, брали на посаду «Інспектор». Працювали вони в Заїчинській та Липнягівській сільських радах.

*У матеріалі використані дані з відповідей Полтавського обласного центру зайнятості, Кобеляцької філії Полтавського обласного центру зайнятості, Семенівської філії Полтавського обласного центру зайнятості на запити координаторки проекту «Шерифи для нових громад» Людмили Чванько. Круглий стіл у Полтаві проведено за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.

P.S. Публікація підготовлена ​​в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее