Вхід

На Херсонщину приїдуть швейцарські експерти

Рекомендовані Ферма  держпідприємства «Асканійське» (Каховський р-н, с. Тавричанка). Фото Ірини Ухваріної Ферма держпідприємства «Асканійське» (Каховський р-н, с. Тавричанка).

Наступного тижня, 2 серпня, фахівці продспоживслужби та тренери SAFOSO продемонструють на прикладі ферми держпідприємства «Асканійське» (Каховський р-н, с. Тавричанка) як перевіряють молочне виробництво у Швейцарії.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

SAFOSO - швейцарська консалтингова компанія заснована у 2003 році колишнім директором швейцарської ветеринарної служби. Тепер компанія за підтримки Швейцарської Конфедерації реалізує в нашій країні проект «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні».

У Швейцарії вимоги до якості та безпеки продукції - надзвичайно високі. Там починають не з перевірки кінцевого результату, тобто молока, а контролюють з самого початку «виробничого ланцюжка» і оцінюють ризики. Наприклад, чи немає на пасовищі речовин, що забруднюють землю; чи немає рослин, що негативно впливають на смак молока; які наявні там комахи можуть нашкодити коровам. Така система контролю вважається найсучаснішою та називається «ризикоорієнтованою».

Отже, SAFOSO допомагає запровадити таку сучасну систему й в Україні. Щоб українські споживачі були теж більш захищеними, а продукція наших виробників конкурувала на міжнародних ринках.

Експерти не тільки консультують державні служби та виробників продукції, а й допомагають з рекомендаціями щодо вдосконалення законодавства і надають необхідну технічну допомогу.

У рамках Проекту відбулося вже декілька конференцій, тренінгів для наших держслужбовців та виробників в різних регіонах країни, зокрема, у Вінницькій та Харківській областях. У травні інспектори центрального апарату та Головних управлінь Держпродспоживслужби з пілотних областей побували з навчальним візитом у Швейцарії.

А навчально-демонстраційне інспектування молочнотоварної ферми дослідного державного господарства «Асканійське» заплановано в рамках тренінгу, що запланований у Миколаєві на 1-2 серпня.

Тренінг проводиться для середніх виробників молока, що є постачальниками партнерів Проекту в Миколаївській області – товариства з додатковою відповідальністю «Баштанський сирзавод» і приватного акціонерного товариства «Первомайський молочноконсервний комбінат». Навчання присвячено кращим практикам виробництва молока: утриманню худоби, здоров’ю та гігієні, а також - новим підходам до державного контролю.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее