Вхід

Нові сервіси для майбутніх водіїв

Рекомендовані Обов'язковою умовою в сервісному центрі МВС є успішні закінчення курсів водіїв в автошколах. Фото Інтернет Обов'язковою умовою в сервісному центрі МВС є успішні закінчення курсів водіїв в автошколах.

Відтепер можна складати іспити з правил дорожнього руху англійською мовою, - про це нам повідомили в Регіональному сервісному центрі МВС в Херсонській області. Також  в англійському перекладі майбутнім водіям надається інструкція щодо проходження іспиту.

Такий сервіс запроваджено в першу чергу для іноземців. Адже часто трапляється, коли за дозвільними документами на право керування транспортним засобом звертаються студенти з різних держав, які навчаються в наших вишах і краще володіють англійською, ніж українською.

Скільки саме іноземців щороку звертаються з такого питання до сервісних центрів в Херсонській області? Такої статистики немає, але згідно з даними Головного сервісного центру МВС, права на керування авто в 2017 році в Україні отримали 3620 громадян інших держав.

Такий сервіс запроваджено в першу чергу для іноземців. Адже часто трапляється, коли за дозвільними документами на право керування транспортним засобом звертаються студенти з різних держав, які навчаються в наших вишах і краще володіють англійською, ніж українською.

Скільки саме іноземців щороку звертаються з такого питання до сервісних центрів в Херсонській області? Такої статистики немає, але згідно з даними Головного сервісного центру МВС, права на керування авто в 2017 році в Україні отримали 3620 громадян інших держав.

До речі, професійно перекладати всі питання Правил дорожнього руху з державної мови на англійську українським службам допомагала  Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) в Україні. І, як зазначив начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій, це важливе впровадження, адже в державі повинні створюватися однакові умови обслуговування всіх її мешканців.

Здавати іспит англійською можуть не тільки іноземці, але й українці.  Для цього достатньо заявити перед початком іспиту про таке своє бажання. Це, можливо, цікаво тим, хто має намір подорожувати на своєму авто країнами ЕС. Тим більше, що за іспит англійською додатково платити не треба. Незважаючи на громадянство і обрану мову, іспит коштує для всіх однаково: 227 гривень.

Крім того, Головний сервісний центр МВС розмістив на своєму сайті повний перелік питань з ПДР та відповідей до них англійською мовою. Його можна завантажити тут. І можна безкоштовно перевірити  свої знання онлайн як українською, так і англійською. Онлайн-тренажер є ідентичним до іспиту, що складається в сервісному центрі МВС.

Також оприлюднено усі маршрути, за якими складається другий етап практичної частини іспиту з навичок керування авто в реальних умовах дорожнього руху. Тобто, тепер можна обрати свій регіон, найближчий територіальний сервісний центр МВС, зручний для складання іспиту, та завантажити схеми маршрутів.

Зокрема, на Херсонщині оприлюднено маршрути п’яти сервісних центрів: м. Херсон, смт. Велика Олександрівка, м. Генічеськ, м. Гола Пристань та м. Нова Каховка. Саме стільки Центрів працює зараз у нашій області. Тобто, щоб отримати права, мешканці інших населених пунктів змушені їхати саме до вищевказаних міст та селища.

На жаль, і запроваджений сервіс зі складання іспиту англійською теж має свої «прогалини».  

Аби зареєструватися на іспит, іноземцям необхідно надати такі ж документи, що і громадянам України, тобто: посвідчення особи, копію ідентифікаційного коду, медичну довідку (форма 083/о) та свідоцтво про закінчення навчального закладу з підготовки водіїв транспортних засобів.

Згідно з даними Регіонального сервісного центру, на Херсонщині  послуги з навчання водіїв офіційно надають 57 навчальних закладів. Та в жодному з них поки ще не викладають ПДР англійською.

Але перший крок до надання таких послуг уже зроблено.

За додатковою інформацію можна звертатися до Головного сервісного центру МВС за телефоном (044) 290-19-88, а також до Регіонального сервісного центру МВС в Херсонській області за тел. (0552) 33-43-52.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P. P. S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее