Вхід

Лист Херсонської ОДА до Президента «йде пішки»?

Рекомендовані Лист Херсонської ОДА до Президента «йде пішки»?

Президент Петро Порошенко не може підписати подання про відсторонення від посади голови Скадовської райдержадміністрації Віктора Турика, бо таких документів до нього ще не надходило.

Про це стало відомо з листа, який редакція «Вгору» отримала після публікації статті «Скадовчани досі чекають реакції Президента».

Нагадаємо, депутати Скадовської районної ради ще півтора року тому, на сесії 9 грудня 2016 року, звинуватили Віктора Турика в перевищенні повноважень, втручанні в роботу органу місцевого самоврядування і офіційно висловили недовіру голові райдержадміністрації. У таємному голосуванні брав участь 31 депутат (загальний склад - 34 депутати), з яких: за - 25, проти - 3, утрималися - 3. Тобто, недовіру підтримали більше, ніж 2/3 депутатів, як того вимагає законодавство.

За такої  ситуації Херсонська обласна державна адміністрація мала підготувати документи про припинення повноважень Віктора Турика згідно з пунктом 8 статті 9 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» і направити їх до Кабінету міністрів. А Кабмін - затвердити та переслати на підпис Президенту.

Обласна влада направила документи про дострокове припинення повноважень Турика Віктора Ананійовича   тільки 01 вересня 2017 року, але незрозуміло чому в своєму поданні   вказала зовсім інші причини звільнення - начебто «за його власним бажанням».

Чому так сталося? Невідомо. Редакція «Вгору» ще не отримала роз’яснень від Херсонської ОДА. Проте з’ясувалося, що Кабмін до Адміністрації Президента й досі  не надіслав ніякого подання про відсторонення Віктора Турика! Про це нам повідомив перший заступник Глави Адміністрації Президента України Віталій Ковальчук.

До речі,  Віктор Турик став «людиною Президента» в Скадовському районі у вересні 2015 року дуже загадково й незвично швидко. Він тоді працював головлікарем районної лікарні та, за словами скадовчан, слав у Міністерство охорони здоров’я  «дуті» звіти про успіхи своєї діяльності. Так Турик нібито намагався залучити з МОЗ гроші в район на медичні реформи. Задля цього  він і поїхав до  Києва. А повернувся уже главою держадміністрації району. І покидати цю посаду добровільно голова РДА зовсім не збирався, адже намагався оспорити рішення сесії «про недовіру» у судах. Тому цілком можна припустити, що коли суди програв, то придумав інший  хід для того, щоб залишитися в керівному кріслі.

Тобто, спочатку домовився в Херсонській ОДА, щоб звідти направили подання про відсторонення не за статтею, а - «за власним бажанням». Коли ж таки документи дійшли на розгляд Кабміну, то, скоріш за все, у Віктора Турика мали запитати,  - що ж трапилося, чому звільняється?  Навряд чи він розповів всю правду. Тож в Кабміні, напевно, «легко відмовили» голову Скадовської  райдержадміністрації йти у відставку. Отже, так  і формальності начебто були дотримані, і   Віктор Турик досі залишається на посаді.

Звісно,  це тільки наші припущення. Але ж як по іншому пояснити, чому Херсонська ОДА проігнорувала рішення депутатів Скадовської райради,  а документи про звільнення Віктора Турика «йдуть» до Президента вже майже рік?

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее