Вхід

MKU

Кавуни, яблука та шафран

Рекомендовані Кавуни, яблука та шафран На фото квітка шафрану. Один грам цієї приправи коштує 285 грн.

На шляху до Європи ми робимо поки що перші і не дуже впевнені кроки.

Так, ще за радянських часів підприємства відправляли свою продукцію до багатьох країн світу. Але це була не заслуга не менеджменту окремих заводів та фабрик, колгоспів та радгоспів. Просуванням товарів на Захід займалось окреме міністерство зовнішньої торгівлі.

З часу набуття Україною незалежності  ситуація дещо змінилася: великі промислові підприємства були приватизовані, сільгоспвиробники теж не скоро оговтались. Та все ж і ті, й інші намагалися хоч якось пробитися до споживача та розширити ринок збуту. Цікаво, але більшість з підприємців не надто переймалися пошуками нових варіантів – звичні, напрацьовані схеми дозволяли при найменших зусиллях реалізовувати свою продукцію у сусідніх країнах. До того ж без зайвих клопотів з дотриманням світових та європейських стандартів якості.

Ситуація, коли бізнес не розвивається, не шукає нових шляхів, не удосконалює виробництво та не підвищує якість продукції не могла тривати вічно. Економічні та політичні умови поставили перед малим та  середнім бізнесом нові завдання. Чому саме перед ними? Дуже просто – великі виробники (здебільшого металургійні і хімічні концерни та потужні зернотрейдери) й так добре відомі за межами України. А от «молодшим» виробникам доводиться докладати зусиль аби зацікавити споживачів своїм крамом.

Херсонськими кавунами, яблуками, цибулею мешканців європейських країн уже не сильно і здивуєш: і у Польщі, і у Німеччині, і у Британії їх можна зустріти у маркетах. Хоч не так масово як того праглося, та все ж помітно (принаймні нашим туристам, які подорожують Європою і впізнають рідні кавуни здаля). Тож чим ще можна здивувати вибагливих європейців? Дехто вирощує китайські гриби (на Київщині), чи виноградних равликів (на Закарпатті). А от молодий фермер з Херсонщини Олег Демченко вирішив «брати Європу» шафраном. Перший врожай господар з Каховки отримав у 2015 році. Тоді вся плантація «золотої спеції» займала аж 5 соток. І з цього клаптика землі вдалось зібрати 600 грамів приправи. Так, це не картопля, вагу не сотнями тонн вимірюють. Врожай лічать хіба що не на штуки. Адже крокуси так задля краси можна вирощувати і на присадибній ділянці. А от промислове виробництво спеції – занадто кропітка справа, яка вимагає значних вкладень та дотримання усіх агрономічних вимог.

Перші врожаї у невеликому господарстві пана Демченка були не захмарними, та все ж  дозволили розширити виробництво. Спочатку «піднялися» до гектара. А на сьогоднішній день під плантацію шафрану зайнято вже 3 гектари і перспективи на гарний врожай не погані. Як розповідає сам пан Олег, якщо любити свою справу та цінувати землю на якій живеш, можна доторкнутись рукою до зірки. А конкуренції у вирощувані шафрану на херсонській землі він не боїться, бо переконаний що ринок збуту спеції ніколи не буде перенасичений. І навіть погоджується поділитисья з новачками і порадами, і бульбами для початку розвитку власного агробізнесу з впевненими позитивними результатами.

Адже, як стверджують помірковані економісти, головне не виростити урожай, і навіть не зберегти його, а знайти постійний ринок збуту. Тож перспективи співпраці аграріїв з європейськими країнами можуть бути впевнено оптимістичними.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

2 коментарі

  • Ирина
    Ирина Четвер, 18 жовтня 2018, 12:10 Коментувати

    Гарна стаття, дякую за цікавий контент!!

  • Василь
    Василь Понеділок, 20 серпня 2018, 15:52 Коментувати

    Що правда, то правда. Головне не тільки виростити врожай, а ще й знайти постійний ринок збуту. Малому бізнесу доводиться докладати шалених зусиль аби зацікавити покупця своїм товаром. Та будемо сподіватися з досвіду колег аграріїв, що нас чекають гарні перспективи співпраці з європейськими країнами.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее