Logo
Версія для друку

Херсонці менше сплачуватимуть за опалення квартири у 2,5 рази

Рекомендовані Cпіввласники багатоквартирного будинку на Садовій, 9. Всі фото Анастасії Друсінової Cпіввласники багатоквартирного будинку на Садовій, 9.

Не 37, а 14 гривень платитимуть за опалення одного квадратного метра своїх квартир мешканці багатоповерхівки на вулиці Садова, 9. Саме такі цифри показав розрахунок енергоаудиту за умови, якщо “утеплити” весь будинок та встановити індивідуальний тепловий пункт з погодним регулятором та циркуляційним насосом.

Результати енергоаудиту на зборах співвласників багатоквартирного будинку “Садова 9” представила голова цього об’єднання та директор комунального підприємства “Херсонська енергосервісна компанія” Лариса Леонова.

Шалені знижки першим ластівкам

За підрахунками, термореновація всього будинку коштуватиме 4,5 мільйона гривень. Мешканцям однієї квартири довелося б заплатити за це у середньому 40 тисяч гривень.

Але заплатять вони лише 5,5 тисяч, а точніше 120 гривень за квадратний метр, тому що  будинок на Садовій, 9 увійшов до п’ятнадцяти ОСББ з усієї України, які беруть участь у пілотному проекті “Перші ластівки” від Фонду енергоефективності.

Директор Херсонської енергосервісної компанії та голова ОСББ “Садова 9” Лариса Леонова.

Створення цього Фонду  — одна з вимог міжнародних організацій для надання Україні кредитів на підвищення енергоефективності житлово-комунального сектору. Разом зі зменшенням витрат на опалення, зменшується викид вуглекислого газу в атмосферу, який провокує глобальне потепління на планеті.

П’ятнадцять відібраних ОСББ з усієї України уперше протестують енергоефективні процедури Фонду на своїх будинках. За це вони отримують знижку від донорів у 90% від всіх витрат. Далі, відпрацьовані та покращенні процедури термосанації пропонуватимуться іншим об’єднанням, але допомога у фінансуванні буде меншою.

За словами Лариси Леонової, їх об’єднання потрапило у п’ятнадцятку щасливчиків, бо вони вчасно підготували необхідний пакет документів та встановили у будинку лічильник на тепло.

Що нового та за скільки

Також голова детальніше розповіла співвласникам будинку про те, які роботи з утеплення виконуватимуться та скільки вони коштуватимуть:

На встановлення індивідуального теплового пункту з погодним регулюванням піде 500 тисяч гривень;

  • утеплення фасаду будинку - 1.8 мільйона гривень;
  • теплоізоляція трубопроводу - 216 тисяч гривень;
  • утеплення підвалу - 671 тисяча гривень;
  • перекриття чердака - 802 тисячі гривень;
  • балансування системи опалення - 140 тисяч гривень;
  • теплоізоляція цоколя - 160 тисяч гривень;
  • промивка системи утеплення - 65 тисяч гривень.

Решта буде витрачена на заміну тамбурних дверей та вікон під’їзду

Половину від всієї суми витрат профінансує Фонд енергозбереження. Ще 20% від загальних витрат покриє грант від Німецької компанії GIZ. Органи місцевого самоврядування відшкодують 30% від витрат на матеріали, а це близько 900 тисяч гривень.

Термореновація будинку для пенсіонерів є завеликою витратою навіть з 90% знижкою.

Проте пенсіонери будинку хоч і раді сплачувати за опалення у 2.5 рази менше, але не впевнені, що зможуть одним платежем внести суму у розмірі ледь не трьох своїх пенсій.

З іншого боку, вкладені кошти повернуться мешканцям уже у наступному опалювальному сезоні, а далі — суцільна економія. До того ж вартість квартир в утепленому будинку значно зросте на ринку нерухомості, що може зацікавити спадкоємців.

“Я вірю, що у нас вийде зібрати всю суму і я впевнена, що ми виконаємо цю роботу ідеально!”, - запевнила Лариса Леонова наприкінці зібрання.

2012-2015 © Газета "Вгору". Всі права захищені. Використання матеріалів газети «Вгору» схвалюється, посилання та гіперпосилання на наше видання ОБОВ'ЯЗКОВЕ