Вхід

Звіти депутатів Херсонської міської ради

Рекомендовані На фото: засідання Громадської ради при херсонському міському голові. На фото: засідання Громадської ради при херсонському міському голові.

Активісти перевірили, як обранці звітують перед виборцями.

Згідно з законом «Про статус депутатів місцевих рад», депутат міськради зобов’язаний звітувати перед виборцями на відкритій зустрічі не менше, ніж раз на рік. Як це роблять депутати Херсонської міськради, з’ясовували місцеві активісти. Ціла низка активістів громадських об’єднань  спостерігала за цим процесом.

Представники Херсонської обласної організації Комітету виборців України, Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень та інші активісти відвідали майже всі депутатські звіти. Під час засідання Громадської ради при херсонському міському голові 7 лютого вони поділилися своїми спостереженнями та висловили пропозиції, адже побачили чимало проблем.

Процедура  звітів регулюється згаданим вище законом та рішенням Херсонської міськради № 437 від 20.10.2016 року «Про організацію проведення звітів депутатів міської ради VІІ скликання перед виборцями про депутатську діяльність». Отже, обранці мають звітувати не менше одного разу на рік, але не пізніше 15 грудня. Депутат  інформує про час та місце звіту відділ забезпечення депутатської діяльності не пізніше, ніж за 10 днів до дня звіту, а відділ інформаційного  забезпечення міськради повинен оприлюднити цю інформацію. Але в який спосіб та на яких інформаційних ресурсах, у постанові не зазначено.

«Встигли» перед засіданням громадської ради

На сайті міськради створено розділ: «Графік проведення звітів депутатів Херсонської міської ради VІІ скликання перед виборцями за 2017 рік». На ньому, по мірі надходження, розміщувалася інформація про час, дату та місце звітів. За законом, така інформація  повинна розміщуватися не пізніше, ніж за сім днів до їх проведення.

Коли кілька тижнів тому активісти почали аналізувати інформацію з графіка, там були відсутні дані про шістьох депутатів: Сергія Жуйкова (БПП), Олександра Васильєва (РПЛ), Віктора Шевчука, Володимира Сальдо, Юрія Кліментенко (усі Наш Край) та Олексія Заболотного (Опозиційний Блок). Проте  волонтери з’ясували, що останній все ж таки звіт провів. На диво, зранку, перед засіданням громадської ради  в графіку з’явилися прізвища та звіти Володимира Сальдо, Юрія Кліментенка, Віктора Шевчука та згаданого Олексія Заболотного. А от коли і де вони їх проводили, не зазначено. Ще у трьох обранців ця інформація чомусь зникла. І маніпулювання нею групи депутатів з Опозиційного Блоку та Нашого Краю виглядає доволі дивним.

Звіти на тижні корпоративів

Далеко не всі депутати виконали вимогу свого ж рішення - прозвітувати до 15 грудня. 18 обранців продовжували робити це і після «dead line». Останнім - аж 18 січня - упорався Леонід Ремига. Можливо,  це не таке вже суттєве порушення, якщо б не одна деталь: восьмеро  звітували на тижні корпоративів (з 25 до 30 грудня), а один 3 січня, коли вся країна «виходила» зі свят (остання інформація чомусь зникла з сайту, коли готувався матеріал). Але ж яким потрібно бути свідомим виборцем, щоб прийти на депутатський звіт 30 грудня, навіть якщо це лідер «Свободи» Євген Матковський.

Чиї виборці?

Ще одне загальне зауваження. Значна частина депутатів розповідала про свої успіхи і досягнення не в тому районі, де приймає виборців, а зовсім в інших. Ми нарахували 17 таких обранців. Наприклад, обрана в Степанівці Неля Голубенко приймає людей на 1 Таврійському, а звітувала біля Драмтеатру. Виходить, зустрічаються з представниками електорату та намагаються вирішувати їх проблеми в одному місці, а звітують зовсім в іншому, перед іншими виборцями.

Стали поширеними колективні зустрічі. Вони не заборонені, але, напевно, можна сприйняти звіт двох обранців одночасно, але  не більше. Бо як можна за півтори години заслухати повноцінні рапорти, поставити запитання та поспілкуватися з 4-5 депутатами. А такі колективні зустрічі запланували у фракції «Батьківщина» (5 осіб) та Опозиційному Блоці (4 депутати).

Спостерігачі засвідчили: єдиним задовільним звітом поміж депутатів Опозиційного Блоку був звіт Алли Беліченко, усі інші скоріше нагадували  розповіді про поточну роботу та діяльність фракції. До того ж, «відбулася заміна»: Сергія Собчука, який не прийшов на звіт, «замінив» згаданий вище Олексій Заболотний.

У депутатів з «Батьківщини» виникло непорозуміння щодо оцінки кількості виборців під час звіту, вона коливалася від 40 осіб у Катерини Пушкарьової до 118 у Дмитра Ільченка. Звіт проходив у  Конгрес Холі на вулиці Ярослава Мудрого. А там у залі,  за найсміливішими оцінками, може розміститися не більше 70 осіб.

У рішенні міської ради чомусь немає нагадування, що депутати мають надати раді тексти своїх звітів. Можливо, тому ще кілька днів тому було розміщено тільки 17 звітів. Через згадане на початку матеріалу «диво» в день проведення громадської ради на сайті додатково з’явилося 14 звітів. Ми пов’язуємо це із поширенням інформації про презентацію нашого дослідження, що є доброю реакцією депутатів на зацікавлення громадськості.

Змістовність  звітів та їх відповідність нормам законодавства:

Закон зобов’язує депутата висвітлити в звіті наступні теми:  про його діяльність у міськраді та в її органах; про прийняті  радою та її виконавчими органами рішення, про хід їх виконання, про свою участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень  ради; про роботу з виборцями, виконання їх доручень.

Скажемо так, тільки в 7 звітах ми побачили докладний опис роботи в раді (на пленарних засіданнях, в постійних та в тимчасових комісіях, роботу над проектами рішень). Найбільш якісно, на нашу думку, описали свою роботу   Михайло Линецький та Дмитро Іванов (обидва БПП), В’ячеслав Ярьоменко (Позафракційний), Денис Бердник та Андрій Дмитрієв (обидва Самопоміч), Михайло Чемерис та Валентин Сух (ще одна Самопоміч) та Антон Хмара, які докладно розповіли і про роботу на сесії,  і про роботу з виборцями.

Частина депутатів «упустила» роботу в сесійній залі та в комісіях, але докладно прописала проблеми виборців своїх округів, які вони вирішують: Дмитро Іванов, Галина Лугова, Леонід Ремига, Олександр Кривчун та Олена Урсуленко (БПП), Ольга Маренчук та Оксана Матусевич (Наш Край).

Переважна більшість обранців обмежилася відписками в маленьких папірцях, схожих на короткий протокол, а не на звіт.  Де проходив звіт, коли,  скільки було виборців? У кращому випадку зазначали кілька питань, що їх піднімали виборці.

А 23 обранці поки що не надали жодної інформації. Серед них 3 лідери фракцій: Віталій Богданов (УКРОП), Євген Матковський (Свобода) та Сергій Жуйков (БПП).

Висновки громадських активістів

Активісти побували на 26 звітах і зробили наступні висновки:

-Окремі депутати, які повідомили про звіти, схоже, і не збиралися їх проводити. Так, Сергій Волошинов (БПП) у зазначений на сайті час звітувати в екіпаж Херсонської державної морської академії  не з’явився.  У режимному закладі про захід ніхто не знав, а сам депутат прибув тільки після дзвінка трьох виборців, які прийшли туди, і «звітував» виключно за їх запитаннями в бібліотеці закладу.

-Депутати-очільники комунальних підприємств здебільшого розповідали про свою роботу на цих підприємствах, а не про депутатську діяльність. Особливо це стосується Віталія Урбанського, який докладно розповів про відновлення під його керівництвом зовнішнього освітлення та Сергія Білоковиленка, що сконцентрувався на стані парків міста.

-Як правило, депутати приділяли значну увагу  роботі на територіальному виборчому окрузі, оминаючи загальноміські проблеми, свою роботу в раді. Але ж депутат  обраний за одномандатним округом  Херсона, отже, повинен піклуватися про все місто.

-На звітах несподівано з’ясувалося, що майже всі депутати були активними борцями за справедливі тарифи на проїзд у громадському транспорті і не підтримували підвищення тарифу. Але, наприклад, Оксана Д’якова, Сергій Білоковиленко, Руслан Рубан та Віталій Урбанський  не підтримували ідею скасування необґрунтованого тарифу, а на звітах розповідали, як боролись за те, аби ціна проїзду не підвищувалася.

-Депутати майже не використовували мультимедіа. Окремим позитивним прикладом є звіти Михайла Линецького та Дениса Бердника, які використовували презентацію та роздали учасникам звіту його паперові екземпляри.

-Не всі депутати добре продумали, в яких умовах буде проходити звіт. Так, Олена Мазур звітувала 24 грудня (за доволі холодної погоди) у дворі будинку (звіт Оксани Матусевич теж проходив на вулиці, але було тепло), а сам звіт завершився салютом, хоча подібне наразі заборонено в Херсоні.

Необхідність правового регулювання процесу звітів

На думку активістів, щоб зробити  звіти доступними та змістовними, слід унормувати процес їх проведення. На засіданні громадської ради був презентований спеціально підготовлений проект «Порядку звітування депутатів Херсонської міської ради». Ось його головні положення - звіт  включає три обов’язкові аспекти:   складання за спеціальною формою письмового звіту, який подається до відділу забезпечення депутатської діяльності  ради не пізніше, як за 10 днів до звіту разом з інформацією про час та місце його проведення;   особисте звітування депутатом перед виборцями на відкритій зустрічі; складання Протоколу звітування депутата перед виборцями за встановленою радою формою. І звіт, і протокол повинні невідкладно розміщуватись на сайті ради для ознайомлення виборців.

Депутат зобов’язаний розкрити у звіті  свою роботу на  пленарних засіданнях та  комісіях, роботу з виборцями в окрузі, поінформувати виборців про підготовані депутатські запити і звернення та про їх результати.

Інформація про час та місце проведення звіту повинна обов’язково розміщуватися на сайті міста не пізніше, ніж за 7 днів до самого звіту.

Депутати повинні поінформувати раду після закінчення звітів під час пленарного засідання.

За матеріалами Політичної Херсонщини

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее