fbpx
Вхід

Освітній простір Дніпропетровщини здивував громади Херсонщини

Рекомендовані Освітній простір Дніпропетровщини здивував громади Херсонщини

З 19 по 20 лютого 2019 року тривав навчальний візит Дніпропетровщиною "Освітній простір громади", в якому взяли участь делегації громад з Херсонщини та Київщини.

Таку можливість представники ОТГ отримали завдяки проекту Програми «U-LEAD з Європою» «Підтримка децентралізації в Україні». Протягом двох днів учасники відвідали Царичанську та Петриківську ОТГ, Новоалександрівську ОТГ та смт Обухівка.

Децентралізація у сфері освіти: шлях Дніпропетровської області у цьому полі є показовим. Під час навчального візиту його учасники практично в ОТГ вивчали, як функціонують органи управління освітою у громаді, як відбувається діалог із департаментом освіти і науки, а також побачили, як працює сучасна галузь – STEM-освіта (science, technology, engineering, and mathematics) – це питання нових освітніх можливостей та грамотного управління, заснованого на досвіді ефективного управління освітою на місцевому рівні. Крім питань нової української школи учасники візиту познайомилися з нагальними адміністративними питаннями та питаннями роботи з персоналом. А також з темою особливостей підвищення кваліфікації працівників закладів освіти в аспекті освітньої реформи.

- Нарешті я відвідав селище, до якого хотів приїхати вже давно - смт Петриківка, яка знана у всьому світі своїм неповторним декоративним розписом. Дуже вразив місцевий опорний заклад, в який вклали, уявіть, 80 млн грн. за два роки з обласного бюджету. У школі навчається 637 дітей. Петриківський опорний заклад має сучасну медіатеку, де діти проводять свій вільний час, тут є необхідна інфраструктура, 3D принтер і т.д. Це перший заклад, де була відкрита ресурсна кімната у 2017 р. для дітей з особливими потребами. У 2017 р. в школі повністю зроблений ремонт за державною субвенцією під час створення ОТГ. У школі 7 автобусів, які підвозять близько 250 дітей. Надсучасний стадіон, який може приймати міжнародні змагання. Ну що далі казати, бюджет ремонту закладу обумовлює все... Дякую за можливість побачити все на власні очі Херсонському Центру розвитку місцевого самоврядування, - Олексій Коновалов, Тавричанська ОТГ.

- Вивчаємо досвід розвитку сфери освіти та впровадження освітньої реформи. Вчорашня вечірня втома сьогодні зранку змінилася активністю та ентузіазмом з приїздом у Царичанську селищну об'єднану територіальну громаду. Повністю оновлена школа вражає, насамперед, змістом навчання та орієнтацією на дітей. Чого тут тільки немає? Пересувна обсерваторія, облаштовані кабінети з точних наук, потужне шкільне самоврядування, а головне — діти, які разом з вчителями роблять неймовірні речі! Одразу відчуваєш — все в цій громаді заради майбутнього! Інтерес то математики, фізики, інформатики, хімії та біології невипадковий, саме така спеціалізація обрана школою за Програмою STEM. Сконструйовані дітьми квадрокоптери мають, певно, мільйон функцій, серед яких фото та відеозйомка територій, вивчення площі, контроль за станом природи та ін. Поруч за допомогою спеціального приладу перетворюється звук та вирощуються...тюльпани. «Діти захотіли», - відповідь завуча школи, - Оксана Сілюкова, директорка Херсонського ЦРМС.

- Новий освітній простір #НОП (Новий освітній простір) у громадах Дніпропетровської області вдалося побачити не на фото у Фейсбуці, а помацати своїми рученятами в рамках навчального візиту, організованого Херсонським ЦРМС. Царичанський та Петриківський опорні заклади надихають на створення Нового освітнього простору у наших рідних громадах. Безліч нових ідей відтепер виношується у наших головах, а наші серця в унісон твердять - вірити у свої сили і працювати над їх реалізацією, - Анна Усова, Бехтерська ОТГ.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее