Вхід

MKU

Херсонська ОДА «кришує» Віктора Турика?

Рекомендовані Херсонська ОДА «кришує» Віктора Турика?

Обласна влада подала на розгляд Президента документи про звільнення голови Скадовської райдержадміністрації Віктора Турика не за фактом «недовіри», а начебто - за його власним бажанням.

Нагадаємо, до призначення на цю посаду Віктор Турик керував районною лікарнею і, за словами скадовчан, слав у Міністерство охорони здоров’я «дуті» звіти про успіхи своєї діяльності. Таким чином Турик нібито намагався «притягнути» з МОЗ гроші в район на медичні реформи. З цією ж метою він поїхав напередодні призначення в Київ. А повернувся - якимось дивом - уже главою держадміністрації району. Відразу після цього вступив до  БПП, однак не знайшов підтримки ні серед соратників по партії, ні в інших депутатів. Утім, як кажуть, навіть і не намагався цього зробити, поводився як «господар усього і вся» і при цьому виявляв глибоке незнання (а, може, просто ігнорував) законодавство.

На сесії Скадовської районної ради 9 грудня 2016 року депутати звинуватили Віктора Турика в перевищенні повноважень, втручанні в роботу органу місцевого самоврядування і офіційно висловили недовіру голові райдержадміністрації. У таємному голосуванні брали участь 31 депутат (загальний склад - 34 депутати), з яких: за - 25, проти - 3, утрималися - 3. Тобто, недовіру підтримали більше, ніж 2/3 депутатів, як того вимагає законодавство.

Рішення сесії одразу направили до Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, голів Херсонської обласної ради та Херсонської обласної державної адміністрації як підставу для підписання Указу про відсторонення з посади голови Скадовської РДА.

Але залишати своє крісло Віктор Турик зовсім не хотів і намагався оскаржити свою поразку в суді. Однак програв і першу, і другу інстанції. Одеський апеляційний адміністративний суд 15 червня минулого року підтвердив законність рішення сесії. 

Після цього депутати Скадовської райради вже вдруге звернулися до обласної влади, Кабміну, Адміністрації Президента і персонально до Петра Порошенка з листом про дострокове припинення повноважень голови райдержадміністрації згідно з вимогами законодавства, а саме: пункту 8 статті 9 Закону України «Про місцеві державні адміністрації». Але у відповідь - цілковита тиша.

У березні цього року секретар Скадовської райради за дорученням депутатів вже втретє звернувся до Петра Порошенка з проханням звільнити голову адміністрації. Але попри все Віктор Турик продовжує займати цю посаду.

Після виходу публікації «Скадовчани досі чекають реакції Президента», «Вгору» одержала листа за підписом заступника голови Херсонської облдержадміністрації Олександра Адамчика. Він пише, що Управлінням інформаційної політики постійно проводиться моніторинг місцевих засобів масової інформації, що з інформацією, опублікованою у газеті, керівництво Херсонської ОДА ознайомлене. А також повідомляє, що обласна влада направила документи про дострокове припинення повноважень Турика Віктора Ананійовича у вищестоящі органи ще 01 вересня 2017 року.

З тексту цього листа складається враження, що керівництво області з приводу питання про звільнення Віктора Турика виконало свої функції своєчасно й належним чином. Далі, згідно з процедурами, документи мали затвердити на засіданні Кабміну і передати на розгляд Петру Порошенко. Але коли саме Президент підпише Указ - це вже залежить тільки від нього, а ніяк ні від Херсонської ОДА.

Але є в цієї справі дуже велике «АЛЕ». У листі до редакції Олександр Адамчик «скромно замовчує», як саме обласна влада пояснила Президенту причину дострокового припинення повноважень Віктора Турика. Проте нам вдалось з’ясувати, що в документах про звільнення голови Скадовської райдержадміністрації - жодного слова про перевищення ним повноважень, про втручання в роботу органу місцевого самоврядування і про те, що йому на сесії офіційно висловлено недовіру.

Тобто, Херсонська ОДА прекрасно знала про ситуацію в Скадовську, знала про конфлікт між главою адміністрації та депутатами, про рішення сесії, про судові процеси, тобто - що Турик зовсім не хотів звільнятися. Та незрозуміло чому в своєму поданні на ім’я Президента вказала зовсім інші причини звільнення Віктора Турика - начебто «за його власним бажанням».

Втім, цілком можна припустити, що таке «формулювання» виявилося вигідним не тільки опальному голові (адже послужний список залишиться «чистим»), але й деяким представникам обласної влади, які направили подібне «подання».

Отже, редакція «Вгору» знову чекає, як пояснить Херсонська обласна державна адміністрація свій вчинок. А скадовчани - чекають, коли ж, нарешті, керівництво держави виконає вимоги законодавства і позбавить Віктора Турика повноважень згідно з рішенням сесії, згідно з пунктом 8 статті 9 Закону України «Про місцеві державні адміністрації». 

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее