Вхід

MKU

Художня «бомба»

Рекомендовані Художня «бомба» Всі фото Ігоря Бойченка

Виставка до Дня художника — одна з програмних у житті херсонських митців. Але такої крутої експозиції, таких дивовижних робіт, таких емоцій і вражень, схоже, навіть самі автори не очікували.

Ще на півдорозі до виставкової зали ти чуєш, що виставка «бомбезна», передчуваєш, що подія буде непересічною, а враження все одно перевершують усі очікування. Отже, з 8 жовтня впродовж двох тижнів у виставковій залі на площі Свободи експонується справжня художня «бомба».

Більше семи десятків авторів (як професійних і знаних художників, членів Національної спілки художників України — так зовсім молодих, але безперечно, талановитих і яскравих), більше сотні робіт — це неймовірний калейдоскоп жанрів, технік, ідей. Картини можна роздивлятися годинами, про них можна довго говорити, але жодні слова не замінять ті відчуття, які дарують твори мистецтва, коли  «спілкуєшся» з ними віч-на-віч.

Вітання, посмішки, розуміння, що все вийшло дуже і дуже вдало. І нестримне бажання працювати — кажуть, саме цього і хочеться художнику після гарної виставки.

А ще цікаво було дізнатися, про що мріють художники напередодні свого професійного свята (цьогоріч воно припадає на 13 жовтня).

А мрії в них такі різні! В когось емоційні, в когось побутові. Але в більшості вони стосуються роботи, творчості. Як ото - щоб безглузді справи не заважали працювати, щоб встигнути зробити заплановане, щоб задумане вийшло, щоб була своя майстерня, щоб просто виїхати на пленер і малювати цю прекрасну осінь... А ще — щоб мистецтво несло позитивний заряд, щоб художник своїми роботами не тільки прикрашав буденність, але й впливав на людей, на їхнє життя; щоб мистецтво викликало бажання бути кращими — і робило людей кращими. Щоб смаки суспільства зростали. Щоб ніхто не жив «повз мистецтво». Щоб пріоритети влади в Україні дещо змінилися, і мистецтво було у фаворі. І щоб Україна як держава збереглася! Отакі вони, мрії херсонських художників.

За традицією, на відкритті виставки оголосили ім’я кращого художника року — кращою визнана Ганна Кашуба. І ще трішечки офіціозу: вручення дипломів від Національної спілки (Світлані Білецькій, Ігорю Чебукіну, Ганні Кашубі) та обласної організації (Яні Голуб’ятниковій, Івану Белічу, Ксенії Стеценко). Щирі вітання!

Бажав натхнення, творити і прославляти Херсонщину і голова ОДА Юрій Гусєв. З одного боку, це, звісно, добре, що влада не залишає поза увагою мистецькі заходи, але цього разу наявність губернатора викликала недоречну появу протестувальника, яку спочатку навіть сприйняли за перформанс, але це вже зовсім інша історія. Добру звістку оголосила начальник обласного управління культури Світлана Думінська: після виставки в Херсоні молодої польської художниці планується поїздка до Польщі нашої делегації молодих художників — нехай вражають, дивують, зачаровують сусідів! Вони це зможуть — варто тільки подивитися на ці роботи.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее