Вхід

«Шерифи» в ОТГ: досвід Київщини

Рекомендовані «Шерифи» в ОТГ: досвід Київщини

Залучення до охорони громадського порядку «шерифів» - єдина можливість домогтися належної  безпеки населення під час реформування правоохоронних органів. 

Так вважає Анатолій Рудніченко, голова Пісківської об’єднаної територіальної громади (ОТГ), створеної у 2016 році в Бородянському районі Київської області. 

Голова Пісківської ОТГ Анатолій Рудніченко.

“Залучити до охорони правопорядку “шерифів” запропонував я, і рада ОТГ з цим погодилася, бо були дуже потрібні люди, які займалися б профілактичною роботою з так званою ризиковою категорією населення, і швидко реагували б на правопорушення”, - розповів Анатолій Рудніченко на прес-конференції під час «Медіашколи децентралізації для регіональних журналістів», яка нещодавно відбулася в Києві.

За словами голови ОТГ, “шерифами” запросили працювати двох колишніх працівників правоохоронних органів — Володимира Філюка і Юрія Пилипенка.

“Ці люди офіційно працюють в апараті управління нашої ОТГ, - каже Анатолій Рудніченко. - Філюк — начальник відділу з громадської безпеки, правопорядку та взаємодії з силовими структурами; Пилипенко донедавна був головним спеціалістом цього відділу, а кілька днів тому я призначив його своїм заступником. Але у народі їх називають “шерифи”, тому що головна їх функція — стежити за громадським порядком”.

До речі, у Херсонській області теж працювали, а у деяких населених пунктах і зараз працюють “шерифи”, або громадські інспектори з охорони правопорядку. Зокрема, у Старій Збур’ївці, Великих Копанях. Водночас на деяких територіях, наприклад, у Чаплинському районі, такі інспектори працювали лише протягом того часу, коли проект частково фінансувався Службою зайнятості. Потім від представників влади ОТГ доводилося чути, що після припинення такого фінансування на місцях відмовлялися від інспекторів, бо, мовляв, не знали, як легалізувати роботу таких посадовців, якщо вони працюватимуть на стовідсотковому утриманні з місцевого бюджету. А на Київщині вихід знайшли.

На запитання кореспондента онлайн-газети “Вгору” про те, чим займаються “шерифи” у Пісківській ОТГ, її голова відповів:

“Левова доля їх роботи — профілактика і попередження злочинів. І Володимир Філюк, і Юрій Пилипенко живуть тут багато років, мають великий досвід роботи у правоохоронних органах. І вони добре знають, хто з наших земляків схильний до правопорушень, асоціальної поведінки, хто зловживає спиртним, у кого — проблеми з наркотиками. Вони стежать за цими людьми, спілкуються з ними, постійно контактують з поліцією, п’яниць за заявами родичів транспортують на примусове лікування у спеціалізований медичний заклад. Також вони після кожного гучного конфлікту, побутового чи міжособистісного, спілкуються зі сторонами, допомагають шукати примирення і просто дають зрозуміти, що жодна велика сварка не лишається поза увагою, і вони не дозволять їй перерости у якесь серйозне правопорушення”.

Також “шерифи” першими приїздять на місце злочину:

“Поліція до населених пунктів нашої ОТГ у разі потреби приїздить з райцентру, Бородянки. На це витрачається дорогоцінний час. А “шерифи” прибувають за кілька хвилин. Під час виїзду на місце злочину вони стежать, щоб воно лишалося недоторканим до приїзду правоохоронців, щоб були збережені речові докази. А буває, що і затримують злочинців, коли усе очевидно, і привозять їх у райвідділ поліції. Злочини у нас виявляються за допомогою системи відеоспостереження: у населених пунктах громади вже працюють 24 камери, плануємо встановити ще двадцять”.

Анатолій Рудніченко також зазначив, що специфіка ОТГ така, що забезпечити там громадський порядок неможливо без людей, які живуть на цій території і швидко реагують на правопорушення:

“У Пісківці є залізнична станція “Тетерів”, через яку щодня проходять півтори-дві тисячі пасажирів. Звичайно, такий об’єкт не може не бути привабливим для кримінальних елементів. Вони дошкуляють і селищу. Тому потрібно мати службу, яка опікуватиметься питаннями безпеки”.

На думку голови Пісківської ОТГ, “шерифи” або громадські інспектори з охорони правопорядку — чи не єдина можливість для об’єднаних територіальних громад, які зараз активно створюються, забезпечити належний рівень безпеки для мешканців.

“Не секрет, що реформа наших правоохоронних органів — справа не одного року, але на цей час ми не можемо кидати людей напризволяще. Зараз важко говорити про віддалену перспективу, але, принаймні, у середньостроковій перспективі саме місцеві органи влади повинні перш за все опікуватися безпековими питаннями, створювати у межах своїх повноважень відповідні структури. Тому у нас і працюють “шерифи”, а тепер створюємо комунальне підприємство “Пісківська варта”, яке вже отримало ліцензію на охоронну діяльність”, - розповів голова ОТГ.

P.S. Публікація підготовлена ​​в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

P. P. S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

А також у Центрі безоплатної первинної допомоги, створеному Офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» та ХОО КВУ за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного Фону «Відродження». 

Графік роботи: понеділок – четвер з 9.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00. П’ятниця з 9.00 до 12.00 та з.13.00 до 15.30.

Телефон для довідок: 099 468 38 48.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее