Вхід

MKU

Скадовчани досі чекають реакції Президента

Рекомендовані Голова Скадовської районної державної адміністрації Віктор Турик. Голова Скадовської районної державної адміністрації Віктор Турик.

Депутати Скадовської районної ради вже втретє звернулися до Петра Порошенка з проханням звільнити з посади голову райдержадміністрації Віктора Турика.

Нагадаємо, конфлікт між главою адміністрації та депутатами почав розгоратися з першого дня його призначення, з 8 вересня 2015 року.

До того часу Віктор Турик працював головлікарем районної лікарні і, за словами скадовчан, слав у Міністерство охорони здоров’я  «дуті» звіти про успіхи своєї діяльності, Таким чином Турик нібито намагався «притягнути» з МОЗ гроші в район на медичні реформи. З цією ж метою він поїхав напередодні призначення в Київ. А повернувся -  якимось дивом  - уже главою держадміністрації району. Відразу після цього вступив до  БПП, однак не знайшов підтримки ні серед  соратників по партії , ні в інших депутатів. Утім, як кажуть, навіть і не намагався цього зробити, поводився,  як «господар усього і вся» і при цьому виявляв глибоке незнання (а, може, просто ігнорував) законодавства.

На сесії Скадовської районної ради 9 грудня 2016 року депутати звинуватили Віктора Турика в перевищенні повноважень, втручанні в роботу органу місцевого самоврядування і офіційно висловили недовіру голові райдержадміністрації. У таємному голосуванні брали участь 31 депутат (загальний склад - 34 депутати), з яких: за - 25, проти - 3, утрималися - 3. Тобто, недовіру підтримали більше, ніж 2/3 депутатів, як того вимагає законодавство.

Рішення сесії одразу направили до Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, голів Херсонської обласної ради та Херсонської обласної державної адміністрації як підставу для підписання Указу про відсторонення з посади голови Скадовської РДА.

«Міцний пеньок»

Віктор Турик намагався оскаржити свою поразку в суді. Доводив, що депутати райради не дотрималися процедур при винесенні питання на розгляд. До того ж їх  рішення є незаконним, оскільки розглядалося   без заслуховування його звіту - як голови районної державної адміністрації. Однак програв і першу, і другу інстанції. Одеський апеляційний адміністративний суд 15 червня минулого року підтвердив законність цього рішення сесії Скадовської райради.  

Депутати знову звернулися з листом до   державних органів і керівництва країни з проханням позбавити повноважень Віктора Турика.  Однак з того часу минуло більш, ніж півроку (з моменту висловлення недовіри ще більше - два роки!), але Віктор Турик і досі керує райдержадміністрацією.

Отже, за дорученням депутатського корпусу голова Скадовської районної ради Олег Старенький втретє, уже  21 лютого цього року, звернувся до Президента з листом «Про нагальну необхідність розгляду питання щодо відставки голови Скадовської районної державної адміністрації Турика В.А.».

Крім нагадування про рішення сесії, Олег Старенький вказує на нові порушення головою райдержадміністрації вимог законодавства. Зокрема, про «надання посадовою особою Туриком В.А. завідомо неправдивої інформації як до Херсонської обласної державної адміністрації, так і до правоохоронних органів. Це робиться для приховування вини тимчасово виконуючого обов’язки головного лікаря КЗ «Скадовська ЦРЛ» Присяжнюк Т.Ю. та головного бухгалтера лікарні Турик Д.С.(яка є дружиною голови Скадовської районної державної адміністрації)». І тепер функціонування райлікарні  - під загрозою.  

До речі, найголовніші фінансові проблеми лікувального закладу виникли ще в ту пору, коли його головним лікарем був саме  Віктор Турик. У першу чергу, це майже сімсот тисяч гривень компенсації матеріальної  шкоди за лікування та інвалідність людині, яку збила «швидка допомога» лікарні. По-друге - це збитки аптеки, яку відкрив на території лікарні Віктор Турик та згодом передав її на баланс району. Тепер із районного бюджету треба виплатити за ліки, що аптека брала під реалізацію, та зарплатні борги її працівникам.

До того ж Віктор Турик ще й намагався обдурити своїх земляків, депутатів райради, звітуючи про свою роботу за 2016 рік. Олег Старенький вказує у листі до Петра Порошенка, що заслуховували звіт голови РДА на  сесії 28 липня 2017 року, і в звіті також викладена неправдива інформація про виконання ним делегованих повноважень. Отже, роботу голови Скадовської райдержадміністрації визнано незадовільною.

Також наводяться непоодинокі приклади того, як глава РДА продовжує й далі ігнорувати свої  посадові обов’язки. Наприклад, із березня 2017 року на розгляд депутатських комісій не подавався  перелік об’єктів соціальної сфери, які потребують першочергового ремонту та поліпшення матеріальної бази. Хоча з даного питання райрада  неодноразово направляла листи до райдержадміністрації. На розгляд сесій своєчасно не надано соціальні проекти, тому зараз під загрозою  фінансування та реалізація заходів у галузях освіти, спорту, житлового кредитування, зайнятості населення, мобілізаційної роботи та реалізації в районі Конвенції ООН про права дитини.

Скадовська райдержадміністрація під  керівництвом Віктора Турика самоусунулася від участі в обласних та державних програмах, які б могли покращити економічні показники та матеріально-технічний стан об’єктів соцкультпобуту.

І знадобилося 11 місяців звернень від депутатів, щоб,  нарешті, сім’ям військовослужбовців та учасникам добровольчих формувань, які загинули (померли) та безвісті зникли під час проведення антитерористичної операції на Сході України, почали виплачувати разову матеріальну допомогу. Хоча це питання  голова РДА в компетенції вирішити сам, без усіляких  нагадувань .

Та це - лише частка аргументів, наведених у третьому листі депутатів до Президента з проханням звільнити, нарешті, з посади Віктора Турика. Але у відповідь - знову  мовчанка.

«Безстрокова» людина Президента

Зараз у країні відбуваються значні зміни в повноваженнях місцевих органів самоврядування. Але процес децентралізації ніяк не вплинув на процедури  щодо відставки представників влади від Президента за ініціативою депутатів відповідних рад.

З одного боку, депутати можуть  зняти  і голову місцевих органів самоврядування,   і керівника місцевої адміністрації, призначеного Президентом. Це, як пояснює керівниця громадської приймальні Благодійної організації Фонд милосердя та здоров'я Олена Старюк, гарантується Конституцією. Також, згідно з законодавством, в обох випадках майже однакові процедури підготовки голосування з даного питання і достатньо, щоб недовіру висловили 2/3 депутатів. Однак наслідки такого депутатського рішення для голови, наприклад, сільради і голови райдержадміністрації суттєво різняться.

Отже, згідно зі статтею 79.  Закону України «Про місцеве самоврядування»,  повноваження сільського, селищного, міського голови припиняються негайно, з дня прийняття рішення відповідною радою. Наприклад, як це відбулося, зокрема, в Розо-люксембурзькій громаді Каховського району. Йдеться про колишню голову сільської ради Наталію Морозову. Останньою краплею для депутатів стало те, що вона замість виконання своїх обов'язків «підробляла» продавщицею за прилавком із пивом.  Отже, на сесії 25 липня минулого року більш ніж 2/3 місцевих обранців, а якщо бути точним - 8 з 12-ти проголосували за дострокове припинення її повноважень.

Цікаво, що Наталія Сергіївна ще деякий час вважала себе «сільським головою» і навіть на другий день після сесії видала розпорядження про призупинення «сенсаційного» рішення. Але це не допомогло. Тепер головою  Розолюксембурзької сільради працює керуюча справами виконкому Світлана Рудник.

Але - зовсім інша справа, коли депутати висловлюють недовіру «людині Президента».

З одного боку, в пункті 8 статті 9 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» чітко сказано, що «повноваження голів    місцевих    державних     адміністрацій припиняються Президентом України у разі висловлення   недовіри   двома   третинами   від  складу відповідної  ради». Утім, з другого боку, термінів, коли це має статися, тобто коли Президент підпише, зокрема,  Указ про відставку Віктора Турика, законодавством взагалі не передбачено.

Отже, якщо Президент знову  не почує депутатів, у скадовчан залишається єдиний засіб - звернутися до адміністративного суду та оскаржити бездіяльність Петра Порошенка.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

1 коментар

 • введіть своє імя ..Иван.
  введіть своє імя ..Иван. Вівторок, 20 березня 2018, 09:37 Коментувати

  В газеті Чорноморець за 02 грудня 2018 року №10 (11218) у рубріці «У районній раді»розміщена інформація

  «Бюджетні та інші важливі питання депутати розглянули невідкладно»
  Цього вівторка , 30 січня , у районній раді відбулася позачергова сесія . Розпочинаючи спільне засідання постійних депутатських комісій, яке передувало сесії, голова районної ради Олег Старенький повідомив, що необхідність зібратися обумовлена потребою розглянути зміни до бюджету, поданні районною державною адміністрацією. …
  У 7 (останньому) абзаці публікації зазначено:

  «… Не менше здивування депутатського корпусу викликав лист-відповідь Секретаріату Кабінету Міністрів України щодо звільнення Віктора Турика з посади голови Скадовської райдержадміністрації .. Як відомо більше року тому, а саме 9 грудня 2016 року, районна рада висловила недовіру голові РДА. Таке рішення, відповідно до Конституції та Закону «Про місцеві державні адміністрації» несе за собою відставку даної посадової особи Президентом України. Втім, як їдеться у відповіді , голова Херсонської облдержадміністрації листом від 01 вересня 2017 року вніс на розгляд Кабінету Міністрів України подання на звільнення Турика В.А. згідно поданої ним заяви за власним бажанням і поки що це питання не розглянуто. Отже, складається враження, що і в обласній державній адміністрації, і у владних кабінетах столиці не знають або ж ігнорують частину 8 статті 9 Закону України « Про місцеві державній адміністрації» відповідно до якої повноваження голів місцевих державних адміністрацій припиняються Президентом України відповідної ради .у разі висловлення недовіри двома третинами від складу відповідної ради. Бо ж про ситуацію , що склалася у Скадовському районі , районна рада інформувала вище керівництво області та держави неодноразово. »
  Прес-центр районної ради.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее