Вхід

MKU

«Головний біль» сільських голів

Рекомендовані «Головний біль» сільських голів Фото Вікторії Соколової

Яке село Херсонщині не проїжджаєш, майже всюди жахають  зарослі бур’яном перекошені останки покинутих будинків, що зяють порожніми зіницями віконних отворів.

Це результат багаторічної економічної депресії і політичної нестабільності. Колишні власники хатин давно спочили, а їхні діти в пошуках  кращого життя подалися в міста (а то й за кордон). І на місці колишнього «родового гнізда» мешкають тепер хіба що  заблукалі сусідські кури...

У сільраді й раді відремонтувати  або розібрати оселю ( залежно від її старості), навести на ділянках лад, і скористатися ними для блага села. Так все не так просто.

Зокрема, з 964 будинків у Олександрівці Білозерського району, що числяться на паперах в сільраді, 664 - житлові, а решта 260 (а це приблизно 27%) пустують і значаться як тимчасово незареєстровані. Тобто  з одного   колишні господарі померли, а нові так і не справили новосілля.

З такою кількістю порожніх будинків можна було б розселити всіх, хто приїде на будівництво 27 вітряків, яке почнеться найближчим часом - вже до осені цього року. Окрім цього, в найближчі роки на березі лиману поруч з селом планується будівництво порту (це питання вже вирішене і узгоджене). І тим приїжджим робітникам теж буде потрібен дах над головою.

Теоретично, якщо минуло три роки після смерті попереднього господаря будинку, а новий так і не з’явився, сільрада може (виключно через суд) претендувати на покинуту ділянку. І потім законно використовувати її під громадське місце, а також здавати, продавати, будувати і зносити.

Але в такому, здавалося б, очевидному кроці для блага громади є свої нюанси. Як вирішується на практиці проблема ділянок без господарів пояснила секретар Олександрівської сільради Наталія Кам'янецька:

- Якби все було так просто, ми б уже знайшли, куди їх прилаштувати, - говорить пані Наталя. - Але, по-перше, таке господарство треба оцінити, заплатити судовий збір, потім  пережити довгі і виснажливі судові процедури. І навіть якщо покинута ділянка, зрештою, перейде у власність сільради - це не означає, що так і буде завжди. Як приклад,  у наших сусідів (в сусідньому селі)  таке сталося. Раптом, через років десять, з’явився спадкоємець. Надав до суду документи, заявив що раніше фізично не зміг вступити в свої права. Суд визнав причину, скажімо так, поважною, і повернув йому будинок у власність. В результаті сільрада втратив фінанси, витрачені на суд і на реконструкцію будівлі. А їх, між іншим, можна було на інші потрібні справи витратити, «дірок» - дуже багато ...

Тому дивляться в Олександрівці на гіркий досвід сусіднього села і не ризикують. Так і стоять ці будинки мертвим переліком на паперах в сільрадах, а за фактом стають місцем зборищ місцевих любителів випити зайвого і не в міру активних підлітків. І чим далі, тим сильніше руйнуються, лякаючи подорожніх своїм занедбаним видом.

P.S. Виготовлення цього матеріалу в рамках проекту «Місцева демократія» стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее