Вхід

Секрет успіху Тавричанської ОТГ – співпраця з бізнесом

Рекомендовані Голова Тавричанської ОТГ Юрій Гречка вітає журналістів, які приїхали в прес-тур. Фото Екатерины Пономаренко Голова Тавричанської ОТГ Юрій Гречка вітає журналістів, які приїхали в прес-тур.

Тавричанську об’єднану територіальну громаду, що знаходиться в Каховському районі, справедливо можна назвати однією з найзаможніших сільських громад на Херсонщині. У чому ж секрет успіху цієї громади?

Тавричанська громада має в підпорядкуванні 9 сіл Тавричанка, Скворцівка, Солідарне, Мар'янівка, Дудчине, Любимо-Павлівка, Любимо-Мар'ївка, Заозерне, Ольгівка, чисельність населення громади- 4477 мешканців.

На території ОТГ працює декілька крупних підприємств, таких як «Дослідне господарство «Асканійське» Асканійської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України, ТОВ «АгроБізнес», а також фермери.

Як розповідає головний бухгалтер Тавричанської ОТГ Наталія Русалімова, місцевий бюджет збільшився за рахунок перерозподілу дохідної частини.

«Коли були сільські ради, дохід на податки фізичних осіб не потрапляв в місцеві бюджети. А зараз подохідний податок складає основу наших бюджетних надходжень. На наших підприємствах стовідсоткове легальне працевлаштування населення. Підприємці відповідально ставляться до сплати податків, адже багато з них депутати місцевої ради, члени бюджетної комісії, та розуміють, як і куди поступають ці гроші», - розповіла Наталія Степанівна.

Як зазначив голова Тавричанської ОТГ Юрій Гречка, у минулому році дохід громади був вище за середній показник на 900 тисяч гривень, і ці кошти були вилучені з міського бюджету й передані до державного. Зараз кількість власних доходів на душу населення в громаді складає шість з половиною тисяч гривень (у Херсоні, для прикладу, ця сума вдвічі менша).

Окрім поповнення місцевого бюджету, підприємства надають мешканцям громади робочі місця, а також створюють комфортні умови для праці та життя. Наприклад, ТОВ «АгроБізнес», яке вже 11 років базується в с.Мар'янівка, вдалося побудувати ледь не торгово-розважальний центр на своїй території, в який приїжджають провести дозвілля мешканці з усієї ОТГ.

Фото Катерини Пономаренко

Територія підприємства "Агробізнес" в с.Мар'янівка. Фото Ірини Ухваріної

Підприємство займається здебільшого вирощуванням сої та кукурудзи, зараз там працює 180 працівників, серед яких мешканці не тільки Маря’нівки, а й сусідніх сіл, тому для них організований автобус, який підвозе людей на роботу.

Також на території підприємства є їдальня, яка забезпечує працівників харчуванням, та своя пекарня, продукція якої користується популярністю й за межами села.

Усе це було побудоване «з нуля». Побачити, як виглядали ці приміщення раніше, можна на фотографіях в їдальні.

Відповідно є й невеличка ферма - всі страви готують з власних продуктів.

Фото Ірини Ухваріної

Ферма на території "Агробізнесу".Фото Катерини Пономаренко

Також на території «АгроБізнесу», просто за їдальнею знаходиться спортивна зала, що вражає своєю сучасністю, адже навіть в обласному центрі такого не побачиш. Мешканці громади мають змогу займатися в цьому залі безкоштовно.

Спортивний зал в Мар'янівці.

Фото Катерини Пономаренко

Автор відео Ірина Ухваріна

Ламає стереотипи про сільське життя й місцеве кафе, інтер’єр якого не поступається закладам в великих містах. Тут можна поласувати такими популярними стравами як піца, паста та випити філіжанку кави.

Сучасне кафе на території підприємств. Фото Катерини Пономаренко

«Ми вважаємо, що сільський мешканець має право отримувати такі ж якісні послуги, як міський. Чому б ні?», - прокоментував фінансовий директор «АгроБізнесу» Данило Репілевський.

Рік тому на території Мар’янівки почалося будування футбольного поля, адже в громаді є свій футбольний клуб й в майбутньому планується розвивати дитячий футбол. У вересні цього року поле вже буде готово приймати гравців. 

Футбольне поле, будівництво якого буде закінчено в вересні 2018. Фото Катерини Пономаренко

 Фото Ірини Ухваріної

Як зазначив голова Тавричанської ОТГ Юрій Гречка, це той приклад співпраці, коли представники бізнесу не тільки використовують ресурси громади для своїх цілей, а й роблять свій внесок в її розвиток.

Матеріал підготовлений за результатами прес-туру, організованого Херсонським регіональним відділенням асоціації міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) за підтримки USAID.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее