Вхід

До кого в селі звертатися за допомогою

Рекомендовані До кого в селі звертатися  за допомогою

Редакція «Вгору» запрошує активних і небайдужих читачів поділитися особистим досвідом та думкою, як краще захистити правопорядок у невеликих населених пунктах.

За результатами попереднього анкетування, жоден з опитаних читачів онлайн - газети «Вгору» не відчуває себе в безпеці. Більш ніж 98% наших респондентів або самі стали жертвами злочинців, або ж постраждали їхні близькі та знайомі. Чимало хто (73,8%) зверталися за допомогою до правоохоронців, однак більш ніж в половині випадків (63,3%) допомоги не отримали. І це при тому, що в опитуванні брали участь переважно жителі Херсона, де правоохоронці буквально «під боком». Адже в обласному центрі - три відділення поліції, обласне управління, дільничні, на вулицях постійно чергує патрульна поліція. А що робити жителям сіл, де є тільки опорні пункти, куди дільничний приїжджає, в кращому випадку, раз на місяць? А групи оперативного реагування поліції прибувають тільки після тяжких злочинів, коли вже біда сталася? І до кого в селі «бігти» по допомогу, особливо коли загрожує особиста небезпека?

Коли тільки розпочиналась реформа правоохоронних органів, багато експертів наголошували, що не тільки майбутня поліція, але й сама громада має піклуватися про безпеку своїх мешканців. І реформа охорони правопорядку передбачає  взаємодію правоохоронців і органів місцевого самоврядування.  Але якою саме має бути «співучасть» громади  - про це народні депутати, політики та керівництво відповідних міністерств сперечаються досі.

Поки «на горі» вирішують, як громада може впливати на злочинців та правопорушників, в деяких селах, особливо на Херсонщині, вже давно є «шерифи». Так з «легкої руки» старозбур’ївчан називають інспекторів з охорони правопорядку.

Деякі з них працюють на постійній основі, а деякі - проходять «стажування» за програмою обласного Центру зайнятості.

Це абсолютно цивільні, не озброєні місцеві мешканці, які працюють при сільраді і займаються переважно профілактичною роботою: провідують неблагополучні родини, бесідують з дрібними порушниками, можуть зробити зауваження, оформити заяву або «щире зізнання», виписати «невиправним» адміпротокол та багато іншого.  Робота начебто непомітна, але результати бувають просто вражаючі: кількість правопорушень стає в десятки разів меншою, ніж в сусідніх селах, де шерифа немає.

Але кожен «шериф» працює по-різному. І не тільки тому, що в цій роботі велике значення мають особисті якості людини, довіра та повага до неї односельців.  Але й тому, що «стандартного документа» - чим саме має займатись шериф, як забезпечувати правопорядок на селі - не існує. І кожна громада самотужки розробляє для свого інспектора з охорони правопорядку і посадові інструкції, і повноваження. Однак про те майже немає ніякої інформації ні в офіційних джерелах, ні в соцмережах, ні в ЗМІ.

Отже, ми просимо наших читачів допомогти визначити: як домогтися безпеки громадян, зокрема, за допомогою програми «Шерифи».  Для цього, будь ласка, заповніть  онлайн-анкету за посиланням Опитування: якість охорони правопорядку в населених пунктах Херсонської області.

P.S. Публікація підготовлена ​​в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

P. P. S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

А також у Центрі безоплатної первинної допомоги, створеному Офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» та ХОО КВУ за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного Фону «Відродження». 

Графік роботи: понеділок – четвер з 9.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00. П’ятниця з 9.00 до 12.00 та з.13.00 до 15.30.

Телефон для довідок: 099 468 38 48.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее