Вхід

Геннадій Зубко: "У Центрах безпеки, які створюються в ОТГ, повинні працювати і "шерифи"

Рекомендовані Геннадій Зубко: "У Центрах безпеки, які створюються в ОТГ, повинні працювати і "шерифи" Фото В'ячеслава Гусакова

У Центрах безпеки, яких в українських об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) у минулому році створено дев’ять, а на цей рік планується створити ще вісімнадцять, мають працювати і громадські інспектори з охорони правопорядку ("шерифи").

Про це під час зустрічі з журналістами сказав Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Відповідаючи на запитання кореспондента онлайн-газети “Вгору” про те, чи передбачене залучення “шерифів” до роботи Центрів безпеки, які зараз активно створюються в ОТГ, Геннадій Зубко сказав, що, на його думку, “шерифи” там мають бути обов’язково:

“Ми маємо намір залучити для реалізації “шерифської” програми іноземну підтримку, подібну до підтримки, яку надав уряд Японії на першому етапі формування нашої нової поліції (Японія передала МВС України 1,5 тисячі автомобілів і 9,5 тисяч комплектів спорядження - “Вгору”). Наше головне завдання — забезпечувати безпеку середовища, мінімізувати кримінальні правопорушення, кількість надзвичайних ситуацій та рятувальних операцій. Такі Центри можуть надавати допомогу і розташованим поряд громадам. Тому думаємо, що центри безпеки в громадах можуть бути комунальними підприємствами, надавати послуги та підтримувати безпеку. І там повинні перебувати  не тільки працівники Міністерства внутрішніх справ (МВС) і Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), а й співробітники, які надають сервісні послуги, займаються профілактичною роботою, тобто  “шерифи”.

Говорячи про те, чому таких працівників немає у створених Центрах безпеки, Геннадій Зубко зазначив, що на це є дві головні причини: у керівництва МВС поки що в достатній мірі відсутнє розуміння важливості сервісної і профілактичної діяльності у правоохоронній сфері; а керівники ОТГ ще не дуже добре усвідомлюють, наскільки важливо для громадської безпеки мати на своїй території “шерифів”.

“Керівникам ОТГ, - сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, - мешканці їх територій повинні пояснити, що “шериф” - помічник і керівника, і кожного з мешканців, бо він — своя людина, а не працівник поліції, який може бути зі сторони. І довіра до “шерифів” повинна бути більшою, ніж довіра до поліцейських. Сподіваюся, у Центрах безпеки “шерифи” все ж із часом з’являться”.

Геннадій Зубко зазначив, що в Україні є позитивні приклади роботи “шерифів”, і один із них — у Херсонській області:

“Про дуже вдалий досвід села Стара Збур’ївка дізналася вся Україна завдяки прекрасному фільму “Українські шерифи”. Там дійсно показана реалізація концепції “шерифів”: що вони мають робити, що мають робити дільничні інспектори поліції, і як вони можуть взаємодіяти”.

Також Віце-прем’єр-міністр України сказав, що очолюване ним міністерство сприятиме запровадженню не тільки служби “шерифів”, а й пожежних волонтерських загонів:

“Зазвичай у Центрах безпеки працює шість штатних співробітників ДСНС — дві чергові ланки по троє людей. А мають бути ще 10-12 волонтерів, які проходитимуть відповідне тренування, знають усі найбільш потенційно небезпечні об’єкти на території і можуть ефективно допомогти в екстремальній ситуації”.

На зауваження кореспондента онлайн-газети “Вгору”, що Центр безпеки, може, не дуже доречне місце для розташування офісу “шерифа”, бо люди можуть не захотіти приходити туди зі своїми проблемами, бо поруч — поліцейські, Геннадій Зубко відповів, що такі питання мають вирішуватися на місцях. А також розповів, що під час однієї робочої поїздки до Німеччини помітив, що у невеликих містах і містечках громадські активісти, які опікуються охороною правопорядку і пожежною безпекою, намагаються розміщати свої офіси у тих будівлях, де знаходяться найбільш відвідувані кафе і бари:

“Там завжди багато людей, і часто, коли щось трапляється, когось із цих людей терміново повідомляють, дізнаються про це і волонтери. Також із розмов, які ведуться у закладі, вони знають, хто чим дихає, хто з ким у сварці, і мають інформацію, завдяки якій можуть попереджувати злочини”.

P.S. Публікація підготовлена ​​в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

А також у Центрі безоплатної первинної допомоги, створеному Офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» та ХОО КВУ за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного Фону «Відродження».

Графік роботи: понеділок – четвер з 9.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00. П’ятниця з 9.00 до 12.00 та з.13.00 до 15.30.

Телефон для довідок: 099 468 38 48.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее