Вхід

MKU

Херсону нову зону відпочинку – так вирішила громада

Рекомендовані Загалом 35 херсонців  підніманням рук проголосували за присвоєння земельній ділянці по вулиці Залаегерсег  імені відомої херсонської активістки. Всі фото Юлії Данилевської Загалом 35 херсонців підніманням рук проголосували за присвоєння земельній ділянці по вулиці Залаегерсег імені відомої херсонської активістки.

Голова громадської організації «Херсонський обласний центр «Успішна Жінка» Олена Микитась раптово пішла з життя ще на початку літа, але друзі та симпатики  активістки не забувають свою подругу та соратницю - днями у Херсоні відбулися громадські слухання щодо створення скверу імені борчині за права жінок.

Громадські слухання відбувалися в Палаці дитячої та юнацької творчості, де раніше упродовж довгого часу Олена Микитась працювала заступником директора цього закладу.

Презентацію проекту майбутнього скверу підготувала Анжела Литвиненко, яка нині головує у ГО «Успішна жінка». Анжела  повідомила, що локація по вулиці Залаегерсег віднедавна вже отримала статус скверу, там  є зелені насадження та стежини, протоптані містянами, але ініціатори проекту хочуть не просто увічнити пам’ять відомої херсонки, а зробити цікавий та сучасний громадський простір європейського зразка. Наприклад, частину земельної ділянки планують відвести під спортивний майданчик з тренажерами, решту локації займатиме лекторій  або медійний зал під відкритим небом, де будуть розташовані креативні лавки та гамаки. Зараз, окрім височезних дерев , там нічого немає - жодної лавочки та урни, це просто занедбане місце, яке обминають перехожі.    

На думку Анжели Литвиненко, там повинні бути економні LED-ліхтарі та сучасні скульптури й інсталяції, на тему прав людини, аби людям було затишно, цікаво та безпечно там відпочивати.    

Серед тих, хто прийшов на громадські слухання, було чимало колег та давніх приятелів Олени Микитась, які згадували її теплими словами. 

Тим більше, що жителі мікрорайону ХБК заслуговують мати гідне місце для відпочинку на свіжому повітрі. Під час громадських слухань  сформовано ініціативну групу, яка опікуватиметься створенням громадського простору  в поки що безіменному сквері.

Нагадаємо: Олена Микитась разом з однодумцями створила організацію «Херсонський Обласний Центр «Успішна жінка» 1 листопада у 2000 році, до цього займалася розвитком скаутського руху для жінок. Разом з колегами сприяла створенню Кризового центру для жертв домашнього насильства.      

Голова громадської організації «Громадський центр «Нова генерація» Ольга Жукова зі сльозами на очах згадує подругу. Розповідає, що в них разом із Оленою було багато спільних акцій, тренінгів та майстер-класів. Найяскравішим спогадом був проект, коли ще до початку створення національної поліції подруги-активістки проводили зустрічі тоді ще з представниками міліції та вчили їх протидіяти домашньому насильству й надавати допомогу постраждалим від  сімейних тиранів.    

Голова Херсонської обласної організації Комітету виборців України Дементій Білий - теж один із найдавніших друзів Олени Микитась, він зізнається, що ідея створити сучасний сквер імені громадської активістки йому дуже імпонує:

"Олена була напрочуд енергійною та прогресивною людиною, яка з радістю підхоплювала нові ідеї. Традиційний сквер з клумбами і квітами не може відобразити невгамовну та креативну натуру цієї жінки – незвичайні скульптури та ленд-арт - це якраз те, що потрібно в даному випадку. Тому я обіцяю долучитися до облаштування скверу".         

Питання про присвоєння скверу по вулиці Залаегерсег імені Олени Микитась будуть розглядати під час засідання робочої групи з присвоєння найменувань вулицям та скверам. Кошти на виконання усіх необхідних робіт на зазначеній земельній ділянці (освітлення, встановлення дизайнерських скульптур, урн та лавок) активісти планують отримати, подавши проект по облаштуванню сквера на громадський бюджет наступного року.  

P.S. Виготовлення цього матеріалу в рамках проекту «Місцева демократія» стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее