fbpx
Вхід

Шерифи для нових громад: досвід Херсонщини

Учасники круглого столу в Полтаві. Всі фото Людмили Чванько Учасники круглого столу в Полтаві.

27 лютого у Полтаві команда проекту «Шерифи для нових громад» ділилася досвідом вирішення правових проблем у громадах Херсонщини. Полтавців познайомили з шерифами зі Старої Збур’ївки, Музиківки та від центру зайнятості. Також гості з Херсона розповіли про 4 форми організації безпеки у громадах.

За словами Наталі Бімбірайте, керівниці проекту «Шерифи для нових громад», на безпеку у громадах зараз впливають дві реформи: це реформа правоохоронних органів та децентралізації влади.

Наталя Бімбірайте, керівниця проекту «Шерифи для нових громад», директорка ІРЦ «Правовий простір».

Керівниця проекту говорить, що в результаті реформи поліції на Херсонщині кількість дільничних офіцерів поліції зменшилась втричі:

  • Один дільничний обслуговує 5-15 сіл. На практиці селяни роками його не бачать.

У Херсонській області на сьогодні працює всього 120 дільничних.

Хто такі шерифи: 4 організаційні форми безпеки в громадах

Шерифи - це цивільні люди. Їх називають по-різному, наголошують учасники проекту:

  1. Інспектори сільрад або ОТГ з охорони правопорядку
  2. Громадські формування
  3. Добровільні помічники дільничних офіцерів поліції
  4. Громадські роботи за видом інформування щодо запобігання порушень громадського порядку (так звані «шерифи»).

«Шерифи» при сільрадах та ОТГ

У Херсонській області є успішний досвід роботи двох «шерифів» у селі Стара Збур’ївка Голопристанського району. Про нього й розповіла керівниця проекту. Віктор Кривобородько та Володимир Рудковський працевлаштовані при сільраді. Один - інспектором з охорони правопорядку, другий – водієм. «Шерифами» їх назвали односельчани, бо при будь-якій проблемі звертаються до них. «Шерифи» проводять бесіди з бешкетниками, п’яничками, з сім’ями, де часто виникають сварки, шукають потопельників, а іноді й «розкривають» крадіжки. Про «шерифів» зі Старої Збур’ївки навіть зняли документальний фільм. Стрічка номінувалася на Оскар у 2016 році. Режисер: Роман Бондарчук.

  • У цьому селі 2500 мешканців, перший шериф з’явився у 2008 році. На сьогодні кількість правопорушень в 14 разів менша, ніж у навколишніх селах. Там тяжкі злочини вже просто не відбуваються, бо ведеться постійна профілактична робота, - коментує Наталя Бімбірайте.

Ще один приклад – село Музиківка  Білозерського району, де працюють також два шерифи: Сергій Шабельніков та Євдокія Амелькина. Вони обоє працевлаштовані інспекторами. Пан Сергій – інспектор сільради по принципу верховенства права і громадський помічник дільничного офіцера поліції. Хоча дільничного в Музиківці поки і немає. А пані Євдокія – інспектор із благоустрою.

На Херсонщині сьогодні є 60 шерифів, які працюють як інспектори при сільрадах, при ОТГ на постійній основі.

Так звані «шерифи» від центрів зайнятості

У Херсонській області успішно реалізується програма від Центру зайнятості «Шерифи».

У ній беруть участь безробітні, які стоять на обліку  в центрі зайнятості. Вони виконують «громадські роботи з інформування населення щодо державної політики у сфері законності та правопорядку, проведення профілактично-роз'яснювальної роботи з запобігання вчинення протиправних діянь».

У 2017 році «шерифами» від центрів зайнятості на Херсонщині працювали 199 людей.

До речі, за інформацією Центрального апарату Центру зайнятості, такі громадські роботи окрім Херсонської виконуються у Полтавській, Харківській та Черкаській областях.

Посилання на презентацію, яку команда проекту «Шерифи для нових громад» підготувала для полтавців - https://prezi.com/view/ZsNs3E7KIZIfdciinwG8/

Захід проводився за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.

P.S. Публікація підготовлена ​​в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее