Вхід

Права людини і місцева демократія

Рекомендовані Права людини і місцева демократія

Будь яка реформа - це завжди досить болісний процес. Та коли цей процес ще й затягується, поступово втрачається оптимізм у багатьох людей. А реформування в Україні, до того ж, відбувається четвертий рік в умовах війни. І якщо в 2015 році лише 48% українців не бачили ніякого прогресу в проведенні реформ, то в 2016 вже 71,5% опитаних заявили, що реальні реформи в країні не проводяться. 

А в 2017 році лише 27% українців підтвердили, що вірять в успіх реформ (дослідження фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва).

Більшість людей в Україні не розуміють всієї складності законодавчих процесів реформування і хочуть швидких змін. Пересічний громадянин не розуміє, яка його вигода від процесу реформ. Він не може зараз пояснити, тому що йому про це не розказали, не пояснили, які переваги він отримає після того, як цей процес реформ закінчиться.

Тим часом, починаючи з 2014 року, в Україні проведено 171 реформу, які дадуть ефект через три, п'ять чи десять років. Але міфологія вимагає ефекту "тут і зараз", а теза "євроінтеграція дає все" — найпростіша й ідеальна для використання у популістській риториці.

Це розчарування людей у реформах - дуже тривожний знак. Адже для того, щоб реформи відбулися, недостатньо самих лише прогресивних законів - потрібно, щоб люди хотіли змін, вірили в успіх і самі брали участь у змінах.

Іще одна причина розчарування - на жаль, переважна більшість наших співгромадян не вміє користуватися інструментами місцевої демократії й не знає, яким чином може впливати на рішення місцевої влади задля запровадження реформ. Люди не завжди можуть ідентифікувати порушення прав людини чи прав громадян в процесі запровадження змін. А відтак і не знають, як захистити свої права.

Тому ми вирішили публікувати в нашій онлайн-газеті “Вгору” зрозумілі, написані простою мовою статті про реформи та їхні наслідки, про досвід громадських організацій, які долучилися до реформ у Херсонській області, про успішні зразки застосування інструментів місцевої демократії в об’єднаних територіальних громадах. А також про досягнення місцевого бізнесу, який завойовує європейські ринки завдяки реформам, які вже відбулися в країні; про нових лідерів реформаторського руху, про кращих чиновників, які сумлінно й успішно просувають реформи у ввірених їм сферах діяльності. І про дотримання прав людини в євроінтеграційних процесах.

Запрошуємо до співпраці громадських активістів, громадських журналістів, блогерів, правозахисників, державних службовців, представників органів місцевого самоврядування. Ми з радістю надамо вам сторінки “Вгору” для розповідей про кращий досвід, для дискусій, для журналістських розслідувань у сфері запровадження реформ. Телефонуйте, розповідайте, та пишіть нам.

Для цього ми запровадимо нові рубрики:

  • «Пустіть реформу в дім» - для матеріалів про те, що мають отримати жителі Херсонщини від реформ у різних сферах нашого життя: медицини, освіти, екології, енергетики, сільського господарства та ін. та що відбувається з цими реформами в реальності в Херсонській області;
  • «Прозорі офіси» - про те, наскільки чиновники стали доступнішими (чи навпаки), а депутати відповідальнішими «за передвиборчі обіцянки»;
  • «Робота закону» - про те, як має працювати Закон і як мешканці області добиваються захисту своїх прав або інтересів громади;
  • «Влада прочитала« Вгору» - всі критичні публікації будемо розсилати в державні структури, відповідальні за вирішення описаних проблем, з питаннями: «Яких заходів вжито?».

Ми також готові до співпраці з громадськими активістами, особливо коли це стосується журналістських розслідувань та участі в кампаніях едвокасі задля захисту інтересів громад і громадян.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P. P. S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее