Вхід

MKU

Херсонок в політиці стане більше

Рекомендовані Херсонок в політиці стане більше Фото зі сторінки Олени Микитась у Facebook

Можливо, скоро в українській політиці стане більше жінок, адже після навчання  в рамках проекту «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» активістки з усієї країни об’єдналися в платформу Політичне українське лобі (ПУЛ). Херсонки не стали винятком і  також підвищили свій рівень політичної грамотності. Враженнями вони поділилися на круглому столі «Стратегії розширення участі жінок у політиці».

Нашій державі міжнародна спільнота досить довго зауважувала, що серед керівників усіх ланок переважно чоловіки. Україна обіцяла, що до 2015 року у Парламенті буде 30% жінок, але по факту, після останніх виборів їх кількість в 2,5 рази менше - близько 12 %. Щоб все ж таки змінити ситуацію, «за справу взялись» лідерки громадського руху.  Всеукраїнська організація «Жіночий консорціум України» за підтримки Демократичного Фонду ООН організували у 12 областях України навчання та створення єдиної громадянської платформи, яка допоможе збільшити представництво жінок на всіх рівнях прийняття рішень. У Херсоні проект впроваджує Херсонській обласний центр «Успішна жінка».

Як розповіла керівниця ХОЦ «Успішна жінка» Олена Микитась, жінки пройшли чотири модулі навчання з таких тем, як виборчі права, виборчі системи та виборчий процес в Україні, Гендерні питання політичної участі жінок та стратегії впровадження ґендерної рівності політичними партіями, Стратегія і тактика виборчої кампанії, Фінансове планування  та виборчий фандрайзинг, Комунікаційна стратегія роботи зі ЗМІ, Питання жіночого політичного лідерства, Робота депутатки,  Реформи в  Україні.

Наступним етапом було стажування у різного рівня радах : Верховна рада, місцеві ради та обласні ради. Також відбулося п’ять засідань  жіночого політичного клубу. Найбільш яскравим був клуб за участю екс-мера міста Людмили Кобернік, яка поділилася своїм досвідом публічний виступів, екскурсія краєзнавця Миколи Гоманюка, який розповів про внесок жінок в історію Херсонщини,.

Херсонки-учасниці проекту  поділилися своїми враженнями від навчання та стажування під час круглого столу з теми  в Херсоні.

Наталя Шатілова, громадська активістка: «Під час навчання я дізналася багато цікавого і нового. По-перше, аналітика. Ми аналізували, наскільки жінки хочуть брати участь в політичних процесах, якщо не хочуть, то які причини. Я зробила багато важливих висновків з цієї аналітичної інформації. Навчання проходило абсолютно за різними напрямками, починаючи від виборчої кампанії, як вона проходить, і закінчуючи бюджетуванням, гендерним бюджетом - дуже серйозні теми, з яких зараз у нас нема де знайти інформацію. Під час практики в Полтавській обласній раді ми отримали великий досвід, пройшли всі комісії, побачили на власні очі підготовку до бюджетного процесу. Ми будемо намагатися впроваджувати і передавати далі цю інформацію».

Оксана Д’якова, депутатка Херсонської міської ради: «Для мене було дуже важливим це спілкування, жіночий колектив, де кожна з нас ділилася проблемами. Я зробила висновок, що багато в чому ми, жінки, теж винні, що ми мало задіяні. У нас були психологічні ігри-тренінги, які показали, що жінка завжди асоціюється зі слабкістю, може поступитися тощо. Нам показали, що якщо ми праві, якщо певні дії принесуть користь людям, потрібно наполягати на цьому, переконувати  оточуючих чоловіків і жінок, що ви маєте рацію, та йти до мети. І ні в якому разі не поступатися. Цей проект мені дав більше впевненості. Я в своєму депутатському оточенні перестала бути поступливою. Тепер якщо я знаю, що маю рацію, то наполягаю на своєму. Я бажаю нам упевненості,іти вперед і на виборах голосувати за жінок, тому що ми робили аналіз і виявилося, що всі хочуть бачити жінок у політиці, але на виборах ми все одно голосуємо за чоловіків. Тобто ми і самі винні в тому, що нас дуже мало в політиці».

Галина Гондарева, депутатка Херсонської обласної ради: «Це навчання - неоціненний вклад у мій розвиток, ми почали впевненіше приймати рішення. Найголовнішим  для всіх жіноку цьому проекті було те, що вони почали цінувати свій досвід, об’єднуючись, слідкуючи, аналізуючи. Я знаю, як працюють депутати міської, обласної рад. Під час стажування було дуже цікаво подивитися, що відбувається в Верховній раді. Багато чорної роботи виконують жінки. Але коли заносяться законопроекти в зал засідань, цілу годину депутати збираються для того, щоб прийняти соціальні рішення, які стосувалися захисту дітей, людей з інвалідністю, питання децентралізації, питання перейменування вулиць. Чоловіків у  залі не було, а жінки були всі на місці. Завдяки проекту відбулося розширення участі жінок в політичному процесі, я вважаю, це найголовніше».

Оксана Мігас, співробітниця виконкому Каховської міської ради: «Потрапивши в проект, я навіть не припускала його масштабність. Навчання у нас відбувалося за різними напрямками в сферах політики, місцевого самоврядування, виборів тощо. У нас були дуже компетентні викладачі, які легко і доступно розповідали нам про складні речі. Незважаючи на те, що я маю великий досвід державної служби, вивчала закони, здавала конкурсні іспити, але після нашого навчання рівень моїх знань підвищився. Завершенням цього проекту стало стажування. Я потрапила до депутатки Київської міської ради, яка виросла з громадської організації. Дуже активно працює її приймальня. У неї працюють люди, які за 5 днів мого стажування жодного  разу не відмовили громадянам. Вони все взяли до уваги, хоча люди приходять з різними питаннями, починаючи від призначення пенсії, закінчуючи ремонтами під'їздів. І на все була відповідь «давайте ми запишемо, поговоримо, знайдемо, куди звернутися, і дамо вам відповідь». Це справжня робота з виборцями, яку я буду впроваджувати в Каховській міській раді».

Тетяна Шутько, голова Василівської сільської ради (Каховський район, Херсонська область): «Я зрозуміла, що для того, щоб прийти в політику, потрібно бажання і мотивація,  освітній, фінансовий і електоральний ресурси. Прокинутись зранку й сказати собі «я хочу в політику» замало. Під час ПУЛу ми отримали багато знань, як теоретичних, так і практичних. Наприклад, я добре запам’ятала тренінг, на якому нас вчили шукати фінансовий ресурс на підтримку своєї діяльності й виборчої кампанії, як залучати до цього спонсорів. Нас вчили, як шукати електорат, як спілкуватися з людьми й залучати їх до співпраці для розвитку громади».

Олена Климович, громадська активістка: «Цей проект додав упевненості з того боку, що кожен з нас може навчитися будувати свою виборчу кампанію, свою політичну роботу. На початку проекту я взагалі не мала уяви, як це все робиться, а зараз розумію, що не страшно чогось не знати, але важливо мати мотивацію , бажання вивчити це питання й допомогти людям, які звертаються до тебе».

Завершенням круглого столу стало  підписання представниками та представницями політичних партій, громадських організацій та державних установ області  Меморандуму про співпрацю у межах платформи «Побудова жіночого політичного лобі в Україні». Метою цього документу стало підвищення рівня участі жінок у політичній діяльності та сприяння побудові в Україні суспільства рівних можливостей, керуючись принципами взаємоповаги та взаємодопомоги.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее